Startliste Løb 1-37 SILKEBORG 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2019    Udskriftsdato  19 oktober 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  09:31   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  2:11.22   
415  Vilsen Zilas  2006  SILKEBORG  0649AL  25 m  2:35.96   
411  Poulsen Laurits Winter  2007  SILKEBORG  0715AK  25 m  2:41.17   
433  Jensen Aske T  2007  SILKEBORG  0739AG  25 m  3:04.71   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
412  Lauritzen Filucca Bing  2007  SILKEBORG  0754AI  25 m  2:37.11   
407  Wittenhagen Laura  2006  SILKEBORG  0612AM  25 m  2:41.44   
429  Kristense Lærke Ljungberg  2007  SILKEBORG  0738AI  25 m  2:58.94   
426  Stenholt Anna Friis  2009  SILKEBORG  0926AH  25 m  3:13.63   
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
432  Vejvad Frederik Rantzau  2007  SILKEBORG  0729AG  25 m  39.15   
430  Gaarde Simon  2007  SILKEBORG  0729AK  25 m  40.25   
431  Vejvad Magnus Rantzau  2008  SILKEBORG  0811AF  25 m  42.56   
420  Bock Noah Bie  2008  SILKEBORG  0805AG  25 m  45.47   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
423  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  31.01   
404  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  31.16   
409  Kristensen Freja Buchholt  2005  SILKEBORG  0564AS  25 m  33.19   
408  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m  33.38   
405  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  33.98   
434  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  25 m  34.00   
419  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  35.91   
427  Lauritsen Klara Ledager  2007  SILKEBORG  0784AM  25 m  37.00   
421  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  39.79   
10  407  Wittenhagen Laura  2006  SILKEBORG  0612AM  25 m  40.97   
11  424  Nierop-Andersen Frida V.  2009  SILKEBORG  0902AD  25 m  44.11   
12  413  Jørgen Silke Sejr Elgaard  2007  SILKEBORG  0718AI  25 m  44.36   
13  410  Jensen Sarah M.  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m  45.37   
14  426  Stenholt Anna Friis  2009  SILKEBORG  0926AH  25 m  49.67   
15  425  Hansen Emma Kidmose  2007  SILKEBORG  0708AR  25 m  51.54   
16  428  Jensen Anna Bang  2008  SILKEBORG  0846AK  25 m  59.79   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  50 m  32.07   
430  Gaarde Simon  2007  SILKEBORG  0729AK  25 m  41.30   
432  Vejvad Frederik Rantzau  2007  SILKEBORG  0729AG  25 m  51.04   
411  Poulsen Laurits Winter  2007  SILKEBORG  0715AK  25 m  51.36   
420  Bock Noah Bie  2008  SILKEBORG  0805AG  25 m  51.82   
431  Vejvad Magnus Rantzau  2008  SILKEBORG  0811AF  25 m  53.23   
433  Jensen Aske T  2007  SILKEBORG  0739AG  50 m  58.54   
422  Mensbjerg Luca Stammose  2009  SILKEBORG  0907BB  25 m     
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
404  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  36.22   
405  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  38.89   
408  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m  41.19   
406  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  41.40   
412  Lauritzen Filucca Bing  2007  SILKEBORG  0754AI  25 m  42.29   
434  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  25 m  43.82   
409  Kristensen Freja Buchholt  2005  SILKEBORG  0564AS  25 m  45.84   
429  Kristense Lærke Ljungberg  2007  SILKEBORG  0738AI  25 m  45.85   
424  Nierop-Andersen Frida V.  2009  SILKEBORG  0902AD  25 m  45.94   
10  425  Hansen Emma Kidmose  2007  SILKEBORG  0708AR  25 m  49.34   
11  410  Jensen Sarah M.  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m  51.13   
12  428  Jensen Anna Bang  2008  SILKEBORG  0846AK  25 m  53.35   
13  417  Hatting Dicte  2009  SILKEBORG  0914AF  25 m  1:04.36   
 
Løb 7, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
415  Vilsen Zilas  2006  SILKEBORG  0649AL  25 m  6:24.22   
 
