Startliste Løb 3-37 ST-NEPTUN 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2019    Udskriftsdato  19 oktober 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  09:36   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
575  Laursen Mathias Nybro  2005  ST-NEPTUN  0503AN  25 m  28.22   
571  Hvam Axel  2003  ST-NEPTUN  0349AQ  25 m  29.46   
579  Larsen Mads Rager  2005  ST-NEPTUN  0585AO  25 m  33.42   
572  Mogensen Lucas  2005  ST-NEPTUN  0519AM  25 m  33.94   
577  Laursen Andreas  2006  ST-NEPTUN  0613AM  25 m  34.64   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
573  Brøndum Thea  2004  ST-NEPTUN  0476AZ  25 m  34.33   
574  Mikkelsen Freya  2005  ST-NEPTUN  0504AV  25 m  35.82   
566  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  36.45   
567  Hornbæk Josefine Wohlfeld  2004  ST-NEPTUN  0448AJ  25 m  36.45   
578  Brøndum Maja  2006  ST-NEPTUN  0634AS  25 m  38.19   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
576  Brorson Johan H  2006  ST-NEPTUN  0631AM  25 m  35.97   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
573  Brøndum Thea  2004  ST-NEPTUN  0476AZ  25 m  40.31   
569  Sørensen Sofie Skovgaard  2004  ST-NEPTUN  0418AV  25 m  40.56   
580  Jacobsen Frederikke Wiese  2007  ST-NEPTUN  0726AP  25 m  41.30   
578  Brøndum Maja  2006  ST-NEPTUN  0634AS  25 m  54.61   
567  Hornbæk Josefine Wohlfeld  2004  ST-NEPTUN  0448AJ  25 m  56.26   
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
566  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  2:58.15   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
575  Laursen Mathias Nybro  2005  ST-NEPTUN  0503AN  25 m  26.95   
572  Mogensen Lucas  2005  ST-NEPTUN  0519AM  25 m  28.53   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
569  Sørensen Sofie Skovgaard  2004  ST-NEPTUN  0418AV  25 m  30.46   
580  Jacobsen Frederikke Wiese  2007  ST-NEPTUN  0726AP  25 m  34.60   
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
576  Brorson Johan H  2006  ST-NEPTUN  0631AM  25 m  1:11.88   
572  Mogensen Lucas  2005  ST-NEPTUN  0519AM  25 m  1:14.79   
579  Larsen Mads Rager  2005  ST-NEPTUN  0585AO  25 m  1:16.43   
577  Laursen Andreas  2006  ST-NEPTUN  0613AM  25 m  1:22.07   
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
568  Ginnerup Liva  2004  ST-NEPTUN  0484AM  25 m  1:18.63   
573  Brøndum Thea  2004  ST-NEPTUN  0476AZ  25 m  1:19.65   
574  Mikkelsen Freya  2005  ST-NEPTUN  0504AV  25 m  1:21.98   
567  Hornbæk Josefine Wohlfeld  2004  ST-NEPTUN  0448AJ  25 m  1:24.17   
578  Brøndum Maja  2006  ST-NEPTUN  0634AS  25 m  1:29.69   
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
575  Laursen Mathias Nybro  2005  ST-NEPTUN  0503AN  25 m  1:05.71   
571  Hvam Axel  2003  ST-NEPTUN  0349AQ  25 m  1:07.30   
579  Larsen Mads Rager  2005  ST-NEPTUN  0585AO  25 m     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
566  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  1:31.62   
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
576  Brorson Johan H  2006  ST-NEPTUN  0631AM  25 m  2:52.92   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
580  Jacobsen Frederikke Wiese  2007  ST-NEPTUN  0726AP  25 m  3:11.67   
569  Sørensen Sofie Skovgaard  2004  ST-NEPTUN  0418AV  25 m  3:16.97   
568  Ginnerup Liva  2004  ST-NEPTUN  0484AM  25 m  3:17.06   
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
575  Laursen Mathias Nybro  2005  ST-NEPTUN  0503AN  25 m  32.44   
577  Laursen Andreas  2006  ST-NEPTUN  0613AM  25 m  43.29   
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
573  Brøndum Thea  2004  ST-NEPTUN  0476AZ  25 m  35.26   
566  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  37.39   
578  Brøndum Maja  2006  ST-NEPTUN  0634AS  25 m  37.68   
567  Hornbæk Josefine Wohlfeld  2004  ST-NEPTUN  0448AJ  25 m  38.43   
574  Mikkelsen Freya  2005  ST-NEPTUN  0504AV  25 m  38.60   
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
571  Hvam Axel  2003  ST-NEPTUN  0349AQ  25 m  4:51.88   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
565  Rasmussen Esben Røjkjær  2001  ST-NEPTUN  0139AJ  25 m  57.82   
575  Laursen Mathias Nybro  2005  ST-NEPTUN  0503AN  25 m  59.22   
572  Mogensen Lucas  2005  ST-NEPTUN  0519AM  25 m  1:04.15   
577  Laursen Andreas  2006  ST-NEPTUN  0613AM  25 m  1:11.58   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
566  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  1:07.10   
573  Brøndum Thea  2004  ST-NEPTUN  0476AZ  25 m  1:07.34   
568  Ginnerup Liva  2004  ST-NEPTUN  0484AM  25 m  1:08.00   
574  Mikkelsen Freya  2005  ST-NEPTUN  0504AV  25 m  1:09.79   
569  Sørensen Sofie Skovgaard  2004  ST-NEPTUN  0418AV  25 m  1:10.33   
567  Hornbæk Josefine Wohlfeld  2004  ST-NEPTUN  0448AJ  25 m  1:14.67   
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
575  Laursen Mathias Nybro  2005  ST-NEPTUN  0503AN  25 m  1:08.54   
571  Hvam Axel  2003  ST-NEPTUN  0349AQ  25 m  1:23.45   
 
