Startliste Løb 1-34 HADERSLEV 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:58   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
273  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  50 m  2:20.72   
272  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  50 m  2:23.02   
274  Hobolth Fiona Hansen  2003  HADERSLEV  0376AO  50 m  2:28.96   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m  2:41.71   
265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m  2:45.04   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  2:45.23   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  2:49.09   
270  Milther Sille  2006  HADERSLEV  0644AY  50 m  3:03.99   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  3:33.91   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
275  Christiansen Kasper  2003  HADERSLEV  0347AR  50 m  2:16.65   
276  Bos Jonathan  1998  HADERSLEV  9827AU  50 m  2:19.53   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  2:33.86   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m  2:39.70   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  2:40.05   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  2:47.53   
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m  2:53.04   
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m  3:16.12   
266  Omby Eskild M.  2009  HADERSLEV  0903BA  50 m     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
278  Kristensen Katrine S.  2004  HADERSLEV  0458AX  50 m  34.50   
261  Skjødt Maja Emilie  2005  HADERSLEV  0596AR  50 m  37.38   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  42.14   
260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  42.35   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  43.35   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
255  Bahnsen Andreas  2005  HADERSLEV  0535AL  50 m  36.06   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  37.00   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m  43.34   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  45.18   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
274  Hobolth Fiona Hansen  2003  HADERSLEV  0376AO  50 m  1:25.60   
277  Horn Anne  2004  HADERSLEV  0458BA  50 m  1:28.73   
260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  1:36.38   
265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m  1:41.66   
270  Milther Sille  2006  HADERSLEV  0644AY  50 m  1:49.44   
271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m  1:57.84   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m     
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
255  Bahnsen Andreas  2005  HADERSLEV  0535AL  50 m  1:22.80   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  1:30.82   
266  Omby Eskild M.  2009  HADERSLEV  0903BA  50 m  1:48.16   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
278  Kristensen Katrine S.  2004  HADERSLEV  0458AX  50 m  34.81   
277  Horn Anne  2004  HADERSLEV  0458BA  50 m  37.42   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  39.40   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m  39.86   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  48.53   
271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m     
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
275  Christiansen Kasper  2003  HADERSLEV  0347AR  50 m  30.28   
276  Bos Jonathan  1998  HADERSLEV  9827AU  50 m  31.29   
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m  37.32   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  37.33   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  38.72   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m  44.15   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  46.01   
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m  48.72   
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
272  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  50 m  5:49.35   
261  Skjødt Maja Emilie  2005  HADERSLEV  0596AR  50 m  6:39.96   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  7:02.63   
273  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  50 m     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
272  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  50 m  5:12.47   
273  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  50 m  5:48.99   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  5:53.19   
271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  5:21.04   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m     
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m     
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
277  Horn Anne  2004  HADERSLEV  0458BA  50 m  40.58   
274  Hobolth Fiona Hansen  2003  HADERSLEV  0376AO  50 m  40.67   
261  Skjødt Maja Emilie  2005  HADERSLEV  0596AR  50 m  42.67   
278  Kristensen Katrine S.  2004  HADERSLEV  0458AX  50 m  43.18   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m  44.45   
260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  44.66   
265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m  45.49   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  49.27   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  50.23   
10  270  Milther Sille  2006  HADERSLEV  0644AY  50 m  51.18   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
275  Christiansen Kasper  2003  HADERSLEV  0347AR  50 m  36.19   
255  Bahnsen Andreas  2005  HADERSLEV  0535AL  50 m  37.50   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  41.36   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  44.27   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  49.11   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m  49.41   
266  Omby Eskild M.  2009  HADERSLEV  0903BA  50 m  54.28   
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m  59.11   
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
276  Bos Jonathan  1998  HADERSLEV  9827AU  50 m  2:36.18   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
278  Kristensen Katrine S.  2004  HADERSLEV  0458AX  50 m  2:49.83   
261  Skjødt Maja Emilie  2005  HADERSLEV  0596AR  50 m  3:06.04   
260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  3:10.41   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  2:46.09   
