Klubskifter

På denne side offentliggøres klubskifter med den dato, hvor de er trådt i kraft. Klubskifter foretages i Svømmetider ved at svømmerens nye klub anmoder om et klubskifte via klubbernes administrationsmodul i Svømmetider. Når svømmerens tdiligere klub har accepteret klubskiftet, fremgår det af nedenstående liste.

Navn Årgang Ny klub Tidligere klub Dato
Aurelia Pedersen2004Vejle SvømmeklubH2Odense2019-07-22
Alfred Feldskov2003Ringe Svømme KlubSvendborg Svømme Klub2019-07-15
Rio Halawi2008VAT Copenhagen-MK31Svømmeklubben Triton Ballerup2019-07-04
Kristian Jensen2004Aabybro IdrætsforeningSvømmeklubben Søhesten2019-07-01
Frederik Jensen2007Aabybro IdrætsforeningSvømmeklubben Søhesten2019-07-01
Jakob Bjerre Eriksen2000Hørsholm SvømmeforeningHillerød Svømmeklub2019-07-01
Julia Harpøth2002Horsens SvømmeklubViborg Svømme Klub2019-06-24
Melanie Eggertsen2002Esbjerg SvømmeklubNakskov Svømme Klub2019-06-23
Fenja Romanski2005Aalborg SvømmeklubStøvring Svømmeklub Pingvinen2019-06-20
Freja Romanski2003Aalborg SvømmeklubStøvring Svømmeklub Pingvinen2019-06-20
Anders Mosbæk Johannessen2005H2OdenseFrem Odense2019-06-13
Mathias M. Nielsen2002Ikast SvømmeklubVejle Svømmeklub2019-06-12
Frederikke Skau Hansen2002Kolding SKDeltaSwim2019-06-09
Mathias Lindberg Laursen2003Aalborg SvømmeklubHolstebro Svømme Club2019-06-03
Mathias Nybro Laursen2005Swim Team NeptunAuning Svømmeklub2019-06-02
Mads Rishøj1999Sigma Swim AllerødSvømmeklubben Triton Ballerup2019-06-01
Amanda Højberg1998Sigma Swim BirkerødGladsaxe Svømmeklub2019-06-01
Luna Holm Møller2004Kolding SKErritsø Gymnastik Og IF2019-05-27
August Stamp Kirkeby1999HOG-HinnerupAgfs Svømmeafdeling2019-05-27
Kristoffer B. Holm1999HOG-HinnerupAgfs Svømmeafdeling2019-05-27
Lucca Bisgaard Rasmussen2004HOG-HinnerupAgfs Svømmeafdeling2019-05-27
Mathias Bech1996H2OdenseVejle Svømmeklub2019-05-27
Mads Holm1998Esbjerg SvømmeklubNakskov Svømme Klub2019-05-27
Oliver Berggren Smidt1997Søllerød SvømmeklubLyngby Svømmeklub2019-05-22
Magnus Ropdrup2005VIK-Skovbakken SvømmeafdelingHorsens Svømmeklub2019-05-21
Johanne Schleimann2007Agfs SvømmeafdelingHOG-Hinnerup2019-05-14
Malou Huss2006Agfs SvømmeafdelingHOG-Hinnerup2019-05-14
Jonas Gaur2005Agfs SvømmeafdelingHarlev Idræts Klub2019-05-14
Sara Kokholm2005Svømmeklubben S 68Frederikshavn Svømmeklub2019-05-13
Emma Ploug Rasmussen2005Svømmeklubben S 68Frederikshavn Svømmeklub2019-05-13
Jonas Gadegaard Hansen1998Agfs SvømmeafdelingVejle Svømmeklub2019-05-08
Line Grubak1996Agfs SvømmeafdelingSlagelse Svømmeklub2019-05-08
Emma Stecher2003Hobro SvømmeklubAalborg Svømmeklub2019-05-07
Robert Asfeldt1996Aalborg SvømmeklubHerning Svømmeklub2019-05-06
Marco Loughran1989Farum SvømmeklubVAT Copenhagen-MK312019-05-01