Løb 8, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
406  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  6:22.11   
421  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  6:24.71   
419  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  6:32.84   
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
419  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  2:45.93   
423  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  2:46.29   
405  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  2:50.94   
413  Jørgen Silke Sejr Elgaard  2007  SILKEBORG  0718AI  25 m  3:20.92   
427  Lauritsen Klara Ledager  2007  SILKEBORG  0784AM  25 m     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
432  Vejvad Frederik Rantzau  2007  SILKEBORG  0729AG  25 m  31.36   
420  Bock Noah Bie  2008  SILKEBORG  0805AG  25 m  35.88   
422  Mensbjerg Luca Stammose  2009  SILKEBORG  0907BB  25 m     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
405  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  29.84   
434  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  25 m  30.73   
409  Kristensen Freja Buchholt  2005  SILKEBORG  0564AS  25 m  31.84   
412  Lauritzen Filucca Bing  2007  SILKEBORG  0754AI  25 m  33.37   
406  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  33.43   
407  Wittenhagen Laura  2006  SILKEBORG  0612AM  25 m  33.86   
421  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  35.01   
410  Jensen Sarah M.  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m  36.55   
426  Stenholt Anna Friis  2009  SILKEBORG  0926AH  25 m  37.57   
10  429  Kristense Lærke Ljungberg  2007  SILKEBORG  0738AI  25 m  39.81   
11  416  Johansson Lærke Pilgaard  2009  SILKEBORG  0924AE  25 m  41.14   
12  417  Hatting Dicte  2009  SILKEBORG  0914AF  25 m  48.46   
13  414  Vilsen Sophia  2009  SILKEBORG  0968AJ  25 m  52.48   
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  1:05.63   
415  Vilsen Zilas  2006  SILKEBORG  0649AL  25 m  1:22.59   
432  Vejvad Frederik Rantzau  2007  SILKEBORG  0729AG  25 m  1:24.81   
430  Gaarde Simon  2007  SILKEBORG  0729AK  25 m  1:25.86   
411  Poulsen Laurits Winter  2007  SILKEBORG  0715AK  25 m  1:28.61   
431  Vejvad Magnus Rantzau  2008  SILKEBORG  0811AF  25 m  1:31.94   
433  Jensen Aske T  2007  SILKEBORG  0739AG  25 m  1:35.46   
420  Bock Noah Bie  2008  SILKEBORG  0805AG  25 m  1:37.15   
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
404  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  1:10.62   
419  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  1:24.29   
427  Lauritsen Klara Ledager  2007  SILKEBORG  0784AM  25 m  1:24.99   
424  Nierop-Andersen Frida V.  2009  SILKEBORG  0902AD  25 m  1:30.68   
410  Jensen Sarah M.  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m  1:31.88   
413  Jørgen Silke Sejr Elgaard  2007  SILKEBORG  0718AI  25 m  1:33.58   
425  Hansen Emma Kidmose  2007  SILKEBORG  0708AR  25 m  1:37.08   
426  Stenholt Anna Friis  2009  SILKEBORG  0926AH  25 m  1:39.53   
428  Jensen Anna Bang  2008  SILKEBORG  0846AK  25 m  1:44.55   
10  416  Johansson Lærke Pilgaard  2009  SILKEBORG  0924AE  25 m  1:56.97   
11  414  Vilsen Sophia  2009  SILKEBORG  0968AJ  25 m     
12  417  Hatting Dicte  2009  SILKEBORG  0914AF  25 m     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
419  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  1:34.14   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
423  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  3:03.19   
406  Poulsen Elea Amalie  2006  SILKEBORG  0672AJ  25 m  3:05.02   
429  Kristense Lærke Ljungberg  2007  SILKEBORG  0738AI  25 m  3:17.68   
428  Jensen Anna Bang  2008  SILKEBORG  0846AK  25 m  4:07.86   
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  31.55   
430  Gaarde Simon  2007  SILKEBORG  0729AK  25 m  38.36   
415  Vilsen Zilas  2006  SILKEBORG  0649AL  25 m  42.48   
431  Vejvad Magnus Rantzau  2008  SILKEBORG  0811AF  25 m  42.89   
411  Poulsen Laurits Winter  2007  SILKEBORG  0715AK  25 m  43.20   
422  Mensbjerg Luca Stammose  2009  SILKEBORG  0907BB  25 m     
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
404  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  32.61   
409  Kristensen Freja Buchholt  2005  SILKEBORG  0564AS  25 m  33.75   
423  Pedersen Sarah Froberg  2006  SILKEBORG  0694AJ  25 m  35.28   
419  Lindberg Paula  2007  SILKEBORG  0714AI  25 m  36.05   
408  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m  36.08   
434  Michaelsen Trine Lundø  2006  SILKEBORG  0648AJ  25 m  36.19   
427  Lauritsen Klara Ledager  2007  SILKEBORG  0784AM  25 m  36.73   
421  Mølgaard Mia Borup  2006  SILKEBORG  0626AM  25 m  37.05   
407  Wittenhagen Laura  2006  SILKEBORG  0612AM  25 m  37.88   
10  412  Lauritzen Filucca Bing  2007  SILKEBORG  0754AI  25 m  38.53   
11  424  Nierop-Andersen Frida V.  2009  SILKEBORG  0902AD  25 m  43.19   
12  416  Johansson Lærke Pilgaard  2009  SILKEBORG  0924AE  25 m  52.94   
13  417  Hatting Dicte  2009  SILKEBORG  0914AF  25 m  1:00.10   
14  414  Vilsen Sophia  2009  SILKEBORG  0968AJ  25 m  1:08.20   
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
433  Jensen Aske T  2007  SILKEBORG  0739AG  25 m  6:34.81   
 
