Startliste Løb 1-34 HERNING 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
235  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  2:32.18   
213  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  2:41.67   
202  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  50 m  2:49.67   
232  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  50 m  2:50.18   
203  Ovesen Ida Buur  2007  HERNING  0756AU  50 m  2:50.87   
204  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  50 m  2:54.57   
216  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  50 m  2:58.94   
246  Jensen Freya  2009  HERNING  0914AJ  50 m  3:14.21   
217  Frandsen Caroline R.  2009  HERNING  0918AC  50 m  3:36.42   
10  249  Siggard Regitze Timm  2007  HERNING  0792AW  50 m  3:47.65   
11  244  Nielsen Sif Klarskov  2009  HERNING  0910AJ  50 m  3:58.43   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  2:10.64   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  2:17.09   
237  Rasmussen Sebastian D.  2005  HERNING  0583AJ  50 m  2:24.55   
208  Jørgensen Lasse Hjorth  2006  HERNING  0647AK  50 m  2:31.22   
220  Thorsen Thomas Kjær  2004  HERNING  0473AR  50 m  2:34.76   
243  Bennetsen Oliver  2005  HERNING  0565AK  50 m  2:35.86   
238  Karlberg Magnus  2007  HERNING  0797AN  50 m  3:04.87   
222  Peca Emil Valters  2008  HERNING  0869AN  50 m  3:11.79   
248  Thygesen Sander  2009  HERNING  0949AB  50 m  3:29.33   
10  219  Damgaard Hjalte  2008  HERNING  0883AK  50 m  3:44.38   
11  218  Kristensen Emil Bjerg  2007  HERNING  0793AN  50 m  4:14.84   
12  224  Nordgaard Gustav  2009  HERNING  0915AG  50 m  4:30.25   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
206  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  33.78   
212  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  50 m  35.21   
228  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  37.32   
210  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  50 m  40.65   
215  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  50 m  40.72   
234  Bennetsen Sarah  2008  HERNING  0896AN  50 m  44.41   
233  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  50 m  44.51   
201  Klemmensen Asta  2008  HERNING  0872AI  50 m  47.12   
249  Siggard Regitze Timm  2007  HERNING  0792AW  50 m  48.40   
10  217  Frandsen Caroline R.  2009  HERNING  0918AC  50 m  49.68   
11  229  Geiger Johanne S.  2008  HERNING  0822AH  50 m  50.43   
12  245  Guldberg Victoria  2008  HERNING  0806AR  50 m  56.54   
13  226  Pedersen Karoline  2009  HERNING  0906AJ  50 m  57.50   
14  244  Nielsen Sif Klarskov  2009  HERNING  0910AJ  50 m  1:06.14   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
220  Thorsen Thomas Kjær  2004  HERNING  0473AR  50 m  33.16   
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  34.94   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  37.09   
227  Mikkelsen Mikkel Kjær  2005  HERNING  0577AG  50 m  37.78   
211  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  38.11   
242  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  42.64   
223  Gotfredsen Felix Yung K  2008  HERNING  0889AK  50 m  44.30   
222  Peca Emil Valters  2008  HERNING  0869AN  50 m  44.44   
241  Froberg Tobias  2009  HERNING  0925AG  50 m  55.14   
10  218  Kristensen Emil Bjerg  2007  HERNING  0793AN  50 m     
11  224  Nordgaard Gustav  2009  HERNING  0915AG  50 m     
12  247  Christensen August  2008  HERNING  0881AK  50 m     
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
209  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  1:22.49   
235  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  1:26.96   
216  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  50 m  1:32.93   
203  Ovesen Ida Buur  2007  HERNING  0756AU  50 m  1:35.21   
231  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  50 m  1:44.13   
207  Ovesen Klara Buur  2007  HERNING  0776AU  50 m  1:47.78   
215  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  50 m  1:49.07   
226  Pedersen Karoline  2009  HERNING  0906AJ  50 m  1:59.78   
245  Guldberg Victoria  2008  HERNING  0806AR  50 m     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
230  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  1:19.94   
243  Bennetsen Oliver  2005  HERNING  0565AK  50 m  1:22.05   
200  Klausen Asger Schnieber  2005  HERNING  0557AG  50 m  1:22.65   