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
273  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  50 m  29.33   
272  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  50 m  30.61   
265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m  31.57   
274  Hobolth Fiona Hansen  2003  HADERSLEV  0376AO  50 m  32.15   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m  33.44   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  33.83   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  33.87   
277  Horn Anne  2004  HADERSLEV  0458BA  50 m  34.35   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  34.82   
10  270  Milther Sille  2006  HADERSLEV  0644AY  50 m  36.99   
11  260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  37.06   
12  271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m  39.17   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
275  Christiansen Kasper  2003  HADERSLEV  0347AR  50 m  27.93   
276  Bos Jonathan  1998  HADERSLEV  9827AU  50 m  29.37   
255  Bahnsen Andreas  2005  HADERSLEV  0535AL  50 m  29.91   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  32.55   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  32.61   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m  33.83   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  35.29   
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m  35.29   
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m  38.90   
10  266  Omby Eskild M.  2009  HADERSLEV  0903BA  50 m  40.21   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
278  Kristensen Katrine S.  2004  HADERSLEV  0458AX  50 m  1:17.60   
260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  1:29.29   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  1:30.26   
271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m  1:43.38   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
275  Christiansen Kasper  2003  HADERSLEV  0347AR  50 m  1:09.49   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  1:18.12   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  1:32.87   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
272  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  50 m  3:02.87   
277  Horn Anne  2004  HADERSLEV  0458BA  50 m  3:16.08   
260  Horn Line  2006  HADERSLEV  0638AR  50 m  3:26.83   
270  Milther Sille  2006  HADERSLEV  0644AY  50 m  3:58.27   
265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m     
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m     
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
255  Bahnsen Andreas  2005  HADERSLEV  0535AL  50 m  3:12.24   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  3:16.70   
266  Omby Eskild M.  2009  HADERSLEV  0903BA  50 m     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
273  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  50 m  1:03.49   
274  Hobolth Fiona Hansen  2003  HADERSLEV  0376AO  50 m  1:07.53   
278  Kristensen Katrine S.  2004  HADERSLEV  0458AX  50 m  1:07.55   
265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m  1:11.73   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m  1:13.74   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  1:14.53   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  1:15.01   
261  Skjødt Maja Emilie  2005  HADERSLEV  0596AR  50 m  1:18.05   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  1:21.14   
10  270  Milther Sille  2006  HADERSLEV  0644AY  50 m  1:21.63   
11  271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m  1:23.89   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
275  Christiansen Kasper  2003  HADERSLEV  0347AR  50 m  1:01.00   
259  Holm Laurits  2006  HADERSLEV  0627AO  50 m  1:10.85   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  1:11.01   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m  1:13.11   
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m  1:15.46   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  1:17.13   
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m  1:24.44   
266  Omby Eskild M.  2009  HADERSLEV  0903BA  50 m  1:27.02   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
276  Bos Jonathan  1998  HADERSLEV  9827AU  50 m  1:08.83   
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m  1:22.00   
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m     
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
274  Hobolth Fiona Hansen  2003  HADERSLEV  0376AO  50 m  2:44.11   
272  Stamholt Anne  2006  HADERSLEV  0652AM  50 m  2:44.19   
273  Thastrup-Hansen Anne  2006  HADERSLEV  0688AV  50 m  2:45.56   
277  Horn Anne  2004  HADERSLEV  0458BA  50 m  3:01.77   
261  Skjødt Maja Emilie  2005  HADERSLEV  0596AR  50 m  3:08.12   
269  Holm-Nissen Sille  2007  HADERSLEV  0738AV  50 m  3:08.61   
257  Kristensen Frida B.  2005  HADERSLEV  0518BA  50 m  3:13.65   
262  Karlsen Maja Kirstine  2005  HADERSLEV  0514AX  50 m  3:23.75   
258  Friis Karoline  2004  HADERSLEV  0462BD  50 m  3:28.70   
10  265  Kisielewicz Anja  2007  HADERSLEV  0714AX  50 m     
11  271  Skøtt Sofia S.  2007  HADERSLEV  0708AX  50 m     
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
255  Bahnsen Andreas  2005  HADERSLEV  0535AL  50 m  2:44.45   
256  Hobolth David Hansen  2006  HADERSLEV  0691AM  50 m  2:46.12   
267  Jessen Johannes Due  2008  HADERSLEV  0847AI  50 m  3:12.52   
264  Bokor Zsolt  2006  HADERSLEV  0627AP  50 m  3:29.50   
263  Milther Otto  2007  HADERSLEV  0771AN  50 m     
268  Jensen Kasper O.  2007  HADERSLEV  0765AO  50 m     
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
280  Hsk Grills  2003  HADERSLEV    50 m  4:24.28   
281  Hsk Minigrills  2003  HADERSLEV    50 m  4:55.01   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
279  Hsk Bigboiz  1998  HADERSLEV    50 m  4:22.50   
282  Hsk Miniboiz  2006  HADERSLEV    50 m  4:56.55   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
280  Hsk Grills  2003  HADERSLEV    50 m  5:13.05   
281  Hsk Minigrills  2003  HADERSLEV    50 m     
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
279  Hsk Bigboiz  1998  HADERSLEV    50 m  4:50.75   
282  Hsk Miniboiz  2006  HADERSLEV    50 m  5:38.80   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:58