Startliste Løb 1-34 KOLDING 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  50 m  2:29.24   
91  Hansen Sarah  2005  KOLDING  0538AQ  50 m  2:36.24   
88  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  50 m  2:45.84   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
99  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  50 m  2:16.35   
98  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  50 m  2:18.41   
89  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m  2:22.04   
94  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  50 m  2:33.13   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  50 m  33.33   
90  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  50 m  33.82   
91  Hansen Sarah  2005  KOLDING  0538AQ  50 m  35.43   
83  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  50 m  36.88   
96  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  50 m  40.10   
87  Boulund Emilie  2006  KOLDING  0606AU  50 m  41.29   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
97  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  32.34   
101  Jensen Mads Schelde  2006  KOLDING  0663AG  50 m  39.93   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
84  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  50 m  1:21.48   
90  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  50 m  1:22.45   
88  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  50 m  1:55.00   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
99  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  50 m  1:12.83   
93  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  1:13.92   
98  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  50 m  1:16.38   
86  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  50 m  1:16.40   
94  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  50 m  1:38.47   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  50 m  32.86   
92  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  50 m  33.01   
85  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  50 m  35.60   
96  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  50 m  38.95   
87  Boulund Emilie  2006  KOLDING  0606AU  50 m  42.75   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
97  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  31.79   
89  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m  32.69   
101  Jensen Mads Schelde  2006  KOLDING  0663AG  50 m  34.50   
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
84  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  50 m  5:35.91   
83  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  50 m  6:28.09   
85  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  50 m  6:36.38   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  5:10.61   
86  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  50 m  5:17.24   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
84  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  50 m  5:01.76   
92  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  50 m  5:05.25   
87  Boulund Emilie  2006  KOLDING  0606AU  50 m  5:44.70   
96  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  50 m  5:45.36   
85  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  50 m  5:51.50   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  4:41.53   
86  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  50 m  4:56.20   
89  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m  5:14.14   
100  Hansen Rasmus Warming  2005  KOLDING  0529AO  50 m  5:33.44   
101  Jensen Mads Schelde  2006  KOLDING  0663AG  50 m  6:04.35   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
90  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  50 m  38.33   
96  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  50 m  41.82   
83  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  50 m  42.26   
91  Hansen Sarah  2005  KOLDING  0538AQ  50 m  45.37   
88  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  50 m  54.32   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
99  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  50 m  34.19   
98  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  50 m  34.50   
97  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  38.24   
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
84  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  50 m  2:49.65   
95  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  50 m  2:50.78   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
90  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  50 m  2:33.87   
92  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  50 m  2:37.11   
91  Hansen Sarah  2005  KOLDING  0538AQ  50 m  2:45.63   
83  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  50 m  2:49.23   
88  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  50 m  3:19.91   
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
97  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  2:31.85   
86  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  50 m  2:39.47   
94  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  50 m  3:33.67   
89  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m     
100  Hansen Rasmus Warming  2005  KOLDING  0529AO  50 m     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  50 m  32.83   
85  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  50 m  33.57   
87  Boulund Emilie  2006  KOLDING  0606AU  50 m  36.61   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  27.07   
99  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  50 m  27.96   
98  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  50 m  28.81   
94  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  50 m  32.27   
101  Jensen Mads Schelde  2006  KOLDING  0663AG  50 m  32.66   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  50 m  1:12.15   
90  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  50 m  1:13.13   
95  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  50 m  1:15.30   
91  Hansen Sarah  2005  KOLDING  0538AQ  50 m  1:17.61   
83  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  50 m  1:21.48   
87  Boulund Emilie  2006  KOLDING  0606AU  50 m  1:26.87   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
97  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  1:10.22   
101  Jensen Mads Schelde  2006  KOLDING  0663AG  50 m  1:22.34   
100  Hansen Rasmus Warming  2005  KOLDING  0529AO  50 m  1:23.05   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
84  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  50 m  2:54.20   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
86  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  50 m  2:41.31   
98  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  50 m  2:50.67   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Petersen Melanie  2004  KOLDING  0414AN  50 m  1:04.53   
91  Hansen Sarah  2005  KOLDING  0538AQ  50 m  1:10.85   
96  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  50 m  1:12.05   
85  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  50 m  1:14.20   
88  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  50 m  1:16.65   
87  Boulund Emilie  2006  KOLDING  0606AU  50 m  1:19.18   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  59.42   
97  Hansen Nichlas Nordlund  2004  KOLDING  0441AI  50 m  1:00.25   
99  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  50 m  1:00.30   
89  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m  1:05.35   
94  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  50 m  1:11.74   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Kristensen Karla  2005  KOLDING  0516AC  50 m  1:14.60   
85  Christensen Signe  2008  KOLDING  0882AB  50 m  1:23.44   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
98  Frederiksen Lasse Skyt  2002  KOLDING  0249AL  50 m  1:10.50   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
90  Heilmann Johanne  2005  KOLDING  0558AI  50 m  2:39.27   
84  Christensen Ane  2006  KOLDING  0618AA  50 m  2:39.43   
83  Højstrøm Nanna  2007  KOLDING  0758AK  50 m  3:01.63   
96  Spangsberg Emilia  2007  KOLDING  0778AK  50 m  3:03.04   
88  Møller Signe Magelund  2006  KOLDING  0618AS  50 m  3:22.36   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Thulstrup Lasse  2004  KOLDING  0489AB  50 m  2:23.91   
99  Busk Daniel  2005  KOLDING  0583AK  50 m  2:24.71   
86  Olsen Asger Als  2004  KOLDING  0461AJ  50 m  2:33.23   
89  Christensen Christian N.  2006  KOLDING  0621AH  50 m  2:50.27   
100  Hansen Rasmus Warming  2005  KOLDING  0529AO  50 m  2:51.27   
94  Nielsen Bjørn W. H.  2004  KOLDING  0481AS  50 m  3:04.61   
101  Jensen Mads Schelde  2006  KOLDING  0663AG  50 m  3:04.63   
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
102  Kolding Piger 1  2004  KOLDING    50 m  4:29.99   
105  Kolding Piger 2  2006  KOLDING    50 m  5:00.38   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
103  Kolding Drenge 1  2002  KOLDING    50 m  4:05.47   
104  Kolding Drenge 2  2002  KOLDING    50 m  4:31.35   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
102  Kolding Piger 1  2004  KOLDING    50 m  4:53.74   
105  Kolding Piger 2  2006  KOLDING    50 m  5:34.47   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
103  Kolding Drenge 1  2002  KOLDING    50 m  4:36.54   
104  Kolding Drenge 2  2002  KOLDING    50 m  4:59.98   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59