SVØMMETIDER
SVØMMETIDER
Stævner
Ranglister
Rekorder
Svømmere
Klubskifter
Faciliteter
Log ind
Resultater fra 22. Danish International Swim Cup
Gå tilbage til oversigt over resultater
Stævnet blev afviklet på
kortbane (25m)
50 Ryg - Damer - Indledende
#
Navn
Årgang
Klub
Tid
Reaktionstid
1
Julie Kepp Jensen
2000
A6 JGI-Swim
26.54
2
Nadine Ludwig
1995
Tyskland
28.63
3
Karoline Barrett
2002
GTI - Greve
28.94
4
Laura Glerup Jensen
1998
Esbjerg Svømmeklub
29.25
5
Alice Velden
2005
Sverige
30.61
6
Mia T. Klüver-Kristensen
2004
Swim Team Odense
30.77
7
Isabel Mass
1998
A6 JGI-Swim
30.89
8
Siri Bokander
2003
Sverige
31.00
9
Isabella Rosendahl Bach
2002
Holstebro Svømme Club
31.14
10
Ida Jacobsen
2005
Esbjerg Svømmeklub
31.26
11
Maj Jensen
2003
Farum Svømmeklub
31.27
12
Christina M. Glargaard
2004
Esbjerg Svømmeklub
31.31
13
Tabea Gehrke
2002
Tyskland
31.46
14
Judith Jaenicke-Rößler
2003
Tyskland
31.54
15
Hannah-Filiz Thomas
2000
Tyskland
31.71
16
Luna Marie Bunk
2004
Tyskland
31.73
17
Carolina Sahl Rasmussen
2001
Farum Svømmeklub
31.76
18
Emilia Kopf
2004
Tyskland
31.78
19
Charlotte Horn
2002
Tyskland
31.80
20
Agnes Cato
2001
Sverige
31.92
20
Maja Blomliden
2004
Sverige
31.92
22
Kathrine Weide
2004
Esbjerg Svømmeklub
31.94
22
Sina Bertram
2000
Tyskland
31.94
24
Clara Johansson
2005
Sverige
31.99
25
Isabel Nordström
2001
Sverige
32.10
26
Svenja Jensen
2004
Tyskland
32.30
27
Katja Korbo Petersson
2001
A6 JGI-Swim
32.31
28
Keira Egli
2005
Tyskland
32.44
29
Ida Jeppsson
2004
Sverige
32.56
30
Anna Bjerrum Møller
2004
Esbjerg Svømmeklub
32.61
31
Angelina Motylenko
2002
Tyskland
32.85
31
Alina Lorenzen
1992
Tyskland
32.85
33
Maria Friedrich
2002
Tyskland
32.86
34
Embla Sól Garðarsdóttir
2001
Esbjerg Svømmeklub
32.95
35
Leonie Wolf
2003
Tyskland
33.03
36
Ellen Marie Ulrich-Jørgen
2005
Gladsaxe Svømmeklub
33.05
37
Karoline K. Larsen
2004
Farum Svømmeklub
33.21
38
Jolanda Feist
2002
Tyskland
33.22
39
Sophie Niethe
2006
Tyskland
33.26
39
Clara Pietschner
2003
Tyskland
33.26
41
Lydia Körner
2006
Tyskland
33.27
42
Frederikke Møller Pedersen
2002
Esbjerg Svømmeklub
33.28
43
Anne-Katrin Pelloth
2003
Tyskland
33.30
44
Selma Seipp
2005
Sverige
33.34
45
Emma Jørgensen
2001
Esbjerg Svømmeklub
33.44
46
Amanda Busk Olesen
2005
Esbjerg Svømmeklub
33.46
47
Zinna Bengtsson Nimander
2005
Sverige
33.50
48
Luise Porges
2003
Tyskland
33.67
49
Charlotte Marit Besdo
2004
Tyskland
33.72
50
Emma-Sophie Rauch
2004
Tyskland
33.76
51
Kaya Möller
2004
Tyskland
33.77
52
Mathilde Wisborg Fog
2003
Støvring Svømmeklub Pingvinen
33.80
53
Theresa Freytag
2001
Tyskland
33.81
54
Cosima Münch
2002
