Startliste Løb 1-16 IKAST 
 
  Stævne navn  MidtVestCup 1    Udskriftsdato  07 september 2019   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  08:54   
  Arrangør  Holstebro Svømmeclub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  19 august 2019         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
45  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  33.87   
38  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  36.56   
59  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  40.21   
33  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  41.62   
49  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  45.18   
48  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  45.93   
50  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  50 m  46.53   
61  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m  47.61   
52  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  25 m     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  31.17   
41  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  34.47   
46  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  34.54   
40  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  37.67   
36  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  37.97   
56  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  41.85   
60  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  43.14   
32  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  44.14   
55  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  25 m  44.82   
10  57  Irmschler Mathilde  2006  IKAST  0606AS  25 m  44.96   
11  51  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m  52.36   
12  53  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  25 m  53.44   
13  47  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  25 m  56.96   
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
42  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  2:04.85   
35  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  2:13.16   
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
39  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  2:22.03   
 
Løb 5, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Jensen Kasper  2005  IKAST  0559AJ  25 m  2:34.15   
33  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  3:20.61   
59  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m     
61  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m     
 
Løb 6, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
41  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  2:47.97   
60  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  3:23.75   
55  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  25 m  3:41.85   
58  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  4:05.47   
32  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m     
34  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m     
56  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m     
57  Irmschler Mathilde  2006  IKAST  0606AS  25 m     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
45  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  1:14.04   
43  Irmschler Rasmus  2002  IKAST  0273AP  25 m  1:19.18   
52  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  25 m  2:20.25   
48  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  2:20.75   
 
Løb 8, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
46  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  1:26.56   
36  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  1:26.66   
57  Irmschler Mathilde  2006  IKAST  0606AS  25 m  1:40.17   
54  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  1:48.16   
34  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  1:54.88   
53  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  25 m  2:05.86   
47  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  25 m     
51  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m     
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
42  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  29.26   
35  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  32.26   
37  Jensen Kasper  2005  IKAST  0559AJ  25 m  33.01   
38  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  34.20   
49  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  51.62   
50  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m     
 
Løb 10, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  30.66   
39  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  32.95   
40  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  38.72   
60  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  45.84   
58  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  57.69   
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
45  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  1:07.06   
35  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  1:08.71   
43  Irmschler Rasmus  2002  IKAST  0273AP  25 m  1:11.46   
37  Jensen Kasper  2005  IKAST  0559AJ  25 m  1:12.23   
49  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  1:43.95   
50  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  1:51.85   
48  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m     
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  1:11.93   
41  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  1:18.40   
36  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  1:20.19   
40  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  1:20.84   
56  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  1:33.91   
53  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  25 m     
54  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m     
 
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
42  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  27.09   
43  Irmschler Rasmus  2002  IKAST  0273AP  50 m  29.66   
38  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  31.43   
33  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  36.31   
61  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  36.42   
59  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  37.19   
52  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  25 m     
 
Løb 16, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
46  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  30.41   
39  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  31.63   
34  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  35.01   
32  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  36.82   
55  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  25 m  37.53   
54  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  41.61   
58  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  42.85   
47  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  25 m  49.73   
51  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  07 september 2019 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  08:54