Gentofte Sommerstævne på langbane

Information om stævnet

Gentofte Svømmeklub byder velkommen til Sommerstævne på langbane for børne-, årgangs- og junior-/seniorsvømmere

Nedenfor stævnetider.

Fredag den 21. juni
Adgang til hallen Kl. 15:30
Indsvømning Kl. 16.10-17.00
Stævnafvikling kl. 17.15-20.45

Lørdag den 22. juni
Adgang til hallen Kl. 8:00
Indsvømning Kl. 08.30-09.15
Stævneafvikling kl. 09.30-15.15

Søndag den 23. juni
Adgang til hallen Kl. 8:00
Indsvømning Kl. 08.30-09.15
Stævneafvikling kl. 09.30-13.45

Officialmøde: Fredag 16:00. Lørdag & søndag kl. 8:00.
Holdledermøde fredag 15.30

Stævnestart: 21. Juni 2019
Stævneslut: 23. Juni 2019
Tilmeldingsfrist: 1. Juni 2019
Bassin: Langbane (50m)

Sted:
Kildeskovshallen
Adolphsvej 25
2820 Gentofte
Danmark

Arrangør

Arrangør: Gentofte Svømme Klub

Lokal kontakt
Navn: Camilla Demuth
Email: camillademuth@gmail.com

Tilmeldinger
Navn: Dorte Vang-Jensen
Email: dorte@gentofteswim.dk

Livetiming

Stævnet er på livetiming, du kan komme direkte til Livetiming ved at bruge knapperne herunder:

Resultater

Afsnit 1: Fredag - stævnestart 17:15
1200 Ryg - DamerDirekte finale19 resultater
2200 Ryg - HerrerDirekte finale24 resultater
350 Bryst - DamerDirekte finale61 resultater
450 Bryst - HerrerDirekte finale51 resultater
5200 Fly - DamerDirekte finale3 resultater
6200 Fly - HerrerDirekte finale9 resultater
7100 Ryg - DamerDirekte finale36 resultater
8100 Ryg - HerrerDirekte finale39 resultater
9200 Fri - DamerDirekte finale46 resultater
10200 Fri - HerrerDirekte finale48 resultater
Afsnit 2: Lørdag - stævnestart 09:30
11400 Fri - DamerDirekte finale25 resultater
12400 Fri - HerrerDirekte finale36 resultater
13100 Fly - DamerDirekte finale26 resultater
14100 Fly - HerrerDirekte finale46 resultater
1550 Fri - DamerDirekte finale84 resultater
1650 Fri - HerrerDirekte finale82 resultater
17200 IM - DamerDirekte finale48 resultater
18200 IM - HerrerDirekte finale39 resultater
19100 Bryst - DamerDirekte finale70 resultater
20100 Bryst - HerrerDirekte finale56 resultater
214 x 100 HM - DamerDirekte finale11 resultater
224 x 100 HM - HerrerDirekte finale15 resultater
Afsnit 3: Søndag - stævnestart 09:30
23400 IM - DamerDirekte finale12 resultater
24400 IM - HerrerDirekte finale12 resultater
2550 Fly - DamerDirekte finale63 resultater
2650 Fly - HerrerDirekte finale68 resultater
27100 Fri - DamerDirekte finale68 resultater
28100 Fri - HerrerDirekte finale74 resultater
29200 Bryst - DamerDirekte finale27 resultater
30200 Bryst - HerrerDirekte finale20 resultater
3150 Ryg - DamerDirekte finale61 resultater
3250 Ryg - HerrerDirekte finale63 resultater
334 x 100 Fri - DamerDirekte finale11 resultater
344 x 100 Fri - HerrerDirekte finale14 resultater