Startliste Løb 1-34 IKAST 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
109  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  2:24.93   
106  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  2:25.76   
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  2:26.18   
113  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  50 m  2:51.31   
126  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  50 m  3:58.74   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  50 m  2:06.19   
115  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  2:32.53   
114  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  50 m  2:38.73   
118  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  2:48.41   
117  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  2:52.68   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
110  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  50 m  38.37   
122  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  50 m  40.98   
119  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  50 m  44.92   
125  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  50 m  48.31   
126  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  50 m  53.17   
128  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  50 m     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
127  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  50 m  40.91   
116  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  50 m  43.88   
123  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  50 m  59.45   
129  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  50 m  1:00.49   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
112  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  50 m  1:26.06   
106  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  1:27.13   
122  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  50 m  1:40.35   
128  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  50 m  1:46.55   
119  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  50 m  1:47.39   
121  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  50 m  1:48.78   
125  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  50 m  2:02.00   
124  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  50 m  2:02.19   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
107  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  1:12.27   
116  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  50 m  1:34.96   
114  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  50 m  1:37.56   
118  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  1:46.57   
120  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  50 m  1:52.81   
127  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  50 m  2:01.69   
129  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  50 m  2:03.35   
123  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  50 m  2:03.58   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
109  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  32.95   
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  34.21   
110  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  50 m  35.34   
112  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  50 m  36.48   
113  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  50 m  41.06   
121  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  50 m  50.59   
124  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  50 m  55.08   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  50 m  28.70   
107  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  29.69   
115  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  34.20   
120  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  50 m  42.14   
117  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  42.32   
127  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  50 m  46.92   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
109  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  5:17.99   
119  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  50 m     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  50 m  4:39.12   
115  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  5:49.61   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  37.10   
112  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  50 m  38.87   
106  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  40.81   
110  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  50 m  43.85   
128  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  50 m  49.23   
125  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  50 m  53.10   
121  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  50 m  53.86   
124  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  50 m  59.36   
126  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  50 m  1:07.78   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
107  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  34.10   
114  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  50 m  43.69   
116  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  50 m  45.46   
117  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  47.27   
118  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  48.36   
120  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  50 m  53.87   
129  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  50 m  1:05.42   
123  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  50 m     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  2:36.16   
110  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  50 m  2:51.42   
121  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  50 m     
122  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  50 m     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
114  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  50 m  3:00.92   
127  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  50 m  3:06.38   
117  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  3:18.50   
116  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  50 m     
120  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  50 m     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
106  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  30.34   
109  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  31.53   
112  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  50 m  32.33   
122  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  50 m  34.34   
119  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  50 m  37.82   
128  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  50 m  40.36   
125  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  50 m  42.49   
124  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  50 m  44.04   
126  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  50 m  49.26   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  50 m  26.85   
107  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  28.07   
115  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  31.03   
118  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  34.36   
127  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  50 m  35.12   
123  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  50 m  50.75   
129  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  50 m  52.44   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  1:12.73   
106  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  1:16.75   
110  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  50 m  1:20.02   
119  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  50 m  1:40.81   
121  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  50 m  1:48.40   
125  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  50 m  1:48.97   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  50 m  1:07.99   
114  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  50 m  1:26.00   
117  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  1:29.92   
120  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  50 m  1:32.70   
123  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  50 m  2:11.29   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
112  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  50 m  3:08.15   
128  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  50 m  3:41.23   
124  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  50 m  4:04.42   
126  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  50 m  4:56.08   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
107  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  2:37.32   
116  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  50 m  3:27.68   
129  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  50 m  4:40.56   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  1:04.63   
109  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  1:05.52   
106  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  50 m  1:06.65   
128  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  50 m  1:27.82   
124  Mølbak Katrine  2009  IKAST  0948AJ  50 m  1:29.44   
125  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  50 m  1:42.60   
126  Hansen Katja Birk  2009  IKAST  0952AJ  50 m  1:51.41   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
115  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  1:08.84   
114  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  50 m  1:14.11   
118  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  1:16.03   
117  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  50 m  1:19.25   
120  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  50 m  1:21.93   
116  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  50 m  1:24.51   
123  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  50 m  1:50.16   
129  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  50 m  2:01.61   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
110  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  50 m  1:22.38   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
109  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  50 m  2:46.25   
111  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  50 m  2:46.44   
112  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  50 m  2:50.55   
119  Kasirga Tuana  2007  IKAST  0798AQ  50 m  3:30.85   
121  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  50 m  3:51.48   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
107  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  50 m  2:22.79   
115  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  50 m  2:56.90   
118  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  50 m  3:12.00   
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
130  Isk 1  2005  IKAST    50 m  4:28.99   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
131  Isk 1  2003  IKAST    50 m  4:21.99   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
130  Isk 1  2005  IKAST    50 m  4:57.15   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
131  Isk 1  2003  IKAST    50 m  5:15.57   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59