Startliste Løb 1-32 HILLERØD 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  15:59   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
175  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  2:17.74   
176  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  2:20.21   
190  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m  2:52.70   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
180  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  2:10.26   
192  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  2:23.13   
193  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  2:26.97   
188  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  2:28.48   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
175  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  33.96   
187  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  34.42   
173  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  34.98   
177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  35.60   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  37.09   
190  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m  40.94   
184  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  50 m  49.36   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
178  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  30.18   
193  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  40.03   
185  Thorngreen Mikkel Nyvang  2005  HILLERØD  0543AN  50 m  45.00   
194  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  50 m  46.92   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
179  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  1:24.56   
174  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  1:34.77   
182  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  50 m  1:37.47   
184  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  50 m  1:41.84   
183  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m  1:45.89   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
180  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  1:13.29   
191  Larsen Jacob Koch  2006  HILLERØD  0647AB  50 m  1:18.50   
185  Thorngreen Mikkel Nyvang  2005  HILLERØD  0543AN  50 m  1:21.89   
189  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  50 m  1:26.96   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
176  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  31.53   
181  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  33.00   
187  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  34.11   
183  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m  38.47   
182  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  50 m  39.10   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  40.07   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
178  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  28.58   
188  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  30.49   
192  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  32.11   
191  Larsen Jacob Koch  2006  HILLERØD  0647AB  50 m  36.87   
189  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  50 m  39.38   
194  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  50 m  45.72   
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
181  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  5:55.37   
173  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  5:59.81   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
173  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  5:05.59   
181  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  5:21.52   
182  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  50 m  5:33.58   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
179  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  38.37   
175  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  39.27   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  43.39   
184  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  50 m  46.99   
183  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m  50.97   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
180  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  32.93   
191  Larsen Jacob Koch  2006  HILLERØD  0647AB  50 m  36.10   
185  Thorngreen Mikkel Nyvang  2005  HILLERØD  0543AN  50 m  36.14   
188  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  36.84   
189  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  50 m  39.80   
192  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  45.22   
193  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  45.77   
194  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  50 m  52.64   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
173  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  2:35.29   
187  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  2:44.24   
179  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  2:49.55   
177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  2:59.81   
190  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m  3:11.88   
182  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  50 m  3:17.08   
183  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m     
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
178  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  2:36.45   
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
174  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  29.02   
176  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  29.04   
175  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  29.53   
177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  29.98   
187  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  30.04   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  31.24   
181  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  31.75   
184  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  50 m  36.47   
190  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m  37.56   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
188  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  28.98   
191  Larsen Jacob Koch  2006  HILLERØD  0647AB  50 m  29.07   
185  Thorngreen Mikkel Nyvang  2005  HILLERØD  0543AN  50 m  29.55   
192  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  30.88   
193  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  31.88   
189  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  50 m  32.36   
194  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  50 m  37.08   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
175  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  1:11.42   
173  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  1:14.11   
187  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  1:16.08   
174  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  1:17.01   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  1:18.11   
177  Klitten Amalie  2004  HILLERØD  0448BA  50 m  1:18.84   
176  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  1:19.14   
179  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  1:21.67   
190  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m  1:29.48   
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
192  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  1:18.66   
189  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  50 m  1:34.42   
194  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  50 m  1:39.12   
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
184  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  50 m  3:50.22   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
185  Thorngreen Mikkel Nyvang  2005  HILLERØD  0543AN  50 m  3:03.55   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
175  Pihl Athena Haugsted  2006  HILLERØD  0652AA  50 m  1:02.63   
176  Kirchhoff Anna Olivia  2005  HILLERØD  0566AK  50 m  1:03.47   
186  Lythcke Amalie  2006  HILLERØD  0686AT  50 m  1:06.59   
187  Lyngfeldt Arendse Arrild  2006  HILLERØD  0648AG  50 m  1:06.87   
181  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  1:08.84   
182  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  50 m  1:12.05   
183  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m  1:17.68   
190  Ricken Alberte  2007  HILLERØD  0744AD  50 m  1:20.86   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
191  Larsen Jacob Koch  2006  HILLERØD  0647AB  50 m  1:05.56   
193  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  1:09.49   
189  Thorngreen Joachim Nyvang  2007  HILLERØD  0757AG  50 m  1:11.46   
194  Nissen Emil  2006  HILLERØD  0633AN  50 m  1:21.97   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
181  Legaard Silje Lyse  2006  HILLERØD  0638AD  50 m  1:13.61   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
178  Andersen Morten Lindblom  2005  HILLERØD  0563AD  50 m  1:06.50   
188  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  1:11.57   
192  Larsen Sebastian Roesen  2006  HILLERØD  0669AF  50 m  1:15.08   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
179  Cruse Olivia  2005  HILLERØD  0514AR  50 m  2:51.74   
173  Mølholm Emma  2005  HILLERØD  0514AM  50 m  3:00.95   
182  Jørgensen Anna Gregers  2007  HILLERØD  0764AO  50 m  3:04.31   
183  Jørgensen Andrea  2008  HILLERØD  0864AG  50 m  3:15.21   
184  Poulsen Liva  2007  HILLERØD  0774AO  50 m  3:21.37   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
180  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  2:31.57   
188  Jensen Elias  2006  HILLERØD  0691AN  50 m  2:36.12   
191  Larsen Jacob Koch  2006  HILLERØD  0647AB  50 m  2:40.44   
185  Thorngreen Mikkel Nyvang  2005  HILLERØD  0543AN  50 m  2:43.64   
193  Klitten Johan  2006  HILLERØD  0667AL  50 m  2:57.97   
 
Løb 31, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
195  Hils Piger 1  2002  HILLERØD    50 m  4:16.85   
196  Hils Piger 2  2004  HILLERØD    50 m  4:32.85   
197  Hils Piger 3  2005  HILLERØD    50 m  4:58.88   
 
Løb 32, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
198  Hils Drenge 1  2001  HILLERØD    50 m  4:09.75   
199  Hils Drenge 2  2005  HILLERØD    50 m  4:31.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:59