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
573  Brøndum Thea  2004  ST-NEPTUN  0476AZ  25 m  1:15.56   
566  Møller Mathilde  2004  ST-NEPTUN  0438AD  25 m  1:22.31   
567  Hornbæk Josefine Wohlfeld  2004  ST-NEPTUN  0448AJ  25 m  1:23.16   
578  Brøndum Maja  2006  ST-NEPTUN  0634AS  25 m  1:40.00   
 
Løb 29, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
576  Brorson Johan H  2006  ST-NEPTUN  0631AM  25 m  2:35.59   
579  Larsen Mads Rager  2005  ST-NEPTUN  0585AO  25 m  2:53.79   
572  Mogensen Lucas  2005  ST-NEPTUN  0519AM  25 m  3:20.56   
 
Løb 30, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
580  Jacobsen Frederikke Wiese  2007  ST-NEPTUN  0726AP  25 m  3:52.54   
 
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
570  Andersen Niklas Faaborg  2002  ST-NEPTUN  0231AT  25 m  10:11.33   
 
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
571  Hvam Axel  2003  ST-NEPTUN  0349AQ  25 m  2:36.34   
 
Løb 34, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
578  Brøndum Maja  2006  ST-NEPTUN  0634AS  25 m  3:28.00   
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
576  Brorson Johan H  2006  ST-NEPTUN  0631AM  25 m  1:20.14   
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
568  Ginnerup Liva  2004  ST-NEPTUN  0484AM  25 m  1:29.43   
569  Sørensen Sofie Skovgaard  2004  ST-NEPTUN  0418AV  25 m  1:29.50   
580  Jacobsen Frederikke Wiese  2007  ST-NEPTUN  0726AP  25 m  1:32.42   
 
Løb 37, 8x50 Mix Special 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
581  Tunmix 1  2003  ST-NEPTUN    25 m  3:59.18   
582  Tunmix 2  2001  ST-NEPTUN    25 m  4:02.98   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  19 oktober 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:36