Anders Madsen1995Ishøj Svømme KlubKøge Svømmeklub2019-04-29
Mie Elliot Krog-Meyer2007Esbjerg SvømmeklubVarde Svømmeklub2019-04-29
Mads Holger From2004Roskilde SvømningA6 JGI Svømning2019-04-26
Mathilde Sofie Karmar2008Esbjerg SvømmeklubVarde Svømmeklub2019-04-26
Marcus Dan Hansen1999Herlev SvømningVAT Copenhagen-MK312019-04-26
Sofie Søgaard Sørensen2007Erritsø Gymnastik Og IFSvømmeklubben Delfinen2019-04-25
Andreas Dyhr2007Frederikssund SvømmeklubA6 Slangerup Svømmeklub2019-04-24
Rasmus Steenberg2000Hørsholm SvømmeforeningGladsaxe Svømmeklub2019-04-24
Julie Preuss Nielsen2009Gladsaxe SvømmeklubHvidovre Svømmeklub2019-04-24
Anne Frølund-Grangaard1996KU Svømning og VandpoloLyngby Svømmeklub2019-04-24
Luka Kepser2007Vallensbæk IF Af 1939Albertslund IF2019-04-24
Line Munthe1994KU Svømning og VandpoloSvømmeklubben Kvik, Kastrup2019-04-24
Magnus Wied1996KU Svømning og VandpoloGentofte Svømme Klub2019-04-24
Mette Hasemann1993KU Svømning og VandpoloSvømmeklubben Triton Ballerup2019-04-24
Jacob Hwaiz2007Hvidovre SvømmeklubVest-Brøndby2019-04-15
Alma Møller-Ern2006Svømmeklubben Kvik, KastrupVallensbæk IF Af 19392019-04-13
Laura Glerup Jensen1998Esbjerg SvømmeklubH2Odense2019-04-11
Caroline Lindberg2007Frederikssund SvømmeklubA6 Slangerup Svømmeklub2019-04-11
Laura Vedel Larsen2005Hobro SvømmeklubSwim Team Neptun2019-04-11
Marius Nørgaard2001Hobro SvømmeklubAalborg Svømmeklub2019-04-11
Emilie Stubben2003Kolding SKHaderslev Svømme Klub2019-03-27
Mark Rüdinger2006Kolding SKVamdrup I.F.s Svømmeafdeling2019-03-27
Philip Krogh Brønnicke2000VAT Copenhagen-MK31Køge Svømmeklub2019-03-20
Marike Nevermann2003Svømmeklubben Triton BallerupFarum Svømmeklub2019-03-20
Thor Brunsgaard2003Hobro SvømmeklubSwim Team Neptun2019-03-19
Katharina Nekhorochko2000Svømmeklubben Triton BallerupSigma Swim Allerød2019-03-18
Morten Sørensen1974Svømmeklubben Triton BallerupLyngby Svømmeklub2019-03-18
Maya Krogh Brønnicke2005Swim Team Taastrup - VATCPHKøge Svømmeklub2019-03-14
Wiktor Poznachowski1998Agfs SvømmeafdelingHorsens Svømmeklub2019-03-13
Silas Storm Nielsen2002Holbæk Svømme KlubDragsholm Svømmeklub2019-03-11
Dicte Lund2004VIK-Skovbakken SvømmeafdelingEbeltoft Svømme Klub2019-03-06
Juliane Bo Andersen2005A6 JGI SvømningRoskilde Svømning2019-03-04
Frederik Scheby Petersen2004Nakskov Svømme KlubKalundborg SK2019-03-01
Julie Langberg Olesen2005Bjerre Herreds SvømmeklubHorsens Svømmeklub2019-03-01
Maria Jensen1992Svømmeklubben Triton BallerupA6 Slangerup Svømmeklub2019-03-01
Lauge Bruun1992Hovedstadens SvømmeklubRoskilde Svømning2019-03-01
Kristian Grønbech1977Grenaa SvømmeklubAarhus Studenternes Svømmeafdeling2019-03-01
Asbjørn Laksafoss Sparre1998Hørsholm SvømmeforeningHillerød Svømmeklub2019-02-26
