Startliste Løb 1-18 VIBORG 
 
  Stævne navn  MidtVestCup 1    Udskriftsdato  07 september 2019   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Holstebro Svømmeclub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 august 2019         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
227  Riisgaard-Jensen Jens  2003  VIBORG  0369AF  25 m  31.26   
209  Jakobsen Tobias  2005  VIBORG  0573AM  25 m  31.66   
207  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  33.55   
208  Sørensen Emil Ulrich  2005  VIBORG  0575AM  25 m  34.05   
241  Aggerholm Hjalte  2009  VIBORG  0939AC  25 m  56.49   
194  Lind Peter Loevengreen  2009  VIBORG  0983AG  25 m     
202  Laigaard Christoffer Nonbo  2007  VIBORG  0729AO  25 m     
224  Jeppesen Andreas  2008  VIBORG  0885AM  25 m     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
225  Forsberg Alberte Skov  2003  VIBORG  0346AT  25 m  31.26   
196  Skipper Selma  2004  VIBORG  0452AS  25 m  33.61   
231  Nielsen Katrine Skyt  2003  VIBORG  0326BB  25 m  35.45   
197  Hansen Alberthe Skovborg  2004  VIBORG  0482AT  25 m  35.78   
229  Nielsen Maria Østergaard  2004  VIBORG  0474AS  25 m  36.52   
230  Nielsen Freja Jungersen  2004  VIBORG  0484AS  50 m  37.27   
218  Jespersen Natasha Do  2007  VIBORG  0796AS  25 m  38.07   
240  Flarup Frida  2008  VIBORG  0846AR  25 m  50.62   
192  Futtrup Alberte  2009  VIBORG  0982AJ  25 m  57.12   
10  223  Lauridsen Marie T.  2008  VIBORG  0844AR  25 m  57.95   
11  191  Jakobsen Lærke  2009  VIBORG  0980AJ  25 m     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
210  Hansen Magne Christian  2006  VIBORG  0615AK  25 m  2:12.79   
226  Liboriussen Frederik D.  2004  VIBORG  0415AO  25 m  2:26.44   
239  Sørensen Jonathan N.  2006  VIBORG  0659AM  25 m  2:45.10   
201  Varming Jacob  2007  VIBORG  0771AF  50 m  2:45.88   
193  Therkildsen Jonas  2007  VIBORG  0783AI  50 m  2:47.14   
234  Rasmussen Lucas Lund  2007  VIBORG  0797AG  50 m  2:55.27   
205  Pedersen Aksel K.  2006  VIBORG  0635AL  25 m  2:55.90   
233  Aggerholm Asbjørn  2006  VIBORG  0687AL  25 m  3:50.49   
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
200  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  2:11.90   
238  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  2:21.04   
232  Heise Line  2003  VIBORG  0356AX  25 m  2:23.97   
221  Stabel Emma  2006  VIBORG  0602AT  25 m  2:42.07   
218  Jespersen Natasha Do  2007  VIBORG  0796AS  25 m  2:53.92   
211  Skatka Clara Møller  2007  VIBORG  0788AR  25 m  3:04.92   
217  Sloth Emma  2006  VIBORG  0652AU  50 m  3:05.51   
203  Sloth Maja  2008  VIBORG  0854AN  50 m  3:07.32   
214  Dyrløv Klara Brinch  2006  VIBORG  0644AR  50 m  3:18.80   
10  219  Sørensen Alberte Martiny  2007  VIBORG  0798AR  25 m  3:22.80   
11  216  Liboriussen Mathilde D.  2007  VIBORG  0718AM  25 m  3:25.67   
 
Løb 5, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
209  Jakobsen Tobias  2005  VIBORG  0573AM  25 m  2:36.80   
207  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  2:39.76   
208  Sørensen Emil Ulrich  2005  VIBORG  0575AM  25 m  2:40.92   
206  Heuer Oliver  2006  VIBORG  0625AL  25 m  2:51.39   
 
