Startliste Løb 1-34 PINGVINEN 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  50 m  2:22.83   
12  Dalsgaard Ida Kold  2005  PINGVINEN  0538AS  50 m  2:24.29   
Petersen Pernille  2006  PINGVINEN  0638AN  50 m  2:26.06   
Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  50 m  2:34.28   
14  Renneberg Laura Sofie  2005  PINGVINEN  0578AW  50 m  2:42.26   
Thomassen Astrid O.  2007  PINGVINEN  0796AK  50 m  2:45.94   
Christiansen Lise Ingeborg  2007  PINGVINEN  0792AQ  50 m  2:47.20   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  2:05.18   
15  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  50 m  2:12.87   
16  Broe Lucas Skjødt  2007  PINGVINEN  0721AH  50 m  2:42.91   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  50 m  34.18   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  50 m  30.26   
15  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  50 m  30.64   
Albæk Marcus  2004  PINGVINEN  0465AM  50 m  32.43   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  50 m  1:24.65   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Delaney Dion Drejer  2003  PINGVINEN  0327AL  50 m  1:14.37   
10  Madsen Mikkel Hedeby  2002  PINGVINEN  0217AT  50 m  1:16.59   
16  Broe Lucas Skjødt  2007  PINGVINEN  0721AH  50 m  1:47.13   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Petersen Pernille  2006  PINGVINEN  0638AN  50 m  33.58   
Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  50 m  33.86   
Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  50 m  35.36   
14  Renneberg Laura Sofie  2005  PINGVINEN  0578AW  50 m  35.36   
Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  50 m  35.71   
12  Dalsgaard Ida Kold  2005  PINGVINEN  0538AS  50 m  35.92   
Christiansen Lise Ingeborg  2007  PINGVINEN  0792AQ  50 m  36.31   
Thomassen Astrid O.  2007  PINGVINEN  0796AK  50 m  47.64   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  50 m  27.01   
Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  27.88   
Albæk Marcus  2004  PINGVINEN  0465AM  50 m  29.22   
13  Delaney Dion Drejer  2003  PINGVINEN  0327AL  50 m  29.80   
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  50 m  5:35.56   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Madsen Mikkel Hedeby  2002  PINGVINEN  0217AT  50 m  5:21.30   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  50 m  4:56.79   
12  Dalsgaard Ida Kold  2005  PINGVINEN  0538AS  50 m  4:59.38   
Petersen Pernille  2006  PINGVINEN  0638AN  50 m  5:57.49   
Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  50 m  6:06.28   
Thomassen Astrid O.  2007  PINGVINEN  0796AK  50 m  6:35.75   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
15  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  50 m  4:43.38   
10  Madsen Mikkel Hedeby  2002  PINGVINEN  0217AT  50 m  4:47.07   
Albæk Marcus  2004  PINGVINEN  0465AM  50 m  5:09.34   
16  Broe Lucas Skjødt  2007  PINGVINEN  0721AH  50 m  6:32.82   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  50 m  40.37   
14  Renneberg Laura Sofie  2005  PINGVINEN  0578AW  50 m  40.75   
Christiansen Lise Ingeborg  2007  PINGVINEN  0792AQ  50 m  46.86   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Delaney Dion Drejer  2003  PINGVINEN  0327AL  50 m  32.82   
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  50 m  37.62   
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
12  Dalsgaard Ida Kold  2005  PINGVINEN  0538AS  50 m  2:53.97   
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  2:16.37   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  50 m  2:43.94   
Thomassen Astrid O.  2007  PINGVINEN  0796AK  50 m  3:09.23   
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
16  Broe Lucas Skjødt  2007  PINGVINEN  0721AH  50 m     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  50 m  30.31   
14  Renneberg Laura Sofie  2005  PINGVINEN  0578AW  50 m  30.42   
Petersen Pernille  2006  PINGVINEN  0638AN  50 m  30.95   
Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  50 m  32.32   
Christiansen Lise Ingeborg  2007  PINGVINEN  0792AQ  50 m  33.81   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  50 m  25.47   
Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  26.69   
15  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  50 m  26.96   
13  Delaney Dion Drejer  2003  PINGVINEN  0327AL  50 m  27.21   
Albæk Marcus  2004  PINGVINEN  0465AM  50 m  27.41   
10  Madsen Mikkel Hedeby  2002  PINGVINEN  0217AT  50 m  28.44   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  50 m  1:13.34   
Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  50 m  1:13.38   
Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  50 m  1:16.77   
Petersen Pernille  2006  PINGVINEN  0638AN  50 m  1:21.98   
Thomassen Astrid O.  2007  PINGVINEN  0796AK  50 m  1:29.67   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  1:04.10   
15  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  50 m  1:06.66   
Albæk Marcus  2004  PINGVINEN  0465AM  50 m  1:11.33   
13  Delaney Dion Drejer  2003  PINGVINEN  0327AL  50 m  1:25.69   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Madsen Mikkel Hedeby  2002  PINGVINEN  0217AT  50 m  2:50.48   
16  Broe Lucas Skjødt  2007  PINGVINEN  0721AH  50 m  3:35.15   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  50 m  1:06.13   
12  Dalsgaard Ida Kold  2005  PINGVINEN  0538AS  50 m  1:07.53   
11  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  50 m  1:07.87   
14  Renneberg Laura Sofie  2005  PINGVINEN  0578AW  50 m  1:08.42   
Christiansen Lise Ingeborg  2007  PINGVINEN  0792AQ  50 m  1:17.76   
Thomassen Astrid O.  2007  PINGVINEN  0796AK  50 m  1:20.91   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  50 m  57.27   
15  Pedersen Oscar  2004  PINGVINEN  0445AE  50 m  59.16   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Petersen Pernille  2006  PINGVINEN  0638AN  50 m  1:15.40   
Klein Linea Lodberg  2005  PINGVINEN  0536AK  50 m  1:16.35   
12  Dalsgaard Ida Kold  2005  PINGVINEN  0538AS  50 m  1:18.68   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Andersen Emil Viltoft  2000  PINGVINEN  0059AO  50 m  1:01.02   
Riisgaard-Jensen Lars  2004  PINGVINEN  0411AC  50 m  1:01.19   
13  Delaney Dion Drejer  2003  PINGVINEN  0327AL  50 m  1:17.17   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Spring Cassandra  2005  PINGVINEN  0546AR  50 m  2:39.63   
Thomassen Ida Overgaard  2005  PINGVINEN  0536AR  50 m  2:43.62   
Bøgsted Clara Hejndorff  2006  PINGVINEN  0626AO  50 m  2:53.79   
14  Renneberg Laura Sofie  2005  PINGVINEN  0578AW  50 m  2:59.47   
Christiansen Lise Ingeborg  2007  PINGVINEN  0792AQ  50 m  3:10.48   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Madsen Mikkel Hedeby  2002  PINGVINEN  0217AT  50 m  2:33.30   
Albæk Marcus  2004  PINGVINEN  0465AM  50 m  2:35.38   
16  Broe Lucas Skjødt  2007  PINGVINEN  0721AH  50 m  3:14.19   
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
18  Pingvin Piger 1  2005  PINGVINEN    50 m  4:30.16   
19  Pingvin Piger 2  2005  PINGVINEN    50 m  5:00.53   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
17  Roulade Banden 1  2000  PINGVINEN    50 m  3:54.32   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
18  Pingvin Piger 1  2005  PINGVINEN    50 m  4:59.52   
19  Pingvin Piger 2  2005  PINGVINEN    50 m  5:18.74   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
17  Roulade Banden 1  2000  PINGVINEN    50 m  4:19.32   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59