221  Gotfreds Alexander Yung K  2008  HERNING  0887AK  50 m  1:40.06   
223  Gotfredsen Felix Yung K  2008  HERNING  0889AK  50 m  1:42.73   
239  Thorsen Martin Kjær  2008  HERNING  0891AK  50 m  1:50.78   
225  Lose Karl Emil Stæhr  2007  HERNING  0713AM  50 m  2:08.29   
219  Damgaard Hjalte  2008  HERNING  0883AK  50 m     
241  Froberg Tobias  2009  HERNING  0925AG  50 m     
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
240  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  31.08   
212  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  50 m  33.98   
206  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  35.27   
209  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  35.55   
228  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  37.05   
231  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  50 m  39.90   
201  Klemmensen Asta  2008  HERNING  0872AI  50 m  41.73   
210  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  50 m  42.82   
207  Ovesen Klara Buur  2007  HERNING  0776AU  50 m  43.23   
10  246  Jensen Freya  2009  HERNING  0914AJ  50 m  43.79   
11  232  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  50 m  44.36   
12  204  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  50 m  47.28   
13  229  Geiger Johanne S.  2008  HERNING  0822AH  50 m  52.42   
14  234  Bennetsen Sarah  2008  HERNING  0896AN  50 m  1:04.56   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  29.22   
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  31.96   
237  Rasmussen Sebastian D.  2005  HERNING  0583AJ  50 m  34.29   
200  Klausen Asger Schnieber  2005  HERNING  0557AG  50 m  36.10   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  37.45   
221  Gotfreds Alexander Yung K  2008  HERNING  0887AK  50 m  45.37   
239  Thorsen Martin Kjær  2008  HERNING  0891AK  50 m  48.17   
248  Thygesen Sander  2009  HERNING  0949AB  50 m  59.26   
247  Christensen August  2008  HERNING  0881AK  50 m     
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
233  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  50 m  7:17.00   
202  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  50 m     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
230  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  6:15.28   
211  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  6:20.52   
208  Jørgensen Lasse Hjorth  2006  HERNING  0647AK  50 m  6:21.59   
227  Mikkelsen Mikkel Kjær  2005  HERNING  0577AG  50 m  6:35.72   
225  Lose Karl Emil Stæhr  2007  HERNING  0713AM  50 m     
238  Karlberg Magnus  2007  HERNING  0797AN  50 m     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
209  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  5:33.86   
213  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  5:40.27   
215  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  50 m  5:58.51   
232  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  50 m  6:08.48   
234  Bennetsen Sarah  2008  HERNING  0896AN  50 m  7:03.47   
233  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  50 m  7:23.25   
246  Jensen Freya  2009  HERNING  0914AJ  50 m  7:47.82   
206  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  4:41.72   
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  4:56.77   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  4:57.79   
237  Rasmussen Sebastian D.  2005  HERNING  0583AJ  50 m  5:12.13   
208  Jørgensen Lasse Hjorth  2006  HERNING  0647AK  50 m  5:43.53   
248  Thygesen Sander  2009  HERNING  0949AB  50 m  6:22.33   
223  Gotfredsen Felix Yung K  2008  HERNING  0889AK  50 m  6:31.78   
238  Karlberg Magnus  2007  HERNING  0797AN  50 m  6:59.38   
221  Gotfreds Alexander Yung K  2008  HERNING  0887AK  50 m     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
235  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  39.75   
216  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  50 m  43.17   
203  Ovesen Ida Buur  2007  HERNING  0756AU  50 m  43.78   
207  Ovesen Klara Buur  2007  HERNING  0776AU  50 m  50.34   
210  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  50 m  50.79   
204  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  50 m  51.30   
202  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  50 m  54.66   
226  Pedersen Karoline  2009  HERNING  0906AJ  50 m  55.09   