Tyskland
33.95
55
Elina Holgersson
2005
Sverige
33.96
56
Luisa Geist
2004
Tyskland
33.99
57
Frederike Weber
2000
Tyskland
34.01
58
Clara Hejndorff Bøgsted
2006
Støvring Svømmeklub Pingvinen
34.05
59
Emily Langer
2002
Tyskland
34.07
60
Filippa Karlsson
2004
Sverige
34.09
61
Rieke Schwarze
2003
Tyskland
34.15
62
Astrid Nilsson
2004
Sverige
34.23
63
Signe Thomsen
2003
Svømmeklubben SMUT Terndrup
34.30
64
Meike Meret Wirth
2003
Tyskland
34.39
65
Kristin Bergmann
2008
Tyskland
34.43
66
Vivien Reinecke
2004
Tyskland
34.49
67
Veronique König
2005
Tyskland
34.53
68
Cassandra Spring
2005
Støvring Svømmeklub Pingvinen
34.55
69
Denise Woldmer
2001
Tyskland
34.56
70
Sophie Viktoria Walter
2004
Tyskland
34.62
71
Nanette Nikolajsen
2000
Esbjerg Svømmeklub
34.63
72
Sara Falch
2002
Aars Svømmeklub
34.82
73
Katyana Rülke
2005
Tyskland
34.86
74
Bridget Scharwies
2004
Tyskland
34.89
75
Amanda Pålsson
2005
Sverige
34.91
76
Svenja Schmidt
2003
Tyskland
34.93
77
Katharina Lange
2006
Tyskland
34.96
78
Katharina Grammlich
2008
Tyskland
34.99
79
Mira Meyer-Herksen
2007
Tyskland
35.14
80
Emma Lane Bayer
2005
Tyskland
35.16
81
Isabel Persson
2004
Sverige
35.20
82
Annelie Uhlig
2003
Tyskland
35.25
82
Lisa Marie Komar
2001
Tyskland
35.25
84
Mille Korndal-Henriksen
2005
Farum Svømmeklub
35.26
85
Julia Erkselius
2006
Sverige
35.40
86
Jenny Kunz
2007
Tyskland
35.42
86
Sveda Naima Grude
2006
Tyskland
35.42
88
Laura Kretschmer
2003
Tyskland
35.43
89
Marlene Bosecker
2006
Tyskland
35.55
90
Smilla Maria Milbach
2008
Tyskland
35.64
91
Helene Sachs
2007
Tyskland
35.71
92
Mathilde Rømer
2006
Farum Svømmeklub
35.77
93
Sarah Schumann
2000
Tyskland
35.79
94
Nicola Grebe
2006
Tyskland
35.85
94
Mila-Sophie Brade
2007
Tyskland
35.85
96
Frida Hanning
2006
Tyskland
35.90
97
Tammy Kern
2000
Tyskland
35.95
98
Emilie Øhlenschlæger
2006
Esbjerg Svømmeklub
36.02
99
Theresa Sophie Prinz
2004
Tyskland
36.06
100
Lina Plantin
2005
Sverige
36.10
101
Jenny Wolmuth
2003
Tyskland
36.12
102
Sophie Lindner
2002
Tyskland
36.13
103
Carolin Mäder
2004
Tyskland
36.16
104
Zoe Stachelhaus
2006
Tyskland
36.19
105
Hanya Pedersen
2003
Esbjerg Svømmeklub
36.21
106
Louisa Reichel
2006
Tyskland
36.27
106
Zoey Heider
2004
Tyskland
36.27
106
Pia Pöttrich
2001
Tyskland
36.27
109
Sarah Meimerstorf
2000
Tyskland
36.36
110
Jenny Nilsson
2005
Sverige
36.38
111
Xenia Schanze
2004
Tyskland
36.40
112
Laila Demmler
2006
Tyskland
36.44
113
Maria Mathiesen
2004
Esbjerg Svømmeklub
36.51
114
Alina Marie Bruhnsen
2003
Tyskland
36.63
115
Lotte Pauline Zingler
2007
Tyskland
36.70
115
Sophia Schröder
2006
Tyskland
36.70
117
Luca Isa Gorzolla
