Startliste Løb 1-36 IKAST 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2019    Udskriftsdato  06 november 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  21:17   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 november 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
466  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  2:04.05   
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  2:13.01   
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  2:14.37   
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  2:37.19   
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  2:42.52   
480  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m  2:49.35   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  3:02.70   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  3:32.87   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  4:19.13   
10  487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  2:22.03   
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  2:23.49   
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  2:30.59   
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  2:32.90   
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  2:37.99   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  2:54.89   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m     
483  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m     
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
466  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  29.26   
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  33.40   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  43.00   
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  54.05   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  32.25   
467  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  36.95   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  44.30   
474  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  44.82   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  36.01   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  45.14   
480  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m  47.26   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  47.33   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  55.41   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  55.73   
487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  58.42   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  38.53   
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  39.18   
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  39.91   
467  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  41.99   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  47.19   
488  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  49.83   
483  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  56.86   
 
Løb 7, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  5:21.66   
 
Løb 8, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  6:16.36   
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  3:18.29   
 
Løb 10, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  2:40.60   
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  2:48.92   
474  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  3:17.41   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  27.17   
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  27.96   
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  30.53   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  36.09   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  36.54   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  37.62   
487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  37.65   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  37.95   
490  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  25 m  59.37   
10  485  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  25 m     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  29.61   
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  29.76   
470  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  30.47   
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  30.78   
467  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  32.59   
484  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  33.54   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  35.61   
488  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  40.34   
486  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m  44.39   
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  1:28.34   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  1:33.54   
487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  1:38.27   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  1:38.75   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  1:41.89   
490  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  25 m     
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  1:19.06   
484  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  1:30.32   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  1:30.53   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  1:34.80   
474  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  1:38.19   
488  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  1:45.08   
483  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  1:52.68   
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  1:08.99   
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  1:37.83   
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
470  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  1:09.64   
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  1:12.03   
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  1:23.12   
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  2:37.42   
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  3:43.16   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  3:43.61   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m     
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  3:05.10   
484  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  3:41.93   
488  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  3:45.96   
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  36.56   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  40.82   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  41.86   
487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  43.15   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  45.69   
485  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  25 m     
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
470  Jensen Signe Vestergaard  2005  IKAST  0538AM  25 m  31.17   
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  34.18   
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  34.54   
467  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  37.24   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  40.93   
474  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  41.09   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  43.20   
483  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  49.93   
486  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m  50.35   
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  4:48.21   
 
Løb 22, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  5:18.33   
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
466  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  58.20   
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  1:00.73   
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  1:02.11   
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  1:09.11   
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  1:14.61   
480  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m  1:15.96   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  1:17.59   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  1:21.80   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  1:23.26   
10  487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  1:28.84   
11  490  Svendsen August  2009  IKAST  0951BB  25 m  2:13.28   
12  485  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  25 m  2:36.69   
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  1:05.12   
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  1:05.49   
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  1:11.57   
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  1:12.91   
467  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  1:14.88   
484  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  1:17.31   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  1:19.13   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  1:20.26   
474  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  1:25.58   
10  488  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m  1:35.80   
11  486  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m  1:41.10   
12  483  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  1:42.77   
 
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
466  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  1:10.12   
476  Tange Kasper Lund  2004  IKAST  0437AQ  25 m  1:22.78   
479  Olesen Albert  2008  IKAST  0841AE  25 m  1:28.91   
481  Bjørn Zakarias L.  2008  IKAST  0879AH  25 m  1:31.30   
487  Gadeberg Patrick  2007  IKAST  0719AO  25 m  1:33.63   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  1:35.46   
482  Holm Magnus Kjær  2008  IKAST  0825AI  25 m  1:43.09   
485  Thomsen Liam  2009  IKAST  0949AG  25 m     
 
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  1:13.36   
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  1:15.80   
467  Kristensen Ida  2004  IKAST  0412AR  25 m  1:22.15   
478  Christiansen Mille  2006  IKAST  0664AS  25 m  1:32.51   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  1:37.44   
486  Laursen Anna Nesine  2007  IKAST  0764AW  25 m  1:47.67   
488  Bæk Sofie  2007  IKAST  0766AW  25 m     
 
Løb 29, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  2:21.86   
468  Christiansen Anton  2004  IKAST  0493AL  25 m  2:31.63   
 
Løb 30, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  2:50.55   
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  2:51.75   
484  Moeskjær Amalie  2007  IKAST  0766AV  25 m  3:20.03   
483  Lavrsen Marie Pind  2007  IKAST  0726AU  25 m  3:54.84   
 
Løb 31, 800m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
466  Theisen Malthe  2003  IKAST  0345AN  25 m  9:39.70   
 
Løb 34, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
469  Thormann Katrine Bøeg  2006  IKAST  0692AD  25 m  2:44.77   
 
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
465  Nelander Theis  2005  IKAST  0557AC  25 m  1:11.94   
477  Kristensen Daniel  2006  IKAST  0677AM  25 m  1:38.54   
475  Knudsen Bertram  2006  IKAST  0631AL  25 m  1:39.07   
480  Theisen Valdemar  2007  IKAST  0763AI  25 m  1:50.96   
 
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
472  Håkonsson Laura  2006  IKAST  0646AO  25 m  1:24.00   
473  Nielsen Emilie Væring  2005  IKAST  0592AU  25 m  1:25.39   
464  Bjørn Weronika L.  2005  IKAST  0524AG  25 m  1:26.56   
471  Krogh Katrine  2005  IKAST  0526AQ  25 m  1:30.90   
474  Kjærsgaard Eline S. B.  2007  IKAST  0724AK  25 m  1:48.30   
489  Bolesen Frida  2004  IKAST  0402BE  25 m  1:53.99   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  06 november 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:17