229  Geiger Johanne S.  2008  HERNING  0822AH  50 m  55.89   
10  244  Nielsen Sif Klarskov  2009  HERNING  0910AJ  50 m     
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
243  Bennetsen Oliver  2005  HERNING  0565AK  50 m  36.87   
230  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  37.06   
200  Klausen Asger Schnieber  2005  HERNING  0557AG  50 m  40.46   
242  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  42.83   
227  Mikkelsen Mikkel Kjær  2005  HERNING  0577AG  50 m  44.83   
211  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  45.55   
239  Thorsen Martin Kjær  2008  HERNING  0891AK  50 m  53.59   
241  Froberg Tobias  2009  HERNING  0925AG  50 m  1:03.04   
218  Kristensen Emil Bjerg  2007  HERNING  0793AN  50 m  1:04.07   
10  248  Thygesen Sander  2009  HERNING  0949AB  50 m  1:08.47   
11  247  Christensen August  2008  HERNING  0881AK  50 m  1:12.35   
12  222  Peca Emil Valters  2008  HERNING  0869AN  50 m     
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
212  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  50 m  3:08.36   
231  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  50 m  3:34.93   
233  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  50 m  3:39.15   
201  Klemmensen Asta  2008  HERNING  0872AI  50 m  4:05.20   
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
208  Jørgensen Lasse Hjorth  2006  HERNING  0647AK  50 m  3:43.64   
239  Thorsen Martin Kjær  2008  HERNING  0891AK  50 m     
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
235  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  2:51.24   
228  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  2:53.34   
216  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  50 m  2:58.75   
204  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  50 m  3:08.49   
210  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  50 m  3:09.77   
202  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  50 m  3:15.81   
234  Bennetsen Sarah  2008  HERNING  0896AN  50 m  3:27.11   
217  Frandsen Caroline R.  2009  HERNING  0918AC  50 m  3:46.28   
229  Geiger Johanne S.  2008  HERNING  0822AH  50 m  3:52.79   
10  207  Ovesen Klara Buur  2007  HERNING  0776AU  50 m     
11  244  Nielsen Sif Klarskov  2009  HERNING  0910AJ  50 m     
12  245  Guldberg Victoria  2008  HERNING  0806AR  50 m     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  2:28.04   
220  Thorsen Thomas Kjær  2004  HERNING  0473AR  50 m  2:39.70   
211  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  2:55.57   
222  Peca Emil Valters  2008  HERNING  0869AN  50 m  3:28.97   
225  Lose Karl Emil Stæhr  2007  HERNING  0713AM  50 m  3:44.24   
219  Damgaard Hjalte  2008  HERNING  0883AK  50 m     
224  Nordgaard Gustav  2009  HERNING  0915AG  50 m     
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
240  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  28.73   
212  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  50 m  30.88   
206  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  31.30   
209  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  32.64   
215  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  50 m  33.27   
228  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  33.56   
203  Ovesen Ida Buur  2007  HERNING  0756AU  50 m  33.69   
213  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  34.31   
231  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  50 m  35.93   
10  232  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  50 m  36.28   
11  201  Klemmensen Asta  2008  HERNING  0872AI  50 m  37.73   
12  246  Jensen Freya  2009  HERNING  0914AJ  50 m  38.35   
13  249  Siggard Regitze Timm  2007  HERNING  0792AW  50 m  40.71   
14  217  Frandsen Caroline R.  2009  HERNING  0918AC  50 m  44.33   
15  226  Pedersen Karoline  2009  HERNING  0906AJ  50 m  49.51   
16  245  Guldberg Victoria  2008  HERNING  0806AR  50 m  49.85   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  28.03   
220  Thorsen Thomas Kjær  2004  HERNING  0473AR  50 m  28.32   
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  28.98   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  29.40   
243  Bennetsen Oliver  2005  HERNING  0565AK  50 m  29.76   
227  Mikkelsen Mikkel Kjær  2005  HERNING  0577AG  50 m  30.78   
237  Rasmussen Sebastian D.  2005  HERNING  0583AJ  50 m  30.91   
