SVØMMETIDER
SVØMMETIDER
Stævner
Ranglister
Rekorder
Svømmere
Klubskifter
Faciliteter
Log ind
Resultater fra Sigma Allerød Open
Gå tilbage til oversigt over resultater
Stævnet blev afviklet på
kortbane (25m)
200 Fri - Damer - Direkte finale
#
Navn
Årgang
Klub
Tid
Reaktionstid
1
Anna Olivia Kirchhoff
2005
Hillerød Svømmeklub
2:17.31
2
Josefine Krumbak
2004
Køge Svømmeklub
2:18.22
3
Sasha Nezdiikovskaia
2005
Hørsholm Svømmeforening
2:25.67
4
Silke Krakau Tønnesen
2006
Slagelse Svømmeklub
2:27.53
5
Anna Gregers Jørgensen
2007
Hillerød Svømmeklub
2:32.36
6
Astamaja Rought
2006
Slagelse Svømmeklub
2:33.58
7
Silje Juul Kjeldsen
2008
Slagelse Svømmeklub
2:33.75
8
Thilde Hjortshøj
2006
Hørsholm Svømmeforening
2:35.96
9
Johanne Jensen-Mattebjerg
2006
Slagelse Svømmeklub
2:36.93
10
Augusta Bollmann
2009
Køge Svømmeklub
2:37.09
11
Emilia Pico
2008
Slagelse Svømmeklub
2:37.81
12
Alberte Bendix Raunkjær
2007
Slagelse Svømmeklub
2:38.02
13
Sophie Amalie Rasmussen
2006
GTI - Greve
2:38.50
14
Christine Dalsgaard
2007
Sigma Swim Birkerød
2:44.15
15
Freya Valentin
2008
Gladsaxe Svømmeklub
2:44.85
16
Amalie Lykke Madsen
2008
GTI - Greve
2:45.46
17
Signe W Kjær Larsen
2008
Slagelse Svømmeklub
2:47.45
18
Sofie Kohave Sørensen
2007
Svømmeklubben Triton Ballerup
2:50.91
19
Victoria Pedersen
2008
Hørsholm Svømmeforening
2:51.61
20
Flora Rybak-Andersen
2009
Gentofte Svømme Klub
2:52.02
21
Isabella Høj Johansen
2008
GTI - Greve
2:52.17
22
Sarah Cecilie Rasmussen
2008
GTI - Greve
2:53.11
23
Amalie Haack
2007
Køge Svømmeklub
2:53.35
24
Caroline Leander Søltoft
2010
Hillerød Svømmeklub
2:54.43
25
Freja Monrad Kirkegaard
2008
GTI - Tune I.F.
2:55.94
26
Matilde Wendelboe Træde
2008
GTI - Tune I.F.
2:59.03
27
Jasmin A. Didriksen
2009
GTI - Tune I.F.
3:03.52
28
Luna Madrid Poulsen
2009
GTI - Tune I.F.
3:04.21
29
Anna Eirfeldt
2009
GTI - Greve
3:05.81
30
Ida Langseth
2010
Sigma Swim Allerød
3:05.84
31
Marie Louise Avnsø
2009
Gentofte Svømme Klub
3:08.72
32
Julie Bruun
2008
GTI - Greve
3:09.21
32
Mathilde Dithmar
2009
GTI - Greve
3:09.21
34
Sarah Budolph Olsen
2009
GTI - Greve
3:09.30
35
Frederikke Schwaner-Hansen
2008
Køge Svømmeklub
3:13.59
36
Alberte Kobyluch Høst
2009
Køge Svømmeklub
3:14.23
37
Mynte Skovager Sveigaard
2009
Køge Svømmeklub
3:18.80
38
Theresa Dommer
2009
Hørsholm Svømmeforening
3:18.85
39
Victoria A.H. Kamstrup
2008
Hørsholm Svømmeforening
3:19.02
40
Josephine Madsen
2009
GTI - Greve
3:21.53
41
Malou Voigt
2009
Gentofte Svømme Klub
3:26.62
42
Caroline Ploug Høyer
2009
Køge Svømmeklub
3:30.53
43
Liva Dugbæk
2009
Sigma Swim Birkerød
3:31.82
44
Mai Ellen Frederiksen
2010
Sigma Swim Birkerød
3:31.96
45
Maria Hou
2010
Sigma Swim Birkerød
3:40.12
46
Anna Hjuler Britze
2010
Hørsholm Svømmeforening
3:43.73