Information om stævnet
Tekniskmøde afholdes onsdag d. 19. april kl. 20.00 på Teams
Link: Klik her for at deltage i mødet
-----------------------------------------------------------
19/4-23: Power Point Præsentation fra Teknisk møde lagt op
30/3-23: Officiallisten lagt op
-----------------------------------------------------------
26/3-23: Deltagerlisten er lagt på Livetiming.
-----------------------------------------------------------
Kvalifikation til dette nationale event vil i 2023 ekstraordinært være mulig via et sæt lempede kravtider ift. Sportsafdelingens kravtidsmodel. De lempede kravtider er de kravtider, der fremgår af invitationen, der kan findes her på Svømmetider. Der vil således ikke være overensstemmelse mellem kravtiderne i invitationen og kravtiderne i Sportsafdelingens kravtidsmodel.
Stævnestart: 21. April 2023
Stævneslut: 23. April 2023
Tilmeldingsfrist: 22. Marts 2023
Bassin: Kortbane (25m)
Deltagere: Standard (åbent for alle)
Arrangør
Arrangør: SvømDanmark
Lokalarrangør: Vallensbæk IF Af 1939
SvømDanmarks stævnekoordinator
Navn: Lone Lagerbon
Email: lone.lagerbon@gmail.com
Telefon: 42 40 15 45
Lokalarrangørs kontaktperson
Navn: Kasper Bennedsen
Email: kb@vi39swim.dk
Telefon: 31 10 11 44
Filer
Filtype | Filnavn | Dato |
---|---|---|
Øvrige | Samlet resultat Medleykombination | 23-04-2023 |
Øvrige | Opdelt indsvømning | 21-04-2023 |
Øvrige | Teknisk Møde Øst Årgang - Power Point | 19-04-2023 |
Øvrige | Praktisk Information Øst Årgang | 14-04-2023 |
Officialsliste | Officialliste Øst Årgang (30032023) | 31-03-2023 |
Invitation | Invitation Øst Årgang 2023 | 28-02-2023 |
Placering
Pilehaveskolen, svømmehal
Horsbred 197A
2625 Vallensbæk
Danmark
Resultater
21. April 2023: Fredag 16.00 | |||
1 | 100 Bryst - Damer | Direkte finale | 63 resultater |
2 | 100 Bryst - Herrer | Direkte finale | 56 resultater |
3 | 200 Bryst - Damer | Direkte finale | 48 resultater |
4 | 200 Bryst - Herrer | Direkte finale | 36 resultater |
5 | 100 Fly - Damer | Direkte finale | 63 resultater |
6 | 100 Fly - Herrer | Direkte finale | 57 resultater |
7 | 200 Fly - Damer | Direkte finale | 48 resultater |
8 | 200 Fly - Herrer | Direkte finale | 37 resultater |
22. April 2023: Lørdag 10.00 | |||
9 | 100 IM - Damer | Direkte finale | 64 resultater |
10 | 100 IM - Herrer | Direkte finale | 56 resultater |
11 | 400 IM - Damer | Direkte finale | 48 resultater |
12 | 400 IM - Herrer | Direkte finale | 37 resultater |
13 | 200 Fri - Damer | Direkte finale | 114 resultater |
14 | 200 Fri - Herrer | Direkte finale | 96 resultater |
15 | 4 x 200 IM - Damer | Direkte finale | 18 resultater |
16 | 4 x 200 IM - Herrer | Direkte finale | 12 resultater |
23. April 2023: Søndag 10.00 | |||
17 | 4 x 50 HM - Damer | Direkte finale | 19 resultater |
18 | 4 x 50 HM - Herrer | Direkte finale | 13 resultater |
19 | 200 IM - Damer | Direkte finale | 110 resultater |
20 | 200 IM - Herrer | Direkte finale | 93 resultater |
21 | 100 Ryg - Damer | Direkte finale | 61 resultater |
22 | 100 Ryg - Herrer | Direkte finale | 55 resultater |
23 | 200 Ryg - Damer | Direkte finale | 49 resultater |
24 | 200 Ryg - Herrer | Direkte finale | 34 resultater |
25 | 4 x 100 Fri - Damer | Direkte finale | 18 resultater |
26 | 4 x 100 Fri - Herrer | Direkte finale | 13 resultater |