Startliste Løb 1-34 AALBORG 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  2:07.38   
307  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  2:14.12   
313  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  2:14.38   
314  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  2:15.24   
325  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:16.08   
309  Hassing Astrid Marie  2004  AALBORG  0494AM  50 m  2:19.14   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
312  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  2:00.86   
324  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  2:01.01   
320  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  2:01.69   
311  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  2:04.65   
318  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  2:09.29   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
307  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  31.53   
316  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  32.99   
310  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  33.62   
319  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  35.92   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
326  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  29.15   
321  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  30.41   
308  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  30.45   
322  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  31.30   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
316  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  1:20.20   
310  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  1:21.97   
323  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  1:22.43   
319  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  1:27.92   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
315  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  1:14.70   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  29.70   
325  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  30.43   
313  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  31.11   
309  Hassing Astrid Marie  2004  AALBORG  0494AM  50 m  32.12   
314  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  32.66   
323  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  34.47   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
324  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  27.32   
326  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  27.57   
321  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  28.84   
308  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  29.17   
320  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  29.77   
311  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  30.96   
318  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  32.27   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
312  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  4:59.39   
315  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  5:04.02   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  4:25.27   
310  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  4:54.08   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
312  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  4:13.76   
324  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  4:14.91   
315  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  4:25.24   
311  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  4:28.54   
320  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  4:29.59   
318  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  4:30.63   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
313  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  34.91   
314  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  36.09   
323  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  36.72   
307  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  39.00   
316  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  39.27   
309  Hassing Astrid Marie  2004  AALBORG  0494AM  50 m  39.96   
319  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  41.36   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
318  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  34.74   
321  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  35.92   
 
Løb 15, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
325  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:27.74   
 
Løb 16, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
324  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  2:12.22   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
323  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  2:31.33   
310  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  2:32.65   
316  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  2:32.68   
313  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  2:34.87   
319  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  2:40.41   
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
326  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  2:09.77   
308  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  2:14.41   
322  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  2:23.73   
315  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  2:37.40   
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  28.03   
307  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  28.42   
314  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  28.98   
309  Hassing Astrid Marie  2004  AALBORG  0494AM  50 m  29.01   
325  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  30.05   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
311  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  26.53   
326  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  26.53   
308  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  26.57   
320  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  27.19   
312  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  27.49   
322  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  28.66   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
307  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  1:07.96   
310  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  1:10.61   
323  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  1:11.58   
313  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  1:11.82   
316  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  1:12.26   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
326  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  1:01.44   
308  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  1:03.39   
320  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  1:04.05   
321  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  1:05.35   
322  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  1:07.36   
312  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  1:12.72   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
318  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  2:40.36   
315  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  2:41.90   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  59.93   
307  Petersen Anna Toft  2004  AALBORG  0438AI  50 m  1:01.29   
314  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  1:01.50   
309  Hassing Astrid Marie  2004  AALBORG  0494AM  50 m  1:02.94   
316  Jensen Jazmin  2005  AALBORG  0584AA  50 m  1:05.85   
319  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  1:10.31   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
324  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  56.15   
326  Schiby Thomas  2001  AALBORG  0181AF  50 m  57.04   
311  Johannesen Casper  2004  AALBORG  0429AH  50 m  57.48   
321  Jacobsen Sebastian  2004  AALBORG  0465AJ  50 m  58.95   
318  Rijkhoff Joost  2004  AALBORG  0499AB  50 m  1:01.03   
322  Jensen Simon Kutsko  2004  AALBORG  0435AJ  50 m  1:02.10   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Gade Jackie  1998  AALBORG  9836AS  50 m  1:06.03   
325  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  1:06.08   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
324  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  50 m  59.94   
312  Voldbjerg Christoffer P.  2005  AALBORG  0545AH  50 m  1:03.80   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
313  Kjelstrup Karoline  2006  AALBORG  0634AK  50 m  2:25.36   
314  Vesterlund Frida Hagstrup  2004  AALBORG  0464AI  50 m  2:32.79   
310  Hyltoft Caroline Lærke  2006  AALBORG  0678AO  50 m  2:34.13   
325  Kristensen Karoline L.  2003  AALBORG  0326AQ  50 m  2:35.63   
323  Mejdahl Stine  2005  AALBORG  0548AT  50 m  2:38.27   
319  Gjelstrup Line  2006  AALBORG  0658AC  50 m  2:44.48   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
320  Kobbelgaard Morten H.  2005  AALBORG  0587AG  50 m  2:16.07   
308  Knakkergaard Asgar  2004  AALBORG  0421AL  50 m  2:21.24   
315  Ilic Inas  2005  AALBORG  0591AE  50 m  2:25.54   
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
327  Aalborg Damer 1  1998  AALBORG    50 m  4:05.60   
328  Aalborg Damer 2  2004  AALBORG    50 m  4:21.87   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
329  Aalborg Herrer 1  2000  AALBORG    50 m  3:47.15   
330  Aalborg Herrer 2  2004  AALBORG    50 m  3:55.82   
 
Løb 33, 4X100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
327  Aalborg Damer 1  1998  AALBORG    50 m  4:29.53   
328  Aalborg Damer 2  2004  AALBORG    50 m  4:49.93   
 
Løb 34, 4X100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
329  Aalborg Herrer 1  2000  AALBORG    50 m  4:13.13   
330  Aalborg Herrer 2  2004  AALBORG    50 m  4:24.59   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:00