Aalborg Cup 2020

Information om stævnet


INDBYDER FOR 31. GANG TIL AALBORG CUP


Aalborg Cup 2020 byder på udfordringer både for senior, junior og årgangssvømmere, så der er lagt op til mange spændende løb. Stævnet vil traditionen tro bestå af et indledende afsnit og et finaleafsnit, hvor der som altid bliver masser af musik, lys, stemning og god svømning.

Stævnestart: 28. November 2020
Stævneslut: 28. November 2020
Tilmeldingsfrist: 18. November 2020
Bassin: Kortbane (25m)
Deltagere: Standard (åbent for alle)

Arrangør

Arrangør: Aalborg Svømmeklub

Stævneleder
Navn: Brita Amdi
Email: brita@aalborgsvommeklub.dk
Telefon: 40596016

Placering

Haraldslund Vand- og Kulturhus, svømmehal
Kastetvej 83
9000 Aalborg
Danmark

Resultater

28. November 2020: lørdag gruppe 3
1200 IM - DamerDirekte finale5 resultater
2200 IM - HerrerDirekte finale3 resultater
350 Fly - DamerDirekte finale5 resultater
450 Fly - HerrerDirekte finale11 resultater
5100 Bryst - DamerDirekte finale5 resultater
6100 Bryst - HerrerDirekte finale5 resultater
750 Ryg - DamerDirekte finale6 resultater
850 Ryg - HerrerDirekte finale8 resultater
9100 Fri - DamerDirekte finale8 resultater
10100 Fri - HerrerDirekte finale9 resultater
28. November 2020: lørdag gruppe 2
101200 IM - DamerDirekte finale9 resultater
102200 IM - HerrerDirekte finale5 resultater
10350 Fly - DamerDirekte finale9 resultater
10450 Fly - HerrerDirekte finale4 resultater
105100 Bryst - DamerDirekte finale7 resultater
106100 Bryst - HerrerDirekte finale3 resultater
10750 Ryg - DamerDirekte finale7 resultater
10850 Ryg - HerrerDirekte finale1 resultater
109100 Fri - DamerDirekte finale13 resultater
110100 Fri - HerrerDirekte finale7 resultater
28. November 2020: Lørdag gruppe 1
201200 IM - DamerDirekte finale3 resultater
202200 IM - HerrerDirekte finale2 resultater
20350 Fly - DamerDirekte finale8 resultater
20450 Fly - HerrerDirekte finale7 resultater
205100 Bryst - DamerDirekte finale5 resultater
206100 Bryst - HerrerDirekte finale2 resultater
20750 Ryg - DamerDirekte finale7 resultater
20850 Ryg - HerrerDirekte finale4 resultater
209100 Fri - DamerDirekte finale11 resultater
210100 Fri - HerrerDirekte finale10 resultater
28. November 2020: Lørdag gruppe 3 / aften
11100 IM - DamerDirekte finale7 resultater
12100 IM - HerrerDirekte finale11 resultater
1350 Fri - DamerDirekte finale7 resultater
1450 Fri - HerrerDirekte finale3 resultater
15100 Ryg - DamerDirekte finale4 resultater
16100 Ryg - HerrerDirekte finale7 resultater
1750 Bryst - DamerDirekte finale10 resultater
1850 Bryst - HerrerDirekte finale7 resultater
19100 Fly - DamerDirekte finale1 resultater
20100 Fly - HerrerDirekte finale3 resultater
28. November 2020: lørdag gruppe 2 / aften
111100 IM - DamerDirekte finale16 resultater
112100 IM - HerrerDirekte finale4 resultater
11350 Fri - DamerDirekte finale7 resultater
11450 Fri - HerrerDirekte finale6 resultater
115100 Ryg - DamerDirekte finale10 resultater
116100 Ryg - HerrerDirekte finale3 resultater
11750 Bryst - DamerDirekte finale6 resultater
11850 Bryst - HerrerDirekte finale4 resultater
119100 Fly - DamerDirekte finale7 resultater
120100 Fly - HerrerDirekte finale2 resultater
28. November 2020: lørdag gruppe 1 / aften
211100 IM - DamerDirekte finale9 resultater
212100 IM - HerrerDirekte finale3 resultater
21350 Fri - DamerDirekte finale12 resultater
21450 Fri - HerrerDirekte finale11 resultater
215100 Ryg - DamerDirekte finale6 resultater
216100 Ryg - HerrerDirekte finale2 resultater
21750 Bryst - DamerDirekte finale10 resultater
21850 Bryst - HerrerDirekte finale3 resultater
219100 Fly - DamerDirekte finale2 resultater
220100 Fly - HerrerDirekte finale7 resultater