SVØMMETIDER
SVØMMETIDER
Stævner
Ranglister
Rekorder
Svømmere
Klubskifter
Faciliteter
Log ind
Resultater fra Dronning Dorothea Cup 2020
Gå tilbage til oversigt over resultater
Stævnet blev afviklet på
kortbane (25m)
100 Fri - Herrer - Direkte finale
#
Navn
Årgang
Klub
Tid
Reaktionstid
1
Morten Baxter
1996
Fredericia Svømmeklub
54.66
2
Jacob Schelde Jensen
2001
Kolding SK
55.08
3
Mathias Jørgensen
2002
Fredericia Svømmeklub
57.91
4
Lasse Thulstrup
2004
Kolding SK
58.84
5
Christian Damborg Thomsen
2005
DeltaSwim
58.85
6
Peter Rom Poulsen
2005
Fredericia Svømmeklub
59.46
7
Sophus Lund Øe
2003
Skanderborg Svømmeklub
59.95
8
Jonatan Lyck Falk
2006
DeltaSwim
1:00.07
9
Vania Danilkin
2004
Kolding SK
1:00.18
10
Mikkel Holme Madsen
2005
DeltaSwim
1:00.45
11
Jeppe Søgaard Rasmussen
2002
Fredericia Svømmeklub
1:00.64
12
Eskild Noah Johannsen
2006
Svømmeklubben Sønderborg
1:00.93
13
Simon Finch
2002
Skanderborg Svømmeklub
1:01.74
14
Lasse Skyt Frederiksen
2002
Kolding SK
1:02.04
15
Boris Gamishev
2007
Svømmeklubben Sønderborg
1:02.09
16
Asger Moos Hansen
2004
Svømmeklubben Opnør
1:06.94
17
Amir Dawoud
2004
Svømmeklubben Opnør
1:07.22
18
Felix Wetcke-Brask
2006
Svømmeklubben Sønderborg
1:07.74
19
Daniel Landbo
2005
Horsens Svømmeklub
1:08.09
20
Tobias Wemmelund
2006
Horsens Svømmeklub
1:09.27
21
Mads Schelde Jensen
2006
Kolding SK
1:09.91
22
Marcus Diego Bach
2006
Horsens Svømmeklub
1:10.75
23
Bjørn W. H. Nielsen
2004
Kolding SK
1:11.07
24
Mathias Løth Andersen
2007
Horsens Svømmeklub
1:14.05
25
Magnus Stilling
2007
Kolding SK
1:15.19
26
Mads Emil Schwartz
2008
Vejle Svømmeklub
1:15.95
27
Phillip Thomsen
2007
DeltaSwim
1:16.58
28
Thor Aaskoven Jørgensen
2007
Horsens Svømmeklub
1:17.07
29
Bertram Johannsen
2008
Svømmeklubben Opnør
1:17.20
30
Christian Christensen
2007
Vejle Svømmeklub
1:18.12
31
Simon Christensen
2009
Vejle Svømmeklub
1:19.32
32
Aksel Fuglsang
2007
Kolding SK
1:19.52
33
Jacob Taudorf
2007
Skanderborg Svømmeklub
1:19.84
34
Bastian Ladekjær
2007
DeltaSwim
1:20.03
35
Andreas Nygaard Skødt
2006
Svømmeklubben Opnør
1:21.40
36
Gustav Hansen
2008
Vejle Svømmeklub
1:21.62
37
Villads Vestergaard Ahm
2008
Horsens Svømmeklub
1:21.92
38
Tobias Hesse
2007
Kolding SK
1:23.20
39
Mikkel Fangel Christensen
2009
Svømmeklubben Sønderborg
1:23.45
40
Jacob Prytz
2007
Svømmeklubben Sønderborg
1:25.03
41
Hektor Bjerre
2008
Vejle Svømmeklub
1:25.13
41
Alexander Breinholt
2008
Vejle Svømmeklub
1:25.13
43
Elias Piessenberger
2006
Svømmeklubben Opnør
1:25.27
44
Adrian Gjødsbøl
2008
Horsens Svømmeklub
1:25.99
45
Oliver Kuettel
2009
Svømmeklubben Sønderborg
1:28.40
46
Jonathan Løgstrup Sørensen
2006
Kolding SK
1:28.42
47
Berthram Byskov
2009
DeltaSwim
1:29.11
48
Mathias Nielsen
2007
Horsens Svømmeklub
1:29.52
49
Theodor van Den Berg
2008
Vejle Svømmeklub
1:29.62
50
Jonas Sandal
2007
Vejle Svømmeklub
1:29.87
51
Mikkel Kallestrup Thomsen
2007
Vejle Svømmeklub
1:30.35
52
Jakob Wemmelund
2008
Horsens Svømmeklub
1:31.71
53
Issa Dawoud
2006
Svømmeklubben Opnør
1:34.54
54
Alexander Fræhr Piihl
2008
Kolding SK
1:36.20
55
Saleh Ayyach
2009
Vejle Svømmeklub
1:36.92
56
Marius Møldrup Hansen
2009
Horsens Svømmeklub
1:37.72
57
Gudmundur Magnus Johannsson
2007
Kolding SK
1:41.22
58
Tristan Linde
2008
Kolding SK
1:41.59
59
Asger Juel
2009
Vejle Svømmeklub
1:43.91
60
Kristian Pors Rasmussen
2009
Horsens Svømmeklub
1:52.02
61
Vincent James Brice
2010
Horsens Svømmeklub
2:00.80
-
Joakim Kristensen
2008
DeltaSwim
DSQ