Efterårsstævne 2019

Information om stævnet

ARENA KOMMER OG VISER NOGLE AF DERES NYE PRODUKTER BLA. STÆVNEDRAGTER.
DE ER TIL STÆVNET BEGGE DAGE

Startliste uploadet - Livetiming

Official listen bliver lagt på svømmetider, tirsdag senest onsdag.
(Der er har været enkelt udfordringer med at få alle til at melde officials)


Forhåndstilmeldte klubber:
Solrød svømmeklub
MK31
Svømmeklubben syd
Haslev
AIF
STT
VAT Cph
Køge svømmeklub
Vest Brøndby
Triton Ballerup
Nakskov
Gentofte
GSK
Hovedstaden
Frederiksværk Svømmeklub

Stævnestart: 16. November 2019
Stævneslut: 17. November 2019
Tilmeldingsfrist: 3. November 2019
Bassin: Kortbane (25m)

Sted:
Taastrup Svømmehal
Parkvej 78A
2630 Taastrup
Danmark

Arrangør

Arrangør: Swim Team Taastrup - VATCPH

Stævneleder
Navn: Lene Rasmussen
Email: tilmeldning@sttsvoem.dk
Telefon: 30761503

Stævneleder
Navn: Tony Tabor
Email: tilmelding@sttsvoem.dk
Telefon: 61996026

Livetiming

Stævnet er på livetiming, du kan komme direkte til Livetiming ved at bruge knapperne herunder:

Resultater

Afsnit 1: Lørdag indledende
1100 IM - DamerDirekte finale45 resultater
2100 IM - HerrerDirekte finale45 resultater
350 Bryst - DamerIndledende91 resultater
450 Bryst - HerrerIndledende72 resultater
5100 Fly - DamerIndledende40 resultater
6100 Fly - HerrerIndledende39 resultater
7200 Fri - DamerDirekte finale27 resultater
8200 Fri - HerrerDirekte finale27 resultater
9200 Fri - DamerIndledende45 resultater
10200 Fri - HerrerIndledende39 resultater
11100 Ryg - DamerIndledende83 resultater
12100 Ryg - HerrerIndledende54 resultater
1350 Fri - DamerIndledende119 resultater
1450 Fri - HerrerIndledende103 resultater
17800 Fri - DamerDirekte finale15 resultater
19200 Bryst - DamerIndledende30 resultater
20200 Bryst - HerrerIndledende20 resultater
504 x 50 HM - MixDirekte finale7 resultater
Afsnit 2: Lørdag finaler
350 Bryst - DamerFinale34 resultater
450 Bryst - HerrerFinale41 resultater
5100 Fly - DamerFinale24 resultater
6100 Fly - HerrerFinale28 resultater
9200 Fri - DamerFinale10 resultater
10200 Fri - HerrerFinale14 resultater
11100 Ryg - DamerFinale30 resultater
12100 Ryg - HerrerFinale28 resultater
1350 Fri - DamerFinale41 resultater
1450 Fri - HerrerFinale45 resultater
15400 IM - DamerDirekte finale17 resultater
16400 IM - HerrerDirekte finale14 resultater
19200 Bryst - DamerFinale11 resultater
20200 Bryst - HerrerFinale12 resultater
514 x 100 Fri - MixDirekte finale3 resultater
Afsnit 3: Søndag indledende
2150 Fly - DamerIndledende87 resultater
2250 Fly - HerrerIndledende68 resultater
23100 Fri - DamerIndledende110 resultater
24100 Fri - HerrerIndledende85 resultater
25200 IM - DamerDirekte finale15 resultater
26200 IM - HerrerDirekte finale15 resultater
27200 IM - DamerIndledende27 resultater
28200 IM - HerrerIndledende12 resultater
29100 Bryst - DamerIndledende64 resultater
30100 Bryst - HerrerIndledende40 resultater
3150 Ryg - DamerIndledende108 resultater
3250 Ryg - HerrerIndledende82 resultater
33200 Fly - DamerIndledende6 resultater
34200 Fly - HerrerIndledende12 resultater
37200 Ryg - DamerIndledende31 resultater
38200 Ryg - HerrerIndledende8 resultater
401.500 Fri - HerrerDirekte finale9 resultater
524 x 50 Fri - MixDirekte finale9 resultater
12250 Fly - HerrerDirekte finale9 resultater
Afsnit 4: Søndag finaler
2150 Fly - DamerFinale33 resultater
2250 Fly - HerrerFinale41 resultater
23100 Fri - DamerFinale30 resultater
24100 Fri - HerrerFinale29 resultater
27200 IM - DamerFinale10 resultater
28200 IM - HerrerFinale8 resultater
29100 Bryst - DamerFinale30 resultater
30100 Bryst - HerrerFinale27 resultater
3150 Ryg - DamerFinale42 resultater
3250 Ryg - HerrerFinale43 resultater
33200 Fly - DamerFinale5 resultater
34200 Fly - HerrerFinale10 resultater
35400 Fri - DamerDirekte finale19 resultater
36400 Fri - HerrerDirekte finale17 resultater
37200 Ryg - DamerFinale11 resultater
38200 Ryg - HerrerFinale5 resultater
534 x 100 HM - MixDirekte finale5 resultater