Løb 6, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
225  Forsberg Alberte Skov  2003  VIBORG  0346AT  50 m  2:40.07   
198  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  50 m  2:47.03   
222  Mørch Olivia  2006  VIBORG  0688AO  25 m  2:53.04   
213  Pind Ida-Marie K.  2007  VIBORG  0778AR  25 m  3:09.66   
215  Obel Caroline Christensen  2007  VIBORG  0776AO  25 m  3:32.73   
220  Kibsgaard Laura  2008  VIBORG  0828AK  25 m  4:04.68   
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
212  Lyngsø Mathias  2006  VIBORG  0659AL  25 m  1:28.54   
194  Lind Peter Loevengreen  2009  VIBORG  0983AG  25 m     
224  Jeppesen Andreas  2008  VIBORG  0885AM  25 m     
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
228  Therkildsen Malena Pind  2004  VIBORG  0488AR  25 m  1:22.76   
196  Skipper Selma  2004  VIBORG  0452AS  25 m  1:23.67   
198  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  50 m  1:26.60   
217  Sloth Emma  2006  VIBORG  0652AU  25 m  1:33.23   
237  Schultz Sophie Nørskov  2006  VIBORG  0616AV  25 m  1:34.47   
213  Pind Ida-Marie K.  2007  VIBORG  0778AR  25 m  1:36.09   
219  Sørensen Alberte Martiny  2007  VIBORG  0798AR  25 m  1:45.02   
204  Svenstrup Lærke  2008  VIBORG  0858AK  25 m  1:48.07   
191  Jakobsen Lærke  2009  VIBORG  0980AJ  25 m  1:48.10   
10  236  Henriksen Kamilla Ruseng  2007  VIBORG  0768AR  25 m  1:56.79   
11  223  Lauridsen Marie T.  2008  VIBORG  0844AR  25 m  1:59.97   
12  235  Fechter Mille  2008  VIBORG  0864AT  25 m     
13  240  Flarup Frida  2008  VIBORG  0846AR  25 m     
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
199  Forsbæk Johannes  2004  VIBORG  0483AP  25 m  29.11   
207  Svenstrup Kristian  2005  VIBORG  0533AN  25 m  30.87   
210  Hansen Magne Christian  2006  VIBORG  0615AK  50 m  31.26   
206  Heuer Oliver  2006  VIBORG  0625AL  25 m  34.25   
226  Liboriussen Frederik D.  2004  VIBORG  0415AO  25 m  36.03   
208  Sørensen Emil Ulrich  2005  VIBORG  0575AM  50 m  37.41   
193  Therkildsen Jonas  2007  VIBORG  0783AI  50 m  38.24   
239  Sørensen Jonathan N.  2006  VIBORG  0659AM  50 m  39.14   
205  Pedersen Aksel K.  2006  VIBORG  0635AL  50 m  41.22   
10  233  Aggerholm Asbjørn  2006  VIBORG  0687AL  50 m  47.29   
11  202  Laigaard Christoffer Nonbo  2007  VIBORG  0729AO  25 m     
12  241  Aggerholm Hjalte  2009  VIBORG  0939AC  25 m     
13  242  Jeppese Albert Schougaard  2008  VIBORG  0855AL  25 m     
 
