Startliste Løb 1-30 VEJLE 
 
  Stævne navn  Herning Open 2020    Udskriftsdato  09 marts 2020   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 marts 2020         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
428  Liboriussen Caroline  2002  VEJLE  0222AT  50 m  2:14.78   
431  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  2:19.51   
433  Ebel Liv  2006  VEJLE  0654AY  50 m  2:52.04   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  2:59.30   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  3:13.29   
432  Madsen Lisbeth Seidler  2007  VEJLE  0712AU  50 m  3:21.95   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  50 m  1:57.53   
438  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  50 m  2:40.56   
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
440  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  50 m  34.35   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  40.65   
429  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  50 m  44.16   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  44.78   
437  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  50 m  46.55   
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
439  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  36.60   
436  Mathiesen Rasmus  2007  VEJLE  0757AL  50 m  57.44   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
431  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  1:18.57   
434  Dyrman Nicoline  2004  VEJLE  0446AM  50 m  1:21.06   
430  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  50 m  1:27.90   
429  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  50 m  1:49.72   
437  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  50 m  1:54.25   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  1:54.57   
433  Ebel Liv  2006  VEJLE  0654AY  50 m  1:55.07   
441  Hilkjær Tilde  2007  VEJLE  0702AU  50 m  1:56.66   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  50 m  1:10.72   
435  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  50 m  1:13.89   
436  Mathiesen Rasmus  2007  VEJLE  0757AL  50 m  2:14.07   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
440  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  50 m  32.73   
429  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  50 m  41.35   
432  Madsen Lisbeth Seidler  2007  VEJLE  0712AU  50 m  1:02.93   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
439  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  28.72   
435  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  50 m  33.13   
438  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  50 m  45.18   
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
428  Liboriussen Caroline  2002  VEJLE  0222AT  50 m  5:26.49   
434  Dyrman Nicoline  2004  VEJLE  0446AM  50 m  5:45.36   
430  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  50 m  5:46.46   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  7:42.52   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
431  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  4:50.10   
428  Liboriussen Caroline  2002  VEJLE  0222AT  50 m  4:50.14   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  7:11.00   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  50 m  4:05.11   
438  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  50 m  5:55.88   
 
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
434  Dyrman Nicoline  2004  VEJLE  0446AM  50 m  36.55   
440  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  50 m  47.40   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  49.93   
429  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  50 m  50.23   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  52.25   
433  Ebel Liv  2006  VEJLE  0654AY  50 m  52.43   
437  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  50 m  52.70   
432  Madsen Lisbeth Seidler  2007  VEJLE  0712AU  50 m  53.09   
441  Hilkjær Tilde  2007  VEJLE  0702AU  50 m  1:01.14   
 
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
435  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  50 m  34.25   
439  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  37.08   
436  Mathiesen Rasmus  2007  VEJLE  0757AL  50 m  58.69   
 
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
431  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  2:33.33   
430  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  50 m  2:39.55   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  3:05.46   
429  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  50 m  3:21.33   
 
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
438  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  50 m  3:02.58   
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
442  Jensen Louise  2003  VEJLE  0322AZ  50 m  28.22   
428  Liboriussen Caroline  2002  VEJLE  0222AT  50 m  29.52   
434  Dyrman Nicoline  2004  VEJLE  0446AM  50 m  29.95   
440  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  50 m  32.22   
433  Ebel Liv  2006  VEJLE  0654AY  50 m  35.34   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  35.64   
429  Møller Ea Gram  2006  VEJLE  0674AM  50 m  37.10   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  38.46   
437  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  50 m  41.50   
10  441  Hilkjær Tilde  2007  VEJLE  0702AU  50 m  43.73   
11  432  Madsen Lisbeth Seidler  2007  VEJLE  0712AU  50 m  44.13   
 
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  50 m  26.27   
439  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  27.16   
435  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  50 m  28.93   
436  Mathiesen Rasmus  2007  VEJLE  0757AL  50 m  48.09   
 
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
440  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  50 m  1:14.48   
430  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  50 m  1:15.35   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  1:29.11   
441  Hilkjær Tilde  2007  VEJLE  0702AU  50 m     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
438  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  50 m  1:34.02   
436  Mathiesen Rasmus  2007  VEJLE  0757AL  50 m     
 
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
431  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  2:47.40   
434  Dyrman Nicoline  2004  VEJLE  0446AM  50 m  2:58.80   
432  Madsen Lisbeth Seidler  2007  VEJLE  0712AU  50 m  3:55.87   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  4:00.53   
437  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  50 m  4:02.66   
441  Hilkjær Tilde  2007  VEJLE  0702AU  50 m  4:08.42   
 
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
435  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  50 m  2:39.00   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
431  Hülsen Kristine  2002  VEJLE  0286AH  50 m  1:04.09   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  1:18.02   
433  Ebel Liv  2006  VEJLE  0654AY  50 m  1:18.05   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  1:26.01   
437  Lorenzen Sigrid Drachmann  2008  VEJLE  0844AG  50 m  1:33.92   
441  Hilkjær Tilde  2007  VEJLE  0702AU  50 m  1:34.47   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Fenger Alexander  1999  VEJLE  9925AT  50 m  55.60   
439  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  1:01.63   
435  Mikkelsen Peter Kvorning  2004  VEJLE  0499AC  50 m  1:02.91   
436  Mathiesen Rasmus  2007  VEJLE  0757AL  50 m  2:06.01   
 
Løb 27, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
428  Liboriussen Caroline  2002  VEJLE  0222AT  50 m  1:09.99   
440  Kronborg Sophie  2005  VEJLE  0532AU  50 m  1:19.21   
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
439  Sandal Simon  2003  VEJLE  0325AQ  50 m  1:05.03   
 
Løb 29, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
428  Liboriussen Caroline  2002  VEJLE  0222AT  50 m  2:32.60   
434  Dyrman Nicoline  2004  VEJLE  0446AM  50 m  2:39.05   
430  Moberg Emilie  2005  VEJLE  0534AI  50 m  2:45.97   
433  Ebel Liv  2006  VEJLE  0654AY  50 m  3:15.50   
427  Hansen Astrid  2006  VEJLE  0678AU  50 m  3:28.11   
426  Lauridsen Asta Sofia  2008  VEJLE  0818AE  50 m  3:39.46   
432  Madsen Lisbeth Seidler  2007  VEJLE  0712AU  50 m  3:41.61   
 
Løb 30, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
438  Juel Simon  2006  VEJLE  0681AE  50 m  3:08.75   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  09 marts 2020 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:00