2001
Tyskland
36.74
118
Eliana Plontke
2005
Tyskland
36.81
118
Katharina Schmidt Madsen
2001
Esbjerg Svømmeklub
36.81
120
Alexandra Bruch
2006
Tyskland
36.82
120
Victoria Kuschel
2004
Tyskland
36.82
122
Penelope Jany
2006
Tyskland
36.85
123
Lizette Nikolajsen
2003
Esbjerg Svømmeklub
36.93
124
Mathilde Thor Møller
2005
Farum Svømmeklub
37.16
125
Ebba Ringström
2004
Sverige
37.18
126
Merle Vivian Jacob
2002
Tyskland
37.20
127
Mona Klein
2003
Tyskland
37.30
128
Michelle Bloch Sørensen
2004
Svømmeklubben SMUT Terndrup
37.31
129
Nina Deininger
2005
Tyskland
37.32
129
Amalie F. Piiters
2006
Swim Team Odense
37.32
131
Antonia Czech
2008
Tyskland
37.35
132
Michelle Wolf
1997
Tyskland
37.38
133
Kora Georgi
2004
Tyskland
37.42
134
Helene Friis Fanø
2007
Farum Svømmeklub
37.51
135
Lea-Sophie Köhler
2006
Tyskland
37.54
136
Josephine Fleck
2002
Tyskland
37.55
136
Stephanie Hansen
2004
Esbjerg Svømmeklub
37.55
138
Teresa Francesca Fritzsch
2005
Tyskland
37.56
138
Helene Orben
2005
Farum Svømmeklub
37.56
140
Thea Bergström
2007
Sverige
37.57
141
Hannah Holly Dimsky
2008
Tyskland
37.61
142
Phibie Dücker
2008
Tyskland
37.62
143
Stephanie de Bruijn
2005
Svømmeklubben Grindsted
37.63
144
Jonna Möller
2005
Sverige
37.66
144
Olivia Wilicki
2009
Tyskland
37.66
146
Chiara Paetzold
2007
Tyskland
37.67
147
Lilly Bargenda
2005
Tyskland
37.73
148
Lene Frenzel
2007
Tyskland
37.78
148
Amanda Isabelle Bartsch
2008
Tyskland
37.78
150
Marie Jöhren
2005
Tyskland
37.82
151
Louisa Pehle
2006
Tyskland
37.86
152
Liv Kousgaard
2003
Esbjerg Svømmeklub
37.93
153
Hannah Neele Ehlers
2007
Tyskland
37.94
154
Wiebke Petrak
2005
Tyskland
38.09
155
Antonia Goldberg
2005
Tyskland
38.10
156
Shanya Schneider
2007
Tyskland
38.11
157
Birte Jürgensen
2006
Tyskland
38.14
158
Lia Schwarze
2001
Tyskland
38.16
159
Linnéa Fredriksson
2004
Sverige
38.18
160
Sonia Charlotte Wendt
2006
Tyskland
38.20
161
Jette Mühlig
2006
Tyskland
38.23
162
Shirin Kockisch
2007
Tyskland
38.27
162
Jasmina K. Jacobsen
2003
Esbjerg Svømmeklub
38.27
162
Viviane Klive
2003
Tyskland
38.27
165
Nicola Willert
2007
Tyskland
38.30
166
Elina Darvish
2005
Sverige
38.38
167
Laura Süppel
2004
Tyskland
38.56
168
Julia Nilsson
2006
Sverige
38.69
169
Mia Duncker
2007
Tyskland
38.70
170
Elin Andersson
2005
Sverige
38.71
171
Selina Munch Carlsen
2001
Støvring Svømmeklub Pingvinen
38.76
172
Liv Bendixen
2004
Svømmeklubben Grindsted
38.80
173
Gina Losensky
2008
Tyskland
38.91
174
Fiona Ritter
2005
Tyskland
38.92
175
Alexandra Rennefahrt
2008
Tyskland
39.07
176
Nora Bölicke
2009
Tyskland
39.08
176
Nele Matthäi
2007
Tyskland
39.08
178
