Startliste Løb 1-34 SKANDERBOR 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Schmidt-Petersen Sofie  2007  SKANDERBOR  0762AV  50 m  2:24.53   
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  2:29.86   
42  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR  0804AN  50 m  2:38.35   
46  Elkjær Ingrid Kirk  2007  SKANDERBOR  0740AY  50 m  2:51.92   
43  Scheffmann Lærke  2007  SKANDERBOR  0758AT  50 m  3:00.32   
45  Kristensen Maise  2008  SKANDERBOR  0878AR  50 m  3:17.23   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
33  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  50 m  2:18.15   
38  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  50 m  2:43.54   
41  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR  0785AL  50 m  2:57.74   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  33.92   
42  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR  0804AN  50 m  40.28   
47  Sørensen Johanne Kjær  2007  SKANDERBOR  0742AY  50 m  42.73   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  33.26   
39  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  50 m  34.65   
34  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  50 m  34.80   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
43  Scheffmann Lærke  2007  SKANDERBOR  0758AT  50 m  1:43.90   
47  Sørensen Johanne Kjær  2007  SKANDERBOR  0742AY  50 m  2:02.78   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
35  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  50 m  1:16.51   
33  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  50 m  1:28.88   
40  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR  0765AL  50 m  1:29.95   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Schmidt-Petersen Sofie  2007  SKANDERBOR  0762AV  50 m  35.50   
45  Kristensen Maise  2008  SKANDERBOR  0878AR  50 m  47.63   
46  Elkjær Ingrid Kirk  2007  SKANDERBOR  0740AY  50 m     
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
39  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  50 m  31.09   
34  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  50 m  31.22   
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  33.87   
41  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR  0785AL  50 m  37.96   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
40  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR  0765AL  50 m  6:52.73   
38  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  50 m  7:09.68   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Schmidt-Petersen Sofie  2007  SKANDERBOR  0762AV  50 m  5:23.97   
43  Scheffmann Lærke  2007  SKANDERBOR  0758AT  50 m     
45  Kristensen Maise  2008  SKANDERBOR  0878AR  50 m     
46  Elkjær Ingrid Kirk  2007  SKANDERBOR  0740AY  50 m     
47  Sørensen Johanne Kjær  2007  SKANDERBOR  0742AY  50 m     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
40  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR  0765AL  50 m  5:33.33   
34  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  50 m  5:42.92   
38  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  50 m  5:50.97   
41  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR  0785AL  50 m  6:31.26   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
43  Scheffmann Lærke  2007  SKANDERBOR  0758AT  50 m  46.02   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
35  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  50 m  32.87   
33  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  50 m  35.63   
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  36.02   
40  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR  0765AL  50 m  40.59   
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
45  Kristensen Maise  2008  SKANDERBOR  0878AR  50 m  3:55.19   
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
39  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  50 m  3:10.38   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  2:34.47   
47  Sørensen Johanne Kjær  2007  SKANDERBOR  0742AY  50 m     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  2:57.61   
41  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR  0785AL  50 m     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Schmidt-Petersen Sofie  2007  SKANDERBOR  0762AV  50 m  29.42   
42  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR  0804AN  50 m  31.20   
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  31.29   
46  Elkjær Ingrid Kirk  2007  SKANDERBOR  0740AY  50 m  35.95   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
33  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  50 m  27.77   
34  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  50 m  28.91   
35  Liltorp Frej  2004  SKANDERBOR  0499AL  50 m  29.15   
39  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  50 m  29.84   
38  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  50 m  32.96   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  1:14.10   
42  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR  0804AN  50 m  1:28.13   
46  Elkjær Ingrid Kirk  2007  SKANDERBOR  0740AY  50 m  1:32.38   
47  Sørensen Johanne Kjær  2007  SKANDERBOR  0742AY  50 m     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
39  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  50 m  1:15.46   
38  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  50 m  1:22.38   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
43  Scheffmann Lærke  2007  SKANDERBOR  0758AT  50 m  3:48.66   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  2:51.54   
40  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR  0765AL  50 m  3:16.05   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Schmidt-Petersen Sofie  2007  SKANDERBOR  0762AV  50 m  1:05.39   
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  1:07.98   
42  Petersen Caroline  2008  SKANDERBOR  0804AN  50 m  1:11.28   
45  Kristensen Maise  2008  SKANDERBOR  0878AR  50 m  1:28.53   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
33  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  50 m  1:01.36   
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  1:01.84   
34  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  50 m  1:03.44   
41  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR  0785AL  50 m  1:21.54   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
44  Schmidt-Petersen Sofie  2007  SKANDERBOR  0762AV  50 m  1:31.20   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
33  Øe Sophus Lund  2003  SKANDERBOR  0349AL  50 m  1:15.27   
34  Finch Simon  2002  SKANDERBOR  0259AR  50 m  1:15.36   
39  Bisgaard Frederik  2006  SKANDERBOR  0609AJ  50 m  1:24.75   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Holst Amalie  2004  SKANDERBOR  0428AS  50 m  2:58.22   
43  Scheffmann Lærke  2007  SKANDERBOR  0758AT  50 m  3:33.63   
45  Kristensen Maise  2008  SKANDERBOR  0878AR  50 m  3:52.80   
46  Elkjær Ingrid Kirk  2007  SKANDERBOR  0740AY  50 m     
47  Sørensen Johanne Kjær  2007  SKANDERBOR  0742AY  50 m     
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Petersen Kasper  2006  SKANDERBOR  0625AC  50 m  2:36.50   
40  Peterse Emil Askov Møller  2007  SKANDERBOR  0765AL  50 m  2:58.53   
38  Mitaine Elliott  2006  SKANDERBOR  0625AJ  50 m  3:10.05   
41  Taudorf Jacob  2007  SKANDERBOR  0785AL  50 m  3:18.89   
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
48  Skanderborg Mermaids  2004  SKANDERBOR    50 m  4:45.51   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
49  Skanderborg Sharks  2002  SKANDERBOR    50 m  4:09.71   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
48  Skanderborg Mermaids  2004  SKANDERBOR    50 m  5:40.48   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
49  Skanderborg Sharks  2002  SKANDERBOR    50 m  4:46.73   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59