Linda Lund Tietze1984Haslev SvømmeklubKøge Svømmeklub2019-02-26
Christian Stamholt1975Haderslev Svømme KlubAalborg Svømmeklub2019-02-23
Flemming Bertram1964H2OdenseFrem Odense2019-02-18
Morten Pedersen1964H2OdenseTommerup Svømme Klub2019-02-18
Freja Hamann Larsen1999Esbjerg SvømmeklubKolding SK2019-02-15
Emil Steenberg2002Hørsholm SvømmeforeningGladsaxe Svømmeklub2019-02-11
Caroline Liboriussen2002Vejle SvømmeklubHorsens Svømmeklub2019-02-10
Lukas Jeppesen2001DeltaSwimErritsø Gymnastik Og IF2019-02-08
Olivia Funder2006H2OdenseSvendborg Svømme Klub2019-02-05
Jeanette Ottesen1987Farum SvømmeklubVAT Copenhagen-MK312019-02-03
Sarah Bro1996Farum SvømmeklubHolbæk Svømme Klub2019-02-03
Kristine Heegaard2009Søllerød SvømmeklubSigma Swim Birkerød2019-02-01
Anders Møller1991Esbjerg SvømmeklubGentofte Svømme Klub2019-02-01
Mikkel Kirkegaard1999Agfs SvømmeafdelingSilkeborg Svømmeklub2019-02-01
Rasmus Hasemann1996Svømmeklubben Triton BallerupVAT Copenhagen-MK312019-02-01
Mark Vogel1970Gladsaxe SvømmeklubSigma Swim Birkerød2019-02-01
Tonni McNeese2001Hovedstadens SvømmeklubStøvring Svømmeklub Pingvinen2019-01-28
Louise Bast Aaby1998Swim Team NeptunLyseng IF2019-01-28
Marina Heller Hansen1994Hovedstadens SvømmeklubSigma Swim Allerød2019-01-25
Daniel Marcus Le2006Agfs SvømmeafdelingAarhus Idrætsforening Af 19002019-01-24
Karl Anton Kristensen2005Svømmeklubben S 68Frederikshavn Svømmeklub2019-01-24
Ida Jensen2006Svømmeklubben S 68Frederikshavn Svømmeklub2019-01-24
Alberte Fie Petersen2002Svømmeklubben Triton BallerupRoskilde Svømning2019-01-20
Torben Børsting1968Esbjerg SvømmeklubVejen Svømmeklub2019-01-15
Sophie Loft Kølbæk2004Skanderborg SvømmeklubHarlev Idræts Klub2019-01-13
Jon Kærsgaard1984Agfs SvømmeafdelingHorsens Svømmeklub2019-01-10
Natacha Munch2005Hvidovre SvømmeklubSolrød Svømmeklub2019-01-07
Frederik Jessen1998Thisted SvømmeklubLyseng IF2019-01-01
Femke Iris Keulen2005Esbjerg SvømmeklubVarde Svømmeklub2019-01-01
Roseline Løkkegaard2004Lyngby SvømmeklubGladsaxe Svømmeklub2019-01-01
Malou Soelberg2004Gentofte Svømme KlubHovedstadens Svømmeklub2019-01-01
Mads Ingeman Hansen1997Næstved IFHerlufsholm Svømmeklub2019-01-01
Isabella Flach2008Sigma Swim AllerødHillerød Svømmeklub2019-01-01
Ida Jensdottir Fremming2002Svømmeklubben Triton BallerupHerlev Svømning2019-01-01
Mathilde Thy Asmussen2004DeltaSwimErritsø Gymnastik Og IF2019-01-01
Silke Holtz2010Sigma Swim AllerødA6 Slangerup Svømmeklub2019-01-01
Simon Hasting Toft2006Solrød SvømmeklubTune I.F. Svømmeafdeling2019-01-01
Teodor Roed Schøning2005Søllerød SvømmeklubHelsingør Svømmeklub2018-12-31
Lærke Nørvig2007VAT Copenhagen-MK31Svømmeklubben Kvik, Kastrup2018-09-01
Rune Friis Petersen1996Haderslev Svømme KlubHorsens Svømmeklub2018-08-01