200  Klausen Asger Schnieber  2005  HERNING  0557AG  50 m  31.38   
242  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  32.29   
10  230  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  32.55   
11  223  Gotfredsen Felix Yung K  2008  HERNING  0889AK  50 m  35.80   
12  221  Gotfreds Alexander Yung K  2008  HERNING  0887AK  50 m  36.89   
13  238  Karlberg Magnus  2007  HERNING  0797AN  50 m  40.64   
14  247  Christensen August  2008  HERNING  0881AK  50 m  43.18   
15  225  Lose Karl Emil Stæhr  2007  HERNING  0713AM  50 m  43.90   
16  241  Froberg Tobias  2009  HERNING  0925AG  50 m  45.65   
17  219  Damgaard Hjalte  2008  HERNING  0883AK  50 m  46.29   
18  218  Kristensen Emil Bjerg  2007  HERNING  0793AN  50 m  46.84   
19  224  Nordgaard Gustav  2009  HERNING  0915AG  50 m  55.94   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
206  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  1:14.15   
235  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  1:19.30   
228  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  1:21.57   
216  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  50 m  1:21.91   
213  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  1:25.92   
204  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  50 m  1:27.23   
202  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  50 m  1:29.91   
207  Ovesen Klara Buur  2007  HERNING  0776AU  50 m  1:30.27   
210  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  50 m  1:31.42   
10  231  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  50 m  1:31.66   
11  249  Siggard Regitze Timm  2007  HERNING  0792AW  50 m  1:34.36   
12  234  Bennetsen Sarah  2008  HERNING  0896AN  50 m  1:38.66   
13  232  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  50 m  1:39.22   
14  245  Guldberg Victoria  2008  HERNING  0806AR  50 m  2:03.06   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  1:09.24   
211  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  1:21.07   
242  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  1:38.05   
238  Karlberg Magnus  2007  HERNING  0797AN  50 m  1:39.25   
247  Christensen August  2008  HERNING  0881AK  50 m  1:52.43   
218  Kristensen Emil Bjerg  2007  HERNING  0793AN  50 m  2:02.33   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
209  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  2:59.33   
212  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  50 m  3:38.81   
233  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  50 m  3:51.54   
229  Geiger Johanne S.  2008  HERNING  0822AH  50 m  4:00.29   
201  Klemmensen Asta  2008  HERNING  0872AI  50 m  4:17.73   
226  Pedersen Karoline  2009  HERNING  0906AJ  50 m  4:25.71   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
230  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  2:51.40   
200  Klausen Asger Schnieber  2005  HERNING  0557AG  50 m  3:00.38   
219  Damgaard Hjalte  2008  HERNING  0883AK  50 m     
224  Nordgaard Gustav  2009  HERNING  0915AG  50 m     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
240  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  1:02.23   
206  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING  0442AJ  50 m  1:08.58   
235  Lauridsen Louise  2005  HERNING  0524AK  50 m  1:10.98   
228  Winther Teresa Juel  2005  HERNING  0536AP  50 m  1:13.83   
215  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  50 m  1:14.63   
213  Nielsen Line Lindhardt  2004  HERNING  0426AO  50 m  1:15.03   
203  Ovesen Ida Buur  2007  HERNING  0756AU  50 m  1:17.11   
216  Geiger Ida Søndergaard  2006  HERNING  0642AS  50 m  1:18.48   
204  Jensen Isabell Thaison  2007  HERNING  0734AK  50 m  1:20.20   
10  207  Ovesen Klara Buur  2007  HERNING  0776AU  50 m  1:22.60   
11  246  Jensen Freya  2009  HERNING  0914AJ  50 m  1:29.01   
12  249  Siggard Regitze Timm  2007  HERNING  0792AW  50 m  1:32.20   
13  217  Frandsen Caroline R.  2009  HERNING  0918AC  50 m  1:40.96   
14  244  Nielsen Sif Klarskov  2009  HERNING  0910AJ  50 m     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  1:01.81   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  1:03.67   
220  Thorsen Thomas Kjær  2004  HERNING  0473AR  50 m  1:04.45   
243  Bennetsen Oliver  2005  HERNING  0565AK  50 m  1:07.61   
200  Klausen Asger Schnieber  2005  HERNING  0557AG  50 m  1:07.79   