Løb 10, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
238  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  50 m  30.59   
195  Henriksen Christine  2003  VIBORG  0376AM  50 m  30.96   
225  Forsberg Alberte Skov  2003  VIBORG  0346AT  50 m  31.31   
196  Skipper Selma  2004  VIBORG  0452AS  50 m  31.34   
190  Kristensen Lea Kjær  2004  VIBORG  0466AS  25 m  31.41   
197  Hansen Alberthe Skovborg  2004  VIBORG  0482AT  50 m  31.52   
200  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  32.27   
222  Mørch Olivia  2006  VIBORG  0688AO  50 m  33.81   
228  Therkildsen Malena Pind  2004  VIBORG  0488AR  50 m  35.17   
10  230  Nielsen Freja Jungersen  2004  VIBORG  0484AS  25 m  35.82   
11  221  Stabel Emma  2006  VIBORG  0602AT  25 m  37.03   
12  231  Nielsen Katrine Skyt  2003  VIBORG  0326BB  25 m  39.84   
13  203  Sloth Maja  2008  VIBORG  0854AN  50 m  43.49   
14  237  Schultz Sophie Nørskov  2006  VIBORG  0616AV  25 m  44.04   
15  211  Skatka Clara Møller  2007  VIBORG  0788AR  25 m  52.66   
 
Løb 11, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
234  Rasmussen Lucas Lund  2007  VIBORG  0797AG  50 m  3:01.93   
201  Varming Jacob  2007  VIBORG  0771AF  25 m     
233  Aggerholm Asbjørn  2006  VIBORG  0687AL  25 m     
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
215  Obel Caroline Christensen  2007  VIBORG  0776AO  25 m  3:21.30   
216  Liboriussen Mathilde D.  2007  VIBORG  0718AM  25 m  3:22.87   
192  Futtrup Alberte  2009  VIBORG  0982AJ  25 m     
204  Svenstrup Lærke  2008  VIBORG  0858AK  25 m     
220  Kibsgaard Laura  2008  VIBORG  0828AK  25 m     
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
227  Riisgaard-Jensen Jens  2003  VIBORG  0369AF  25 m  1:07.78   
210  Hansen Magne Christian  2006  VIBORG  0615AK  25 m  1:09.06   
199  Forsbæk Johannes  2004  VIBORG  0483AP  25 m  1:10.10   
226  Liboriussen Frederik D.  2004  VIBORG  0415AO  25 m  1:20.75   
206  Heuer Oliver  2006  VIBORG  0625AL  25 m  1:25.80   
205  Pedersen Aksel K.  2006  VIBORG  0635AL  25 m  1:26.83   
239  Sørensen Jonathan N.  2006  VIBORG  0659AM  25 m  1:28.81   
234  Rasmussen Lucas Lund  2007  VIBORG  0797AG  25 m  1:29.03   
212  Lyngsø Mathias  2006  VIBORG  0659AL  25 m  1:29.52   
10  202  Laigaard Christoffer Nonbo  2007  VIBORG  0729AO  25 m  1:39.79   
11  224  Jeppesen Andreas  2008  VIBORG  0885AM  25 m  1:53.44   
12  194  Lind Peter Loevengreen  2009  VIBORG  0983AG  25 m     
13  241  Aggerholm Hjalte  2009  VIBORG  0939AC  25 m     
14  242  Jeppese Albert Schougaard  2008  VIBORG  0855AL  25 m     
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
195  Henriksen Christine  2003  VIBORG  0376AM  25 m  1:11.98   
238  Sunesen Louise  2005  VIBORG  0598AC  25 m  1:12.65   
200  Varming Anna  2005  VIBORG  0574AJ  25 m  1:13.11   
190  Kristensen Lea Kjær  2004  VIBORG  0466AS  25 m  1:14.05   
228  Therkildsen Malena Pind  2004  VIBORG  0488AR  25 m  1:17.77   
230  Nielsen Freja Jungersen  2004  VIBORG  0484AS  25 m  1:18.06   
232  Heise Line  2003  VIBORG  0356AX  25 m  1:20.29   
218  Jespersen Natasha Do  2007  VIBORG  0796AS  25 m  1:22.54   
