Startliste Løb 1-34 ODDER 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  10 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  2:21.74   
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  2:25.70   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  3:07.03   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  3:10.17   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  3:15.47   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  3:17.99   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  2:16.65   
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  2:33.53   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  2:33.70   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  2:43.75   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  2:47.21   
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m  2:51.75   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m  3:29.62   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  32.97   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  35.38   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  39.93   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m  41.88   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  42.25   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  43.62   
61  Devantie Mathilde Lisberg  2010  ODDER  1092AJ  50 m  52.07   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  39.79   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  42.35   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  45.32   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  1:25.33   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  1:31.17   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  1:34.44   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m  1:40.44   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  1:41.53   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  1:48.02   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  1:48.43   
61  Devantie Mathilde Lisberg  2010  ODDER  1092AJ  50 m     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  1:16.51   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  1:34.52   
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m  1:52.09   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  1:52.99   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  31.15   
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  32.96   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  39.25   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  43.62   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  44.33   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  46.33   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m  34.65   
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  34.91   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  38.43   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  40.67   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  43.56   
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m  50.63   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m  55.18   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  5:11.59   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  6:39.12   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  4:56.96   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  5:55.55   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m  5:24.95   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  39.36   
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  39.55   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  43.24   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  47.43   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  47.45   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  48.25   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m  49.56   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  52.58   
61  Devantie Mathilde Lisberg  2010  ODDER  1092AJ  50 m  1:10.65   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  33.52   
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  43.66   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  43.74   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  43.79   
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m  47.29   
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m  49.43   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  52.15   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  52.67   
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  2:32.64   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m     
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m     
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  2:33.38   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  2:52.52   
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  2:55.78   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  4:33.40   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m     
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m     
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  3:16.46   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  3:27.11   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m     
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m     
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  30.32   
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  30.34   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  32.59   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  34.20   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  35.91   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m  38.98   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  39.61   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  39.65   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  40.13   
10  61  Devantie Mathilde Lisberg  2010  ODDER  1092AJ  50 m     
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  28.71   
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  30.85   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  33.08   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  33.46   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  35.36   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  36.77   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m  40.15   
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m  49.21   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  1:11.00   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  1:18.08   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  1:28.54   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  1:34.78   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  1:35.67   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  1:22.09   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  1:25.33   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  1:32.76   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  1:35.19   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m  1:41.66   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  3:09.90   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  3:16.56   
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  3:23.77   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m  3:30.18   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  3:33.88   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  3:42.20   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  3:47.77   
61  Devantie Mathilde Lisberg  2010  ODDER  1092AJ  50 m     
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  2:49.51   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  3:20.06   
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m  3:57.72   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  1:06.05   
56  Obert Freja  2006  ODDER  0622AT  50 m  1:07.88   
62  Johansen Nanna Vestergård  2006  ODDER  0676AP  50 m  1:12.43   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  1:25.92   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  1:26.30   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  1:28.54   
53  Nielsen Anna Kjær  2008  ODDER  0852AK  50 m  1:31.88   
61  Devantie Mathilde Lisberg  2010  ODDER  1092AJ  50 m  1:55.57   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  1:08.11   
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m  1:09.22   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  1:12.82   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  1:17.86   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  1:21.49   
66  Jensen William Hother  2008  ODDER  0803AE  50 m  1:33.36   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m  1:35.03   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
59  Nedergaard Laura G.  2005  ODDER  0572AF  50 m  1:12.82   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  1:05.61   
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  1:25.89   
52  Halle Marcus  2009  ODDER  0975AC  50 m  1:43.46   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
67  Jensen Leonora Holst  2004  ODDER  0408AS  50 m  3:06.60   
54  Dindler Astrid  2009  ODDER  0988AD  50 m  3:23.35   
51  Petersen Marie V.  2006  ODDER  0656AP  50 m  3:25.36   
55  Petersen Astrid V.  2009  ODDER  0908AC  50 m  3:28.06   
60  Søe Sarah Lyse  2007  ODDER  0764AB  50 m  3:30.29   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
63  Holm Simon Kruse  2004  ODDER  0413AL  50 m  2:26.96   
65  Viskum Tobias Tranberg  2006  ODDER  0675AL  50 m  2:54.33   
58  Lisberg Kasper  2007  ODDER  0793AF  50 m  2:55.40   
50  Halle Angus  2007  ODDER  0745AH  50 m  3:01.36   
73  Rasmussen Nikolaj  2006  ODDER  0653AN  50 m  3:01.93   
64  Jakobsen Thor  2007  ODDER  0769AM  50 m  3:30.39   
57  Brixen Johannes  2009  ODDER  0965AC  50 m     
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
68  Odder Smileys  2004  ODDER    50 m  4:27.40   
71  Odder Smileys 2  2004  ODDER    50 m  5:39.28   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
75  Odder Smileys 2  2007  ODDER    50 m  5:21.70   
68  Odder Smileys  2004  ODDER    50 m     
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
68  Odder Smileys  2004  ODDER    50 m  4:56.68   
71  Odder Smileys 2  2004  ODDER    50 m  6:27.20   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
75  Odder Smileys 2  2007  ODDER    50 m  6:07.54   
68  Odder Smileys  2004  ODDER    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  10 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:38