208  Jørgensen Lasse Hjorth  2006  HERNING  0647AK  50 m  1:08.09   
227  Mikkelsen Mikkel Kjær  2005  HERNING  0577AG  50 m  1:08.68   
237  Rasmussen Sebastian D.  2005  HERNING  0583AJ  50 m  1:09.36   
242  Mortensen Michael F.  1994  HERNING  9495AP  50 m  1:12.19   
10  248  Thygesen Sander  2009  HERNING  0949AB  50 m  1:21.96   
11  238  Karlberg Magnus  2007  HERNING  0797AN  50 m  1:22.67   
12  222  Peca Emil Valters  2008  HERNING  0869AN  50 m  1:27.93   
13  218  Kristensen Emil Bjerg  2007  HERNING  0793AN  50 m     
14  224  Nordgaard Gustav  2009  HERNING  0915AG  50 m     
15  247  Christensen August  2008  HERNING  0881AK  50 m     
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
202  Loeven Carlijn  2008  HERNING  0802AH  50 m  1:35.04   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  1:05.46   
205  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  50 m  1:11.33   
230  Jeppesen Mads  2006  HERNING  0613AG  50 m  1:31.06   
221  Gotfreds Alexander Yung K  2008  HERNING  0887AK  50 m  1:45.64   
239  Thorsen Martin Kjær  2008  HERNING  0891AK  50 m  1:50.33   
248  Thygesen Sander  2009  HERNING  0949AB  50 m  1:52.86   
223  Gotfredsen Felix Yung K  2008  HERNING  0889AK  50 m  1:53.52   
225  Lose Karl Emil Stæhr  2007  HERNING  0713AM  50 m  2:20.69   
220  Thorsen Thomas Kjær  2004  HERNING  0473AR  50 m     
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
240  Nielsen Anne Dybro  2003  HERNING  0336AW  50 m  2:43.07   
212  Jørgensen Liv Hjorth  2007  HERNING  0754AK  50 m  2:45.35   
209  Pedersen Laura  2004  HERNING  0424AL  50 m  2:57.19   
231  Salomonsen Stine Hornshøj  2006  HERNING  0618AP  50 m  3:17.26   
203  Ovesen Ida Buur  2007  HERNING  0756AU  50 m  3:22.48   
233  Jeppesen Louise  2008  HERNING  0886AG  50 m  3:22.56   
210  Kristensen Laura Fjord  2006  HERNING  0696AP  50 m  3:23.69   
232  Buhl Sofie Hedegaard  2006  HERNING  0652AS  50 m  3:24.02   
201  Klemmensen Asta  2008  HERNING  0872AI  50 m  3:30.00   
10  215  Jensen Nicoline Astrup  2006  HERNING  0608AP  50 m  3:30.10   
11  246  Jensen Freya  2009  HERNING  0914AJ  50 m  3:35.43   
12  234  Bennetsen Sarah  2008  HERNING  0896AN  50 m  3:51.23   
13  249  Siggard Regitze Timm  2007  HERNING  0792AW  50 m  3:51.76   
14  217  Frandsen Caroline R.  2009  HERNING  0918AC  50 m  3:56.79   
15  229  Geiger Johanne S.  2008  HERNING  0822AH  50 m  3:58.21   
16  245  Guldberg Victoria  2008  HERNING  0806AR  50 m  4:28.69   
17  226  Pedersen Karoline  2009  HERNING  0906AJ  50 m     
18  244  Nielsen Sif Klarskov  2009  HERNING  0910AJ  50 m     
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
214  Wemmelund Sigurd  2005  HERNING  0589AI  50 m  2:31.81   
243  Bennetsen Oliver  2005  HERNING  0565AK  50 m  2:40.61   
208  Jørgensen Lasse Hjorth  2006  HERNING  0647AK  50 m  2:43.59   
236  Brøste Oskar Wiwe  2004  HERNING  0459AO  50 m  2:49.76   
237  Rasmussen Sebastian D.  2005  HERNING  0583AJ  50 m  2:55.42   
211  Schou Laurits Romvig  2004  HERNING  0479AP  50 m  3:03.51   
221  Gotfreds Alexander Yung K  2008  HERNING  0887AK  50 m  3:17.13   
239  Thorsen Martin Kjær  2008  HERNING  0891AK  50 m  3:24.97   
223  Gotfredsen Felix Yung K  2008  HERNING  0889AK  50 m  3:26.01   
10  227  Mikkelsen Mikkel Kjær  2005  HERNING  0577AG  50 m  3:27.46   
11  222  Peca Emil Valters  2008  HERNING  0869AN  50 m  3:57.67   
12  225  Lose Karl Emil Stæhr  2007  HERNING  0713AM  50 m  3:58.65   
13  219  Damgaard Hjalte  2008  HERNING  0883AK  50 m     
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
252  Lodahls Disciple  2003  HERNING    50 m  4:34.59   
253  Julias Disciple  2006  HERNING    50 m  4:59.71   
254  Julias Disciple 2  2006  HERNING    50 m  5:21.46   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
250  Lodahls Disciple  2004  HERNING    50 m  4:10.33   
251  Hernings Drenge  2004  HERNING    50 m  4:43.69   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
252  Lodahls Disciple  2003  HERNING    50 m  5:18.58   
253  Julias Disciple  2006  HERNING    50 m  5:37.58   
254  Julias Disciple 2  2006  HERNING    50 m  6:26.38   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
250  Lodahls Disciple  2004  HERNING    50 m  4:42.26   
251  Hernings Drenge  2004  HERNING    50 m  5:00.43   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59