Nina Nolén
2002
Sverige
39.10
179
Meggan Rusko
2008
Tyskland
39.18
180
Felicitas Kreizums
2005
Tyskland
39.23
181
Lisa Sprick
2007
Tyskland
39.29
182
Petrea Asferg Larsson
2008
Gladsaxe Svømmeklub
39.37
183
Frida Wilmo Johansson
2004
Sverige
39.41
184
Melina Haberer
2008
Tyskland
39.42
185
Emma Littich
2005
Tyskland
39.49
185
Ylva Clara Pickenbach
2007
Tyskland
39.49
187
Zenia Christensen
2005
Svømmeklubben SMUT Terndrup
39.53
188
Eleonora Schütze
2007
Tyskland
39.64
189
Jul Smilla Stumpf
2002
Tyskland
39.66
190
Amelie Elise Gruhn
2003
Tyskland
39.67
191
Frida Juliansdottir
2005
Støvring Svømmeklub Pingvinen
39.68
192
Amelie Babiel
2004
Tyskland
39.71
193
Anna Jörgensen
2007
Sverige
39.79
194
Joséphine Neubert
2002
Tyskland
39.89
195
Lina Nilsson
2002
Sverige
39.93
196
Felicia Rydsheim
2005
Sverige
40.04
197
Greta Friederike Amalie Löser
2006
Tyskland
40.07
198
Toni Schauerte
2004
Tyskland
40.16
199
Levke Krüger
2008
Tyskland
40.19
199
Adéla Darvish
2003
Sverige
40.19
201
Yvonne Grandl
2005
Tyskland
40.26
202
Smilla Janetz
2008
Tyskland
40.33
203
Moa Järnegren
2003
Sverige
40.39
204
Anna Grünberg
2007
Tyskland
40.45
205
Isabella Borgmann
2005
Farum Svømmeklub
40.52
206
Asta Revsäter
2007
Sverige
40.54
207
Sophie Naumann
2006
Tyskland
40.55
208
Laetitia Wilde
2007
Tyskland
40.61
208
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt
2006
Svendborg Svømmeklub
40.61
210
Signe Malmberg
2008
Sverige
40.79
211
Isabella Aurbo Herold
2007
Svendborg Svømmeklub
41.02
212
Nicoline Lee T. Sørensen
2008
Esbjerg Svømmeklub
41.16
213
Lara Anke
2009
Tyskland
41.17
214
Helena Rößler
2008
Tyskland
41.22
215
Tess Kecskés Maconkai
2007
Sverige
41.38
216
Marie Thorup
2006
Esbjerg Svømmeklub
41.53
217
Emma Fehmel
2009
Tyskland
41.77
218
Merle Misch
2004
Tyskland
41.87
219
Kajsa Ejdvinsson
2004
Sverige
41.98
219
Lotta Hanning
2009
Tyskland
41.98
221
Lilly Schultrich
2008
Tyskland
42.01
222
Freja Lucassen
2007
Aars Svømmeklub
42.05
223
Anna Wittig
2001
Tyskland
42.15
224
Lilli Viktoria Schaper
2009
Tyskland
42.17
224
Monique Thorbech Hansen
2007
Svendborg Svømmeklub
42.17
226
Chiara Victoria Ortiz Crespo
2005
Tyskland
42.50
227
Aileen Bierwagen
2009
Tyskland
42.52
228
Ellen Bernhardsson
2008
Sverige
42.83
229
Christina Dracea Horsbøl
2007
Esbjerg Svømmeklub
43.03
230
Amelie Dollar
2006
Tyskland
43.07
231
Leona Arganti
2004
Sverige
43.25
232
Mille A. B. Buch
2006
Swim Team Odense
43.26
233
Kira Lindner
2004
Tyskland
43.27
234
Elisabeth Kabel
2002
Tyskland
43.28
235
Isabell Gantzke
2008
Tyskland
43.35
236
Thea Ekstrand
2006
Sverige
43.38
237
Astrid O. Thomassen
2007
