SVØMMETIDER
SVØMMETIDER
Stævner
Ranglister
Rekorder
Svømmere
Klubskifter
Faciliteter
Log ind
Resultater fra Arena Lyngby Open 2020 - Stadion
Gå tilbage til oversigt over resultater
Stævnet blev afviklet på
langbane (50m)
200 Fri - Damer - Direkte finale
#
Navn
Årgang
Klub
Tid
Reaktionstid
1
Amalie Søby Mortensen
2001
Holbæk Svømme Klub
2:04.82
2
Lucie Hanquet
2003
Sverige
2:08.67
3
Bettina Merkle
1989
Tyskland
2:09.15
4
Emilie Krog
2002
Hovedstadens Svømmeklub
2:11.49
5
Lærke Schelde-Mollerup
2003
A6 JGI-Swim
2:12.72
6
Emma Bjørnholdt
2000
Lyngby Svømmeklub
2:12.78
7
Sofia Abrahamsson
2005
Sverige
2:12.93
8
Thilda Häll
2005
Sverige
2:13.05
9
Anna Wrist-Elkjær
2003
Herlev Svømning
2:13.57
10
Sofie Bruun Høvring
2004
Svømmeklubben MK31
2:13.70
11
Julia Osterman
2004
Sverige
2:14.06
12
Karin Widerberg
2003
Sverige
2:14.12
13
Frederikke Marie Hansen
2003
Gladsaxe Svømmeklub
2:14.14
14
Mellie Wijk
2002
Sverige
2:14.52
15
Linn Thid
2003
Sverige
2:15.13
16
Sofia Norre Bendt
2003
Lyngby Svømmeklub
2:15.32
17
Anna Brandt Nielsen
1998
Lyngby Svømmeklub
2:15.69
18
Marit Cuperus
2002
Sverige
2:16.14
19
Mie Bidsted Hansen
2003
Hvidovre Svømmeklub
2:16.44
20
Michelle Mortensen
2002
Gladsaxe Svømmeklub
2:16.69
21
Mathilde Nielsen
2003
Holbæk Svømme Klub
2:16.71
22
Schastine Tabor
2005
Swim Team Taastrup
2:17.08
23
Victoria Vorm
2001
Hovedstadens Svømmeklub
2:17.13
24
Martha Vitus Tversted
2002
Hørsholm Svømmeforening
2:17.25
25
Sara Damkjær Bartels
2004
Gladsaxe Svømmeklub
2:17.40
26
Ella Korre Stenholt
2003
Lyngby Svømmeklub
2:17.89
27
Marina Nissen Jakobsen
2000
Hørsholm Svømmeforening
2:18.20
28
Lærke Dann-Nielsen
2005
Hvidovre Svømmeklub
2:18.21
29
Caroline Wiuff Jensen
2004
Vest-Brøndby
2:18.29
30
Esther Else Grubert
2003
Hovedstadens Svømmeklub
2:18.38
31
Cathrine Toftelund Larsen
2003
Lyngby Svømmeklub
2:18.55
32
Maya Krogh Brønnicke
2005
Swim Team Taastrup
2:18.94
33
Josephine B. U. Danielsen
2003
Swim Team Taastrup
2:19.08
34
Fiona Andrea Have
2004
Lyngby Svømmeklub
2:19.23
35
Amalie Brammer Kærgaard
2004
Gladsaxe Svømmeklub
2:19.37
36
Ella Gohr Metz
2005
Vest-Brøndby
2:19.56
37
Annika Britt Larsen
2005
GTI - Tune I.F.
2:19.74
38
Clara Hartvig-Olsen
2004
Vallensbæk IF Af 1939
2:20.80
39
Astrid Virén
2004
Sverige
2:20.87
40
Amanda Da Silva B. Madsen
2005
Herlev Svømning
2:20.90
41
Katrine Duus
2003
Næstved Svømmeklub
2:21.29
42
Olivia Augustinus
2004
Hovedstadens Svømmeklub
2:21.44
43
Annika Køhn
2005
Vallensbæk IF Af 1939
2:21.61
44
Juliane Bo Andersen
2005
A6 JGI-Swim
2:21.72
45
Silja Brage
2005
A6 JGI-Swim
2:21.74
46
Martha Hjuler Britze
2004
Hørsholm Svømmeforening
2:22.04
47
Thelma Lind Einarsdóttir
2005
Island
2:22.32
48
Josefine Arbo Sørensen
2004
GTI - Tune I.F.
2:22.51
49
Ida Maria Nielsen
2000
Holbæk Svømme Klub
2:22.79
50
Cille Kirketerp
2005
Svømmeklubben MK31
2:22.81
51
Alice Skoglund
2003
Sverige
2:22.91
52
Line Thode Møller
2004
Farum Svømmeklub
2:23.20
53
Mathilde Svendsen
2004
GTI - Greve
2:23.26
54
Kaja Waag Kallesøe
2005
Herlev Svømning
2:23.68
55
Selma Avdic
2003
Sverige
2:23.88
56
Ásta Kamilla Sigurðardóttir
2004
Island
2:24.00
56
Mie Mørkedal
2003
Holbæk Svømme Klub
2:24.00
58
Nomi I. K. Schau
2004
GTI - Tune I.F.
2:24.54
59
Hannah B. Pedersen
2005
Svømmeklubben MK31
2:24.70
60
Josephine Thomsen
2005
Herlev Svømning
2:24.84
61
Isabella Rosenberg
2003
Svømmeklubben MK31
2:25.03
62
Filippa Eiler
2005
Svømmeklubben MK31
2:25.21
63
Elisabeth Roskær
2004
Svømmeklubben MK31
2:25.53
64
Hilda Eriksson
2004
Sverige
2:25.60
65
Amanda Persson
2005
Sverige
2:25.76
66
Kaya Vennick Haugbølle
2004
Hørsholm Svømmeforening
2:25.91
67
Kajsa Salomonsen
2005
Svømmeklubben MK31
2:26.08
68
Cecilie Salskov Jensen
2000
Hørsholm Svømmeforening
2:26.42
69
Alba Vendelboe-Schack
2005
Hørsholm Svømmeforening
2:26.88
70
Kajsa Söderholm
2004
Sverige
2:27.02
71
Freya Ry Nielsen
2005
Glostrup Svømmeklub
2:27.15
71
Helena Fogh Kronborg
2005
Swim Team Taastrup
2:27.15
73
Julie Segato
2005
GTI - Tune I.F.
2:27.42
74
Emma Vega Thorsen
2004
Vest-Brøndby
2:27.65
75
Mille Korndal-Henriksen
2005
Farum Svømmeklub
2:27.78
76
Nicole Ahlbeck
2003
Sverige
2:28.34
77
Nanna Udby Laugesen
2004
Hvidovre Svømmeklub
2:29.85
78
Nora Kejser
2004
Svømmeklubben MK31
2:30.91
79
Caroline Salskov Jensen
2005
Hørsholm Svømmeforening
2:32.58
80
Ida Larsen
2000
Holbæk Svømme Klub
2:33.65
81
Caja Cederblad Larsen
2004
Hvidovre Svømmeklub
2:38.13
82
Helene Orben
2005
Farum Svømmeklub
2:41.79
83
Emma Kjer Rasmussen
2004
Hvidovre Svømmeklub
2:41.84
84
Maria Bøgh
2002
Hørsholm Svømmeforening
2:41.95
85
Mathilde Thor Møller
2005
Farum Svømmeklub
2:43.65