Startliste Løb 1-37 GRINDSTED 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2019    Udskriftsdato  19 oktober 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  09:23   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m  2:45.87   
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m  3:03.36   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m  3:07.67   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m  2:41.94   
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m  2:57.97   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m  3:08.57   
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  33.01   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  33.22   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  31.73   
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  32.11   
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m  36.91   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m  52.58   
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m     
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  38.20   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  42.66   
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m  45.73   
591  Lauridsen Rasmus Egebjerg  2005  GRINDSTED  0585AP  25 m  46.97   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m  50.17   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  34.79   
594  Lauridesn Hannah Egeberg  2008  GRINDSTED  0806AU  25 m     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  25.98   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  27.49   
591  Lauridsen Rasmus Egebjerg  2005  GRINDSTED  0585AP  25 m  29.49   
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m  31.09   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  29.16   
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  29.71   
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m  30.91   
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m  33.63   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m  40.92   
594  Lauridesn Hannah Egeberg  2008  GRINDSTED  0806AU  25 m  55.46   
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  1:10.08   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  1:14.65   
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m  1:28.73   
591  Lauridsen Rasmus Egebjerg  2005  GRINDSTED  0585AP  25 m  1:29.26   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m  1:44.15   
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  1:11.76   
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  1:15.51   
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m  1:23.02   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m  1:50.01   
594  Lauridesn Hannah Egeberg  2008  GRINDSTED  0806AU  25 m     
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m  3:57.51   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  2:47.11   
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  32.33   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  34.43   
591  Lauridsen Rasmus Egebjerg  2005  GRINDSTED  0585AP  25 m  38.13   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m  56.67   
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m  36.03   
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m  38.54   
594  Lauridesn Hannah Egeberg  2008  GRINDSTED  0806AU  25 m  56.92   
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m     
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m     
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m     
 
Løb 22, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  5:38.81   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m     
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  59.22   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  1:01.41   
591  Lauridsen Rasmus Egebjerg  2005  GRINDSTED  0585AP  25 m  1:11.40   
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m  1:12.65   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m  1:18.07   
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m  1:20.19   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  1:03.77   
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  1:06.47   
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m  1:09.91   
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m  1:13.51   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m  1:28.40   
594  Lauridesn Hannah Egeberg  2008  GRINDSTED  0806AU  25 m  2:02.36   
 
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
593  Bendixen Liv  2004  GRINDSTED  0404BD  25 m  1:24.23   
592  Sørensen Anne  2008  GRINDSTED  0866AN  25 m     
 
Løb 29, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m  3:56.12   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m     
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m     
 
Løb 30, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  2:48.91   
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
585  Fokkink Oliver  2003  GRINDSTED  0341AP  25 m  1:25.12   
584  Larsen Kasper  2002  GRINDSTED  0241AP  25 m  1:32.91   
591  Lauridsen Rasmus Egebjerg  2005  GRINDSTED  0585AP  25 m  1:38.64   
587  Bjerrum Niels  2005  GRINDSTED  0575AK  25 m  1:45.34   
589  Sørensen Niels Peter E.  2007  GRINDSTED  0743AJ  25 m  1:49.42   
588  Holt Tobias  2006  GRINDSTED  0693AN  25 m  1:50.57   
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
583  Østergaard Mathilde  2004  GRINDSTED  0484AE  25 m  1:16.32   
586  Hall Maria  2003  GRINDSTED  0384BC  25 m  1:28.03   
590  Bruijn Stephanie de  2005  GRINDSTED  0576AZ  25 m  1:45.02   
594  Lauridesn Hannah Egeberg  2008  GRINDSTED  0806AU  25 m     
 
Løb 37, 8x50 Mix Special 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
595  Grindsted Mix  2002  GRINDSTED    25 m  3:57.46   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  19 oktober 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  09:23