Støvring Svømmeklub Pingvinen
43.41
238
Agnes Skog
2006
Sverige
43.44
239
Elina Ebert
2008
Tyskland
43.47
240
Emma Klingh
2006
Sverige
43.56
240
klara Pettersson
2004
Sverige
43.56
242
Mareike Lienert
2009
Tyskland
43.78
243
Jolien Jungmann
2009
Tyskland
43.85
244
Selma Ritter
2009
Tyskland
43.87
245
Tony Mercedes Schiemann
2006
Tyskland
43.91
246
Mia Frisch
2009
Tyskland
43.92
247
Paikea Buss
2009
Tyskland
43.95
248
Kajsa Eskilsson
2006
Sverige
44.01
249
Marie Charlotte Schaarschmidt
2009
Tyskland
44.10
250
Caroline Sølbech Larsen
2009
Esbjerg Svømmeklub
44.42
251
Stella Gammel
2006
Sverige
44.47
252
Anna Gomez
2007
Sverige
44.55
253
Amanda Holmberg
2007
Aars Svømmeklub
44.59
254
Sophia Biscop
2010
Tyskland
44.71
255
Lena Moeller
2008
Tyskland
44.81
256
Celina Lange
2009
Tyskland
44.87
257
Annabella Holm Ciampi
2009
Farum Svømmeklub
45.04
258
Fiddeli Ekstrand
2007
Sverige
45.05
259
Anastasia Stroev
2006
Tyskland
45.11
260
Nike Thomas
2007
Tyskland
45.32
261
Mailin Guba
2007
Tyskland
45.39
262
Mathilde Sofie Karmar
2008
Esbjerg Svømmeklub
45.49
263
Liah Friedrich
2010
Tyskland
45.52
264
Konstantina Bruckhuisen
2010
Tyskland
45.57
265
Anne Primdahl
2006
Idrætsforening Jarl, Arden
45.58
266
Jenna Brabenetz
2008
Tyskland
45.91
267
Caroline Jørgensen
2008
Farum Svømmeklub
45.97
268
Marlene Kummer
2009
Tyskland
46.03
269
Anna Katharina Waack
2004
Tyskland
46.07
270
Louisa Shari Röder
2009
Tyskland
46.08
271
Lena Clausen
2010
Tyskland
46.09
272
Anja Haring
1983
Tyskland
46.16
272
Vivien Sophie Harder
2009
Tyskland
46.16
274
Sofija Pragulbickaite
2009
Tyskland
46.21
275
Clara Lindström
2008
Sverige
46.75
276
Svea Wonneberger
2008
Tyskland
46.84
277
Marnie Weißenborn
2008
Tyskland
46.99
278
Klara Simbeck
2008
Tyskland
47.06
279
Julia Helbig
2009
Tyskland
47.12
280
Lina Pialek
2007
Tyskland
47.46
281
Mille Nørskov Kaltoft
2009
Esbjerg Svømmeklub
47.51
282
Rosa Ella Kjems
2008
Esbjerg Svømmeklub
47.55
283
Ella Nord
2009
Sverige
47.57
284
Annelie Frase
2009
Tyskland
47.74
285
Mia Lemke
2009
Tyskland
47.79
285
Fanny Madita Milbach
2011
Tyskland
47.79
287
Agnes Nilsson
2009
Sverige
47.88
288
Alexandra Silverryd
2005
Sverige
48.06
289
Fiona Sofia Meinicke
2011
Tyskland
48.07
290
Isaline Bülle
2009
Tyskland
48.16
291
Lea Marie Schwoch
2008
Tyskland
48.22
292
Jolina Tannenberg
2007
Tyskland
48.33
293
Alexa Steep
2010
Tyskland
48.43
293
Aaliyah Merting
2005
Tyskland
48.43
295
Ella Wellingerhof
2010
Tyskland
48.61
296
Lea Timmermand
2008
Esbjerg Svømmeklub
48.76
297
Dicte Underbjerg
2010
Esbjerg Svømmeklub
48.77
298
Katrine Bavnshøj
2004
Idrætsforening Jarl, Arden
