Startliste Løb 1-23 STRUER 
 
  Stævne navn  Herning Grand Prix 2019    Udskriftsdato  01 november 2019   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  07:36   
  Arrangør  Herning Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 december 2019         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  2:22.13   
350  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  2:31.07   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
356  Mathiasen Kathrine Bak  2008  STRUER  0832AL  25 m  2:56.18   
355  Ishøi Johanne  2008  STRUER  0898AK  25 m  3:14.94   
358  Bach Elin Glassou  2008  STRUER  0808AN  25 m     
359  Jacobsen Caroline Borup  2006  STRUER  0608AW  25 m     
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
351  Jørgensen Christian  2002  STRUER  0233AR  25 m  30.24   
353  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  32.23   
350  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  32.42   
357  Dahl Simon Bjørkmann  2005  STRUER  0521AQ  25 m  47.06   
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
352  Jakobsen Karoline Thagård  2004  STRUER  0408AU  25 m  33.35   
355  Ishøi Johanne  2008  STRUER  0898AK  25 m  41.10   
359  Jacobsen Caroline Borup  2006  STRUER  0608AW  25 m  41.19   
360  Olesen Frida  2008  STRUER  0828AN  25 m  46.41   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
351  Jørgensen Christian  2002  STRUER  0233AR  25 m  35.44   
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  41.47   
357  Dahl Simon Bjørkmann  2005  STRUER  0521AQ  25 m  51.01   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
352  Jakobsen Karoline Thagård  2004  STRUER  0408AU  25 m  36.56   
355  Ishøi Johanne  2008  STRUER  0898AK  25 m  47.07   
356  Mathiasen Kathrine Bak  2008  STRUER  0832AL  25 m  48.61   
358  Bach Elin Glassou  2008  STRUER  0808AN  25 m  49.51   
360  Olesen Frida  2008  STRUER  0828AN  25 m  51.33   
 
Løb 7, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
353  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  6:00.04   
350  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  6:20.80   
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  2:44.20   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
351  Jørgensen Christian  2002  STRUER  0233AR  25 m  28.64   
353  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  28.86   
350  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  29.43   
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  30.88   
357  Dahl Simon Bjørkmann  2005  STRUER  0521AQ  25 m  34.99   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
352  Jakobsen Karoline Thagård  2004  STRUER  0408AU  25 m  29.28   
359  Jacobsen Caroline Borup  2006  STRUER  0608AW  25 m  35.23   
356  Mathiasen Kathrine Bak  2008  STRUER  0832AL  25 m  35.89   
358  Bach Elin Glassou  2008  STRUER  0808AN  25 m  38.46   
355  Ishøi Johanne  2008  STRUER  0898AK  25 m  38.70   
360  Olesen Frida  2008  STRUER  0828AN  25 m  39.28   
 
Løb 13, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  1:17.10   
357  Dahl Simon Bjørkmann  2005  STRUER  0521AQ  25 m  1:34.63   
 
Løb 14, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
352  Jakobsen Karoline Thagård  2004  STRUER  0408AU  25 m  1:14.87   
359  Jacobsen Caroline Borup  2006  STRUER  0608AW  25 m  1:28.65   
358  Bach Elin Glassou  2008  STRUER  0808AN  25 m  1:35.38   
356  Mathiasen Kathrine Bak  2008  STRUER  0832AL  25 m  1:35.59   
355  Ishøi Johanne  2008  STRUER  0898AK  25 m  1:36.15   
360  Olesen Frida  2008  STRUER  0828AN  25 m  1:50.87   
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
353  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  1:11.98   
357  Dahl Simon Bjørkmann  2005  STRUER  0521AQ  25 m  1:45.01   
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
350  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  3:11.44   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
358  Bach Elin Glassou  2008  STRUER  0808AN  25 m  3:39.55   
355  Ishøi Johanne  2008  STRUER  0898AK  25 m  3:46.26   
356  Mathiasen Kathrine Bak  2008  STRUER  0832AL  25 m  3:50.76   
360  Olesen Frida  2008  STRUER  0828AN  25 m  3:59.63   
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
351  Jørgensen Christian  2002  STRUER  0233AR  25 m  33.00   
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m  36.30   
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
352  Jakobsen Karoline Thagård  2004  STRUER  0408AU  25 m  33.99   
359  Jacobsen Caroline Borup  2006  STRUER  0608AW  25 m  39.45   
360  Olesen Frida  2008  STRUER  0828AN  25 m  44.16   
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
357  Dahl Simon Bjørkmann  2005  STRUER  0521AQ  25 m     
 
Løb 22, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
356  Mathiasen Kathrine Bak  2008  STRUER  0832AL  25 m     
 
Løb 23, 1500m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
353  Hald Søren Winther  2005  STRUER  0551AK  25 m  19:48.43   
350  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  23:58.54   
354  Mathiasen Frederik Bak  2006  STRUER  0655AJ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  01 november 2019 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:36