SVØMMETIDER
SVØMMETIDER
Stævner
Ranglister
Rekorder
Svømmere
Klubskifter
Faciliteter
Log ind
Resultater fra 23rd Danish International Swim Cup, UC prelims
Gå tilbage til oversigt over resultater
Stævnet blev afviklet på
kortbane (25m)
25 Bryst - Herrer - Indledende
#
Navn
Årgang
Klub
Tid
Reaktionstid
1
Jonas Köhler
2009
Tyskland
17.17
2
Valentin Uhlig
2009
Tyskland
17.44
3
Louie Lindblad
2010
Esbjerg Svømmeklub
17.59
4
Albin Forsberg
2009
Sverige
17.93
5
Jonas Pelle Christensen
2009
Herlev Svømning
18.62
6
Anton Bruhn
2009
Sverige
18.72
7
Kalle Grydgaard
2009
Vallensbæk IF Af 1939
18.83
8
Corvin Morino Rudolph
2009
Tyskland
18.99
9
Arthur Wolff
2009
Tyskland
19.04
10
Martin Schneider
2009
Tyskland
19.45
11
Erwin Benke
2011
Tyskland
19.61
12
Lenny Schmidt
2011
Tyskland
19.84
13
Ande Bührig
2010
Tyskland
19.87
14
Kay Martin Bunk
2009
Tyskland
19.92
15
Jonathan R. S. Pedersen
2011
Swim Team Odense
20.27
16
Rasmus Neuber
2010
Esbjerg Svømmeklub
20.38
17
Hampus Siljekvist
2011
Sverige
20.40
18
Carl Ertle
2011
Tyskland
20.42
19
Magnus Nielsen
2009
Tyskland
20.49
20
Ruben Bathel
2010
Tyskland
20.51
21
Laurence Lindner
2012
Tyskland
20.92
22
Valdemar Hvid
2010
Vallensbæk IF Af 1939
21.06
23
Max Höllger
2010
Tyskland
21.12
24
Mats Mikolaiczyk
2009
Tyskland
21.38
25
Valentin Genov
2010
Island
21.43
26
Carl Trebbien Lorenzen
2011
Swim Team Odense
21.47
27
Mikkel Guldager Stougaard
2010
Esbjerg Svømmeklub
21.50
28
Julius Jakobsfeld
2009
Fredericia Svømmeklub
21.77
29
Kirill Kurlykov
2012
Tyskland
21.91
30
David Nyman
2010
Sverige
22.10
31
Finnian Roepke
2010
Tyskland
22.80
32
Felix Mocker
2012
Tyskland
23.37
33
Liam Javier
2010
Sverige
23.68
34
Lennart Guetari
2011
Tyskland
23.94
35
Mikail Esenbay
2010
Sverige
24.00
36
Damian Bendler
2013
Tyskland
24.11
37
Justus Benecke
2011
Tyskland
24.85
38
Lasse Wilkens Hansen
2010
Svendborg Svømmeklub
24.87
39
Matteo Christian Dewerne
2013
Tyskland
24.93
40
Max Jonathan Falk
2012
Tyskland
25.40
41
Alexander Nóel Hjaltason
2012
Island
25.55
42
Daniel Lasine
2010
Sverige
25.71
43
Magnus Rong Hansen
2012
Esbjerg Svømmeklub
26.06
44
Mats Stratmann
2012
Tyskland
26.10
45
Anton Rasmussen
2010
Esbjerg Svømmeklub
26.47
46
Philipp Engelmann
2013
Tyskland
26.56
47
Willi Schwedler
2014
Tyskland
27.20
48
Mathias Møller Mølsted
2012
Esbjerg Svømmeklub
29.13
49
Hannes Bildt
2012
Tyskland
31.34
50
Johan Aggerholm
2012
Esbjerg Svømmeklub
34.26
-
Gustavo Caetano Medeiros
2011
Portugal
DSQ
-
August Røn Wind
2011
Esbjerg Svømmeklub
DSQ
-
Magnus Villum Møller
2012
Esbjerg Svømmeklub
DSQ
-
Adam Abou Lebde
2012
Swim Team Odense
DSQ
-
Albin Wetterström
2010
Sverige
DSQ
-
Miguel Ganhao Mota
2012
Portugal
DSQ