48.81
299
Lilli-Annabell Buck
2010
Tyskland
48.99
300
Luise Babiel
2009
Tyskland
49.14
301
Tessa Ganzenmüller
2009
Tyskland
49.19
302
Ilva von der Ohe
2009
Tyskland
49.32
303
Reneé Geihe
2010
Tyskland
49.37
304
Janne-Marie Bauer
2009
Tyskland
49.44
305
Lotta Marie Stratmann
2009
Tyskland
49.47
306
Lena Pape
2009
Tyskland
49.99
307
Linnéa Kamstad
2008
Sverige
50.02
308
Charlotte Ahrend
2010
Tyskland
50.09
309
Nil-Eda Aslan
2010
Tyskland
50.17
310
Cornelia Kozok
2010
Tyskland
50.47
311
Katarina Eskilsson
2005
Sverige
50.82
312
Filuka Lolk Frederiksen
2009
Esbjerg Svømmeklub
51.10
313
Johanna Rauschenfels
2006
Tyskland
51.45
314
Emily Madeleine Helms
2009
Tyskland
51.70
315
Isabelle Weber
2009
Esbjerg Svømmeklub
51.97
316
Maria A. Kakaroumpa
2005
Svømmeklubben Grindsted
52.11
317
Leni Standke
2008
Tyskland
53.30
318
Lena Völckner
2007
Tyskland
53.84
319
Leticia Braun
2009
Tyskland
54.02
320
Mie Elliot Krog-Meyer
2007
Esbjerg Svømmeklub
54.18
321
Amelie Drenckhan
2009
Tyskland
54.27
322
Fentje Haylie Petersen
2008
Tyskland
54.47
323
Jessica Mücke
2007
Tyskland
54.91
324
Emilia Ljunggren
2005
Sverige
55.42
325
Liv Emilie Poulsen
2007
Svendborg Svømmeklub
55.72
326
Alberte Lagoni
2009
Esbjerg Svømmeklub
55.86
327
Mie Bech Bøgedal
2010
Esbjerg Svømmeklub
55.91
328
Kamille Baars
2006
Idrætsforening Jarl, Arden
55.98
329
Mia-Christin Staab
2007
Tyskland
56.29
330
Tamina Smolik
2009
Tyskland
56.60
331
Bell Møller-Jacobsen
2010
Esbjerg Svømmeklub
56.63
332
Cathrine Boisen
2008
Esbjerg Svømmeklub
56.66
333
Sasha Lee T Sørensen
2010
Esbjerg Svømmeklub
57.06
334
Emilia Türk
2011
Tyskland
57.53
335
Jasmin Jakobsen
2007
Idrætsforening Jarl, Arden
59.48
336
Katrin Dojka
1992
Tyskland
1:02.95
337
Paula Völckner
2010
Tyskland
1:16.61
-
Linnea Belger
2010
Tyskland
DSQ
-
Miriam Marie Kraft
2006
Tyskland
DSQ
-
Alyssa Destiny Best
2005
Tyskland
DSQ
-
Anna Leena Tielmann
2008
Tyskland
DSQ
-
Svenja Kurzius
2002
Tyskland
DSQ
-
Sophie Rumyantseva
2005
Tyskland
DNS
-
Nele Groth
2010
Tyskland
DNS
-
Jill Benita Hansen
2010
Tyskland
DNS
-
Maya Sauer
2008
Tyskland
DSQ
-
Larissa Isabel Kahle
2009
Tyskland
DSQ
-
Annabell Graf
2004
Tyskland
DNS
-
Leticia Lina Kühn
2008
Tyskland
DNS
-
Lydia Jaenicke-Rößler
2007
Tyskland
DNS
-
Ida Rye Madsen
2007
Idrætsforening Jarl, Arden
DNS
-
Joline Fritsch
2007
Tyskland
DNS
-
Olayiwola Bukola Ganiyu
1985
Nigeria
DNS
-
Thea Aggerholm
2009
Esbjerg Svømmeklub
DSQ
-
Kasandra Isager
2000
Esbjerg Svømmeklub
DNS
-
Malin Ludik
2009
Tyskland
DSQ
-
Kirsti Wilson
2008
Tyskland
DNS
-
Maja Dunder
2005
Sverige
DNS
-
Charlotte-Christin Sander
2001
Tyskland
DNS