Holdstævne Årgang (Vest)

Information om stævnet

Deltagende klubber:

AGF Svømning
Delta Swim
Esbjerg Svømmeklub
H2Odense
Horsens Svømmeklub
Kolding Svømmeklub
Vejle Svømmeklub
Aalborg Svømmeklub

Stævnetider:
Lørdag 1. afsnit - Stævnestart kl. 10.00
Søndag 2.. afsnit - Stævnestart kl. 09.00
Søndag 3. afsnit - Stævnestart kl. 14.00

Stævnestart: 14. September 2019
Stævneslut: 15. September 2019
Tilmeldingsfrist: 3. September 2019
Bassin: Kortbane (25m)

Sted:
Fredericia Idrætscenter
Vestre Ringvej 100
7000 Fredericia
Danmark

Arrangør

Arrangør: Dansk Svømmeunion
Lokalarrangør: DeltaSwim

Kontakt
Navn: Kirsten Detlef
Email: kirstendetlef@gmail.com

Stævnekoordinator
Navn: Lone Lagerbon
Email: lone.lagerbon@gmail.com
Telefon: 42401545

Stævnesekretariat
Navn: Dorte Lægsgaard
Email: deltaswim.fredericia@gmail.com

Resultater

Afsnit 1: Lørdag formiddag kl. 10.00
150 Fri - DamerDirekte finale22 resultater
250 Fri - HerrerDirekte finale22 resultater
3100 Ryg - DamerDirekte finale21 resultater
4100 Ryg - HerrerDirekte finale22 resultater
5200 Bryst - DamerDirekte finale18 resultater
6200 Bryst - HerrerDirekte finale17 resultater
750 Fly - DamerDirekte finale22 resultater
850 Fly - HerrerDirekte finale25 resultater
9400 IM - DamerDirekte finale15 resultater
10400 IM - HerrerDirekte finale15 resultater
118 x 50 Fri - MixDirekte finale8 resultater
12Jokerløb Damer - DamerDirekte finale16 resultater
13Jokerløb Herrer - HerrerDirekte finale16 resultater
Afsnit 2: Søndag formiddag kl. 09.00
146x100m IM Herrer - HerrerDirekte finale8 resultater
15100 Fly - DamerDirekte finale18 resultater
16100 Fly - HerrerDirekte finale20 resultater
17200 Fri - DamerDirekte finale19 resultater
18200 Fri - HerrerDirekte finale20 resultater
1950 Ryg - DamerDirekte finale19 resultater
2050 Ryg - HerrerDirekte finale21 resultater
21100 Bryst - DamerDirekte finale20 resultater
22100 Bryst - HerrerDirekte finale21 resultater
23200 IM - DamerDirekte finale20 resultater
24200 IM - HerrerDirekte finale17 resultater
256x100m IM Damer - DamerDirekte finale8 resultater
26Jokerløb Damer - DamerDirekte finale15 resultater
27Jokerløb Herrer - HerrerDirekte finale16 resultater
Afsnit 3: Søndag eftermiddag kl. 14.00
28200 Fly - DamerDirekte finale14 resultater
29200 Fly - HerrerDirekte finale13 resultater
30100 Fri - DamerDirekte finale20 resultater
31100 Fri - HerrerDirekte finale27 resultater
3250 Bryst - DamerDirekte finale18 resultater
3350 Bryst - HerrerDirekte finale19 resultater
34200 Ryg - DamerDirekte finale17 resultater
35200 Ryg - HerrerDirekte finale16 resultater
36100 IM - DamerDirekte finale24 resultater
37100 IM - HerrerDirekte finale24 resultater
38400 Fri - DamerDirekte finale17 resultater
39400 Fri - HerrerDirekte finale16 resultater
408 x 100 Fri - MixDirekte finale7 resultater
41Jokerløb Damer - DamerDirekte finale16 resultater
42Jokerløb Herrer - HerrerDirekte finale16 resultater