Holdstævne Årgang (Øst)

Information om stævnet

Deltagende klubber:

Gentofte Svømmeklub
Gladsaxe Svømmeklub
GTI
Helsingør Svømmeklub
Hovedstadens Svømmeklub
Hørsholm Svømmeforening
Kvik Kastrup
Køge Svømmeklub
Lyngby Svømmeklub
Sigma Swim

Stævnestart: 14. September 2019
Stævneslut: 15. September 2019
Tilmeldingsfrist: 31. August 2019
Bassin: Kortbane (25m)

Sted:
Birkerød svømmehal
Bistrupvej 1-9
3460 Birkerød
Danmark

Arrangør

Arrangør: Dansk Svømmeunion
Lokalarrangør: SIGMA Swim

Stævneledere
Navn: Maiken Gersby og Marianne Sørensen
Email: sigmastaevner@gmail.com

Stævnekoordinator
Navn: Lone Lagerbon
Email: lone.lagerbon@gmail.com
Telefon: 42401545

Resultater

Afsnit 1: Lørdag formiddag kl. 10.15
150 Fri - DamerDirekte finale34 resultater
250 Fri - HerrerDirekte finale35 resultater
3100 Ryg - DamerDirekte finale40 resultater
4100 Ryg - HerrerDirekte finale27 resultater
5200 Bryst - DamerDirekte finale26 resultater
6200 Bryst - HerrerDirekte finale24 resultater
750 Fly - DamerDirekte finale35 resultater
850 Fly - HerrerDirekte finale28 resultater
9400 IM - DamerDirekte finale26 resultater
10400 IM - HerrerDirekte finale20 resultater
118 x 50 Fri - MixDirekte finale10 resultater
12Jokerløb Damer - DamerDirekte finale20 resultater
13Jokerløb Herrer - HerrerDirekte finale18 resultater
Afsnit 2: Lørdag eftermiddag kl. 16.00
146x100m IM Herrer - HerrerDirekte finale9 resultater
15100 Fly - DamerDirekte finale32 resultater
16100 Fly - HerrerDirekte finale25 resultater
17200 Fri - DamerDirekte finale26 resultater
18200 Fri - HerrerDirekte finale24 resultater
1950 Ryg - DamerDirekte finale35 resultater
2050 Ryg - HerrerDirekte finale26 resultater
21100 Bryst - DamerDirekte finale34 resultater
22100 Bryst - HerrerDirekte finale28 resultater
23200 IM - DamerDirekte finale25 resultater
24200 IM - HerrerDirekte finale23 resultater
256x100m IM Damer - DamerDirekte finale10 resultater
26Jokerløb Damer - DamerDirekte finale20 resultater
27Jokerløb Herrer - HerrerDirekte finale20 resultater
Afsnit 3: Søndag formiddag kl. 10.00
28200 Fly - DamerDirekte finale23 resultater
29200 Fly - HerrerDirekte finale19 resultater
30100 Fri - DamerDirekte finale36 resultater
31100 Fri - HerrerDirekte finale30 resultater
3250 Bryst - DamerDirekte finale35 resultater
3350 Bryst - HerrerDirekte finale28 resultater
34200 Ryg - DamerDirekte finale25 resultater
35200 Ryg - HerrerDirekte finale20 resultater
36100 IM - DamerDirekte finale38 resultater
37100 IM - HerrerDirekte finale29 resultater
38400 Fri - DamerDirekte finale24 resultater
39400 Fri - HerrerDirekte finale22 resultater
408 x 100 Fri - MixDirekte finale10 resultater
41Jokerløb Damer - DamerDirekte finale20 resultater
42Jokerløb Herrer - HerrerDirekte finale20 resultater