221  Stabel Emma  2006  VIBORG  0602AT  25 m  1:25.67   
10  231  Nielsen Katrine Skyt  2003  VIBORG  0326BB  25 m  1:27.08   
11  217  Sloth Emma  2006  VIBORG  0652AU  25 m  1:28.17   
12  216  Liboriussen Mathilde D.  2007  VIBORG  0718AM  25 m  1:32.89   
13  219  Sørensen Alberte Martiny  2007  VIBORG  0798AR  25 m  1:35.94   
14  237  Schultz Sophie Nørskov  2006  VIBORG  0616AV  25 m  1:38.83   
15  203  Sloth Maja  2008  VIBORG  0854AN  25 m  1:39.10   
16  236  Henriksen Kamilla Ruseng  2007  VIBORG  0768AR  25 m  1:40.13   
17  214  Dyrløv Klara Brinch  2006  VIBORG  0644AR  25 m  1:43.59   
18  191  Jakobsen Lærke  2009  VIBORG  0980AJ  25 m  1:46.18   
19  211  Skatka Clara Møller  2007  VIBORG  0788AR  25 m  1:46.91   
20  204  Svenstrup Lærke  2008  VIBORG  0858AK  25 m  1:51.84   
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
199  Forsbæk Johannes  2004  VIBORG  0483AP  25 m  27.09   
227  Riisgaard-Jensen Jens  2003  VIBORG  0369AF  25 m  27.47   
209  Jakobsen Tobias  2005  VIBORG  0573AM  50 m  29.26   
193  Therkildsen Jonas  2007  VIBORG  0783AI  50 m  33.41   
201  Varming Jacob  2007  VIBORG  0771AF  25 m  33.71   
212  Lyngsø Mathias  2006  VIBORG  0659AL  25 m  34.75   
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
229  Nielsen Maria Østergaard  2004  VIBORG  0474AS  50 m  28.59   
195  Henriksen Christine  2003  VIBORG  0376AM  25 m  29.52   
197  Hansen Alberthe Skovborg  2004  VIBORG  0482AT  50 m  30.93   
198  Vingborg Elisabeth  2005  VIBORG  0526AL  25 m  30.98   
232  Heise Line  2003  VIBORG  0356AX  50 m  31.30   
222  Mørch Olivia  2006  VIBORG  0688AO  25 m  31.39   
213  Pind Ida-Marie K.  2007  VIBORG  0778AR  25 m  34.77   
215  Obel Caroline Christensen  2007  VIBORG  0776AO  25 m  37.55   
214  Dyrløv Klara Brinch  2006  VIBORG  0644AR  25 m  39.27   
10  236  Henriksen Kamilla Ruseng  2007  VIBORG  0768AR  25 m  41.57   
11  220  Kibsgaard Laura  2008  VIBORG  0828AK  25 m  44.78   
12  240  Flarup Frida  2008  VIBORG  0846AR  25 m  48.08   
13  192  Futtrup Alberte  2009  VIBORG  0982AJ  25 m  51.52   
14  223  Lauridsen Marie T.  2008  VIBORG  0844AR  25 m     
15  235  Fechter Mille  2008  VIBORG  0864AT  25 m     
 
Løb 17, 4X50m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
243  Vs Drenge 1  2003  VIBORG    25 m  2:02.83   
244  Vs Drenge 2  2004  VIBORG    25 m  2:15.04   
245  Vs Drenge 3  2006  VIBORG    25 m  2:29.30   
246  Vs Drenge 4  2006  VIBORG    25 m  2:51.86   
247  Vs Drenge 5  2008  VIBORG    25 m     
 
Løb 18, 4X50m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
248  Vs Piger 1  2003  VIBORG    25 m  2:04.74   
249  Vs Piger 2  2004  VIBORG    25 m  2:11.37   
250  Vs Piger 3  2003  VIBORG    25 m  2:15.53   
251  Vs Piger 4  2005  VIBORG    25 m  2:24.93   
252  Vs Piger 5  2006  VIBORG    25 m  2:38.66   
253  Vs Piger 6  2007  VIBORG    25 m  2:52.27   
254  Vs Piger 7  2006  VIBORG    25 m  3:04.57   
255  Vs Piger 8  2008  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 september 2019 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  08:55