Løb 22, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
413  Jørgen Silke Sejr Elgaard  2007  SILKEBORG  0718AI  25 m  6:16.13   
425  Hansen Emma Kidmose  2007  SILKEBORG  0708AR  25 m  8:13.06   
 
Løb 24, 1500m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
405  Knudsen Line  2005  SILKEBORG  0532AM  25 m  20:29.07   
408  Pjengaard Silke Maria  2005  SILKEBORG  0578AR  25 m     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  58.10   
431  Vejvad Magnus Rantzau  2008  SILKEBORG  0811AF  25 m  1:22.33   
422  Mensbjerg Luca Stammose  2009  SILKEBORG  0907BB  25 m     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
404  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  1:04.17   
424  Nierop-Andersen Frida V.  2009  SILKEBORG  0902AD  25 m  1:23.63   
428  Jensen Anna Bang  2008  SILKEBORG  0846AK  25 m  1:34.72   
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
432  Vejvad Frederik Rantzau  2007  SILKEBORG  0729AG  25 m  1:23.99   
422  Mensbjerg Luca Stammose  2009  SILKEBORG  0907BB  25 m     
 
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
410  Jensen Sarah M.  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m  1:37.71   
425  Hansen Emma Kidmose  2007  SILKEBORG  0708AR  25 m  1:39.42   
416  Johansson Lærke Pilgaard  2009  SILKEBORG  0924AE  25 m  1:40.78   
426  Stenholt Anna Friis  2009  SILKEBORG  0926AH  25 m  1:43.31   
428  Jensen Anna Bang  2008  SILKEBORG  0846AK  25 m  1:49.89   
 
Løb 29, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
415  Vilsen Zilas  2006  SILKEBORG  0649AL  25 m  3:01.02   
430  Gaarde Simon  2007  SILKEBORG  0729AK  25 m  3:01.16   
432  Vejvad Frederik Rantzau  2007  SILKEBORG  0729AG  25 m  3:07.07   
411  Poulsen Laurits Winter  2007  SILKEBORG  0715AK  25 m  3:13.66   
431  Vejvad Magnus Rantzau  2008  SILKEBORG  0811AF  25 m  3:22.96   
420  Bock Noah Bie  2008  SILKEBORG  0805AG  25 m  3:24.51   
433  Jensen Aske T  2007  SILKEBORG  0739AG  25 m  3:26.72   
 
Løb 30, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
404  Lundahl Nanna Bøgild  2001  SILKEBORG  0172AR  25 m  2:39.69   
413  Jørgen Silke Sejr Elgaard  2007  SILKEBORG  0718AI  25 m  3:26.29   
410  Jensen Sarah M.  2007  SILKEBORG  0728AI  25 m  3:28.44   
425  Hansen Emma Kidmose  2007  SILKEBORG  0708AR  25 m  3:35.99   
416  Johansson Lærke Pilgaard  2009  SILKEBORG  0924AE  25 m     
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
418  Christensen Oliver  2003  SILKEBORG  0373AK  25 m  1:07.85   
430  Gaarde Simon  2007  SILKEBORG  0729AK  25 m  1:33.50   
415  Vilsen Zilas  2006  SILKEBORG  0649AL  25 m  1:41.44   
411  Poulsen Laurits Winter  2007  SILKEBORG  0715AK  25 m  1:51.61   
433  Jensen Aske T  2007  SILKEBORG  0739AG  25 m     
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
424  Nierop-Andersen Frida V.  2009  SILKEBORG  0902AD  25 m  1:39.29   
413  Jørgen Silke Sejr Elgaard  2007  SILKEBORG  0718AI  25 m  1:48.03   
416  Johansson Lærke Pilgaard  2009  SILKEBORG  0924AE  25 m     
417  Hatting Dicte  2009  SILKEBORG  0914AF  25 m     
426  Stenholt Anna Friis  2009  SILKEBORG  0926AH  25 m     
 
Løb 37, 8x50 Mix Special 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
435  Ssk Mix 1  2001  SILKEBORG    25 m  4